X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
сила тиску

Завантажити презентацію

сила тиску

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“… Лисиця дійсно прийшла через кілька днів, сіла на березі і знову заговорила: Скучила я за тобою, качечко… Виходь сюди, а якщо не хочешь, то я сама до тебе прийду. Я не горда… І лисиця почала повзти обережно по льоду до самої ополонки. У Сірої Шийки завмерло серце…”

Слайд 2

Тиск. Сила тиску.

Слайд 3

Тиск різко падає, можливі опади; Захисники команди “Спартака” не витримали тиску нападаючих команди “Динамо”; У хворого раптово підвищився тиск; “Наутилус” занурився в бездонні глибини, не зважаючи на великий тиск зовнішнього середовища; - Це була жінка, - сказав комісар Мегре, - тільки тоненька шпилька жіночих черевичків могла спричинити такий тиск.

Слайд 4

Подорож в біологію Світ тіхніки Одиниці тиску Експери- менталне завдання Розвязу- вання задач Тестові завдання Формула тиску. Сила тиску. Р

Слайд 5

Після вивчення теми ви повинні знати: Визначення сили тиску; Визначення тиску; Одиниці вимірювання тиску. Вміти: Використовувати формулу тиску під час розв'язування задач.

Слайд 6

Що таке сила? Які сили ви вже знаєте? Від чого залежить результат дії сили? Силу, яка прикладається перпендикулярно до поверхні, називають силою тиску на цю поверхню і позначають Fт. Fт

Слайд 7

Слайд 8

Результат дії сили залежить від: Значення сили тиску. Площі опори, перпендикулярно якій діє сила тиску. Величина, що характеризує дію сили на фізичне тіло і чисельно дорівнює відношенню сили, яка діє перпендикулярно поверхні, до площі цієї поверхні, називається механічним тиском.

Слайд 9

Одиниця вимірювання тиску в системі СІ 1 Паскаль – це такий тиск, що його чинить сила 1 Н на поверхню площею 1 м2 перпендикулярно до цієї площі.

Слайд 10

Блез Паскаль (1623 – 1662) Блез Паскаль не лише чудовий фізик, але й видатний винахідник і математик. У 16 років він довів “теорему Паскаля”, у 18 років – винайшов рахувальну машину, за допомогою якої навіть необізнана з правилами арифметики людина могла б виконувати 4 арифметичні дії. Він виготовив 50 моделей, з яких кожна наступна була кращою за попередню. Його вважали найвидатнішим математиком свого часу.

Слайд 11

Тиск в 1 Па малий. На практиці застосовують кратні одиниці: 1 гектопаскаль = 100 Па = 1 гПа 1 кілопаскаль = 1000 Па = 1 кПа 1 мегапаскаль = 1000000 Па = 1 МПа.

Слайд 12

Тиск кінчика жала оси - 3,1·1010 Па Тиск колеса легкового автомобіля на дорогу - 2·105 Па Нормальний атмосферний тиск - 105 Па Тиск трактора на грунт - 5·104 Па Тиск фундаменту Останкінської телевежі на грунт - 2,7·104 Па

Слайд 13

Моря и пустыни, Земля и Луна Свет Солнца и снега лавины… Природа сложна, но природа одна. Законы природы едины!

Слайд 14

В Амазонці є піран’я – на вигляд рибка так собі. Але якщо засунешь пальця в воду, перекусить вмить його.

Слайд 15

Почему же на верблюде возят кладь и ездят люди? Вот верблюд, а на верблюде Возят кладь и ездят люди. Он живет среди пустынь, Ест невкусные кусты, Он в работе круглый год…

Слайд 16

Ёж сердитый, серый ёж, Ты куда, скажи, идёшь? Ты колючий весь такой, что не взять тебя рукой! Почему же ёж колючий?

Слайд 17

Как-то раз спросили розу: Отчего, чаруя око, Ты колючими шипами Нас царапаешь жестоко?

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Обчислити тиск твердого тіла на опору Обладнання: динамометр лабораторний, дерев'яний брусок, лінійка. Порядок виконання роботи: Виміряйте силу тиску бруска на стіл (вагу бруска). Виміряйте ширину, довжину і висоту бруска. Використовуючи всі отримані дані, обчисліть площу найбільшої і найменшої граней бруска. Обчисліть тиск, який утворює брусок на стіл найбільшою і найменшою гранями. Результати запишіть в зошит. На основі отриманих даних, зробіть висновок.

Слайд 21

Рибалка вирушає на зимову риболовлю. Чи безпечно це, якщо лід на початку березня витримує тиск 9 кПа, а маса рибалки із спорядженням та без улову 100 кг. Сліди від зимового взуття зображено на малюнку. 500 см2

Слайд 22

З якою фізичною величиною ви познайомились сьогодні на уроці? Яку силу називають силою тиску? Що таке тиск? Яка основна одиниця вимірювання тиску?

Слайд 23

Домашнє завдання: Вивчити § 25, 26. Розв’язати впр. 14, № 3, 4, 5.

Слайд 24

На кого з них ти був схожий сьогодні на уроці? 0 балів 1 бал 2 бали 3 бали

Слайд 25

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне