"Спадщина"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Вступ Моя презентація являє собою 10 слайдів, присвячених питанню спадщини. У даній темі я б хотіла висвітлити актуальність теми. Адже спадщина це не тільки право на отримання чогось, але і обов’язок зберігати набуте в належному стані, дотримуватись встановлених норм, обов’язків, зобов’язань, які перейшли від того хто передав спадщину. Адже, той хто приймає спадщину успадковує не тільки майно, а й борги: зобов’язання померлого
Спадщина Спадщина - це права та обов’язки, які залищаютьcя після смерті людини. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини, існування яких не припиняється його смертю. Однак спадкоємець, який прийняв спадщину, відповідає за борги спадкодавця лише в межах дійсної вартості успадкованого ним майна. Спадкоємцями можуть бути особи, які були живими на момент смерті спадкодавця, а також діти померлого, зачаті за його життя і народжені після його смерті. Проте не мають права стати спадкоємцями особи, які навмисно позбавили життя спадкодавця або кого-небудь із спадкоємців або зробили замах на їх життя. Крім цього, за законом не мають права стати спадкоємцями батьки після дітей, стосовно яких вони позбавлені батьківських прав і не були поновлені в цих правах на момент відкриття спадщини, а також батьки і повнолітні діти, що злісно ухилялися від виконання покладених на них законом обов'язків щодо утримання спадкодавця, якщо ці обставини підтверджені в судовому порядку.
Заповіт Заповіт - особисте розпорядження фізичної особи на випадок її смерті. Кожен може залишити за заповітом усе своє майно або частину його а також державі або окремим юридичним особам. Причому заповідач може в заповіті позбавити права спадкоємства одного, кількох або всіх спадкоємців за законом. Заповіт як правовий документ укладається в письмовій формі (це може бути спадковий договір), підписується заповідачем і посвідчується нотаріусом. У передбачених законом випадках заповіт мoже бути посвідчений іншими службовими особами (наприклад, командиром військової частини, головним лікарем, капітаном судна тощо). У заповіті можна робити певні розпорядження (наприклад, встановлювати спеціальні доручення з приводу майна, які покладаються на спадкоємців). Заповідач може в будь-який час змінити або скасувати зроблений ним заповіт, скласти новий.
Спадкоємці за законом Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття. Існує п’ять черг спадкування:
Обов’язкова частка у спадщині Обов'язкова частка у спадщині - частина спадкового майна, яка переходить до спадкоємців, визначених законом, незалежно від заповіту До обов’язкових спадкоємців належать: - неповнолітні або непрацездатні діти померлого (у тому числі й усиновлені); - непрацездатне подружжя; - непрацездатні батьки (у тому числі усиновителі).
Висновок Отже, спадщина - це права та обов’язки, які залищаютьcя після смерті людини. Спадкування відбувається за заповітом, а разі його відсутності - за законом. Існує п’ять черг спадкування за законом. Закон охороняє права непрацездатних спадкоємців, зокрема дітей, які мають право на обов’язкову частку незалежно від заповіту.
Список використаної літератури: http://i-kar-100.narod.ru/referatu/pravo/spadshuna.html О.Д.Наровлянський//Громадянство- Київ “Грамота” 2009. C 110, 111 http://uk.wikipedia.org/wiki/Заповіт http://books.br.com.ua/43087
Схожі презентації
Категорії