X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вибір професії"

Завантажити презентацію

"Вибір професії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МОЯ МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ Підготувала Островерх Ольга, 11-Б клас

Слайд 2

ВИБІР ПРОФЕСІЇ Я хочу стати викладачем у школі чи вищому навчальному закладі. Я вважаю, що професія вчителя – одна з найінтелігентніших і найцікавіших.

Слайд 3

ФОРМУЛА ПРОФЕСІЇ ЛРФМ ПРАЦЯ З ЛЮДЬМИ РЕФОРМАТОРСЬКА ПРОФЕСІЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАСОБАМИ ПРАЦІ ПРАЦЯ З ПІДВИЩЕНОЮ МОРАЛЬНОЮ ВІДПОВІДОАЛЬНІСТЮ

Слайд 4

ОПИС ПРОФЕСІЇ Робота вчителя – передавати знання і навики учням. Вчитель керується в своїй роботі затвердженою міністерством програмою навчання і предметними програмами. Навчання ґрунтується на методиках, складених в інтересах оптимального розвитку.

Слайд 5

Хороший вчитель може захопити дітей і зацікавити своїм предметом. Щонаглядніше вчитель зробити свій предмет і пов'яже його з практичним життям, то легше учнями засвоювати предмет і закріпити знання. Існує думка, що у вчителя має бути акторський талант, щоб уроки були для учнів цікавими і привабливими. В ході уроку вчитель знайомить учнів з новим матеріалом, повторює пройдений на інших уроках матеріал, перевіряє домашні завдання і задає нові. Засвоєння пройденого матеріалу вчителем перевіряється за допомогою усних відповідей і письмових контрольних робіт.

Слайд 6

УМОВИ ПРАЦІ Робочий день вчителя порівняно насичений, а уроки – це лише одна із складових частин його роботи. Підготовка до уроків займає 1/3 об'єму уроків. Вчителеві доводиться проводити 4-7 уроків в день плюс позакласна робота. Влітку у вчителів 2-місячна відпустка, також вони можуть разом з учнями проводити канікули. Вчителі працюють з великим розумовим навантаженням, тому що залучення уваги 30 учнів 45 хвилин підряд завдання не з легких. Психічного навантаження додають учні, які заважають проведенню уроку. Знайти спільну мову з важкими учнями – проблема вчителя. Велике навантаження має також голос вчителя, що є, окрім дошки і крейди, його основним інструментом.

Слайд 7

НЕОБХІДНІ ЗНАННЯ, НАВИЧКИ, РИСИ ХАРАКТЕРУ Для роботи вчителем необхідна спеціальна педагогічна освіта. У вчителів є можливість вдосконалюватися на семінарах і курсах підвищення кваліфікації. Вони повинні змусити учнів слухати себе, цьому сприяють хороші навики вираження і дружелюбність. Вчитель має мати знання у сфері психології, які допомагали б йому краще розуміти дітей і спокійно вирішувати виникаючі проблеми. Добре, якщо вчитель може вислухати дітей. Вчитель обов'язково має бути доброзичливим і дружелюбним. Врівноваженість і толерантність допомагають учителю порозумітися з неслухняними учнями.

Слайд 8

В наш час ті, хто мріє добре заробляти і при цьому не втомлюватися на роботі, навряд чи виберуть шлях шкільного вчителя. Педагогіка - справа ентузіастів, які з дитинства бачили себе в ролі наставника, мріяли «сіяти розумне, добре, вічне», формувати нове покоління. Вчитель - не просто професія, це місія. Тому і попит на викладачів особливий. Від них вимагається багато: бути коректними, уважно ставитися до дітей, виявляти цікавість до своєї роботи, предмету. Вчитель повинен уміти відповісти на будь-яке питання, яке виникло у його вихованця .

Слайд 9

Сучасне життя безперервно змінюється, у дітей тепер нові інтереси, захоплення, ідеали. Щоб завоювати довіру школярів, необов'язково поділяти їхні погляди, але знати про них необхідно. Відмінними рисами справжнього педагога повинні стати постійний саморозвиток і розширення власного кругозору, удосконалення методів роботи. Хороший вчитель повинен проявляти граничну делікатність у відношенні до дітей, бути уважним до того, що їм подобається. Необхідно враховувати, що все сказане може сильно вплинути і на інтелектуальний, і на емоційний розвиток дитини.

Слайд 10

Окрім проведення уроків, в обов'язки вчителів входять складання планів, заповнення журналів, написання звітів. Оскільки програми навчання регулярно змінюються, щороку все доводиться оновлювати, переписувати заново. Але і обійтися без цього не можна, і справа тут не лише у формальній вимозі адміністрації. Планування допомагає уникнути накладок, суперечок в програмах із суміжних дисциплін.

Слайд 11

Більшість людей вибирають майбутню професію ще під час навчання в школі, і на їхнє рішення часто впливають не лише здібності, але і відношення до особи вчителя, який вперше відкрив їм двері в країну знань. Людина, що вирішила стати вчителем, має бути готовою до того, що доведеться долати безліч труднощів і, незважаючи на це, рухатися вперед.

Слайд 12

Труднощі вчительського життя відомі всім: навантаження, стрес, паперова тяганина, колосальна відповідальність, часто ледачі і невдячні учні. Є в педагогічній діяльності і свої радощі, скажімо, бачити, як на твоїх очах дорослішає людина, як прокидається в ній інтерес до знань, як з довірою і любов'ю йде вона до тебе за порадою... Все залежить від точки зору самого фахівця, його відношення до роботи, бажання вкласти в неї душу.

Слайд 13

КАР’ЄРНИЙ ЗРІСТ Кар'єрні сходи вчителя мають не так вже багато рівнів: методист, завуч, директор. Причому, займаючи будь-яку з перерахованих посад, можна поєднувати роботу з викладанням. Методисти і завучі часто «виростають» із звичайних вчителів. Але в зарплаті в порівнянні з ними не настільки вже виграють. Вчителі з окремих предметів зазвичай формують методичні об'єднання за профілем, найбільш досвідчені і шановані стають головами методичних об'єднань.

Слайд 14

Більшість вчителів мають ще одне навантаження - класне керівництво. Для одних це додатковий хрест, для інших — необхідність заповнювати журнал (іншими словами, зайві папірці), а є такі, які починають вважати «свій» клас практично власною сім'єю. Зростаючи, учні відвідують педагогів, все частіше переконуються в їхній правоті, розуміють, як багато важливого і потрібного вклали ті в їхні дитячі голови. Для справжніх вчителів відчуття причетності до справи формування людини куди важливіше від зарплати.

Слайд 15

На розмір зарплати в державних школах впливають кількість годин, тобто уроків, які вчитель проводить, а також його розряд або кваліфікаційна категорія, наявність додаткового навантаження (класне керівництво, методична робота). У деяких категоріях шкіл або класів існують надбавки до зарплати. Хтось із вчителів підробляє приватними уроками.

Слайд 16

Безумовно, професія вчителя дуже важка, зате одна з найпотрібніших. Всіх нас багато в чому сформувала школа, і, в першу чергу, наші педагоги. Важко переоцінити заслуги талановитого вчителя, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвих пріоритетів, закладає основи його майбутнього, а значить, майбутнього цивілізації.

Слайд 17

Я вже неодноразово мала нагоду бути вчителем. П’ятий рік поспіль я проводжу уроки англійської мови, коли в нашій школі проводиться день самоврядування. З кожним разом я все більше й більше захоплююся цією професією.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне