X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тиск і сила тиску. Одиниці вимірювання тиску.

Завантажити презентацію

Тиск і сила тиску. Одиниці вимірювання тиску.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тиск і сила тиску. Одиниці тиску. 8 клас.

Слайд 2

Якщо натиснути на дерев’яний стіл долонею, то дія Вашої руки рівномірно розподілиться по всій поверхні долоні і не спричинить помітної дії на стіл. Якщо тепер з тим же зусиллям натискати на стіл гострим гвіздком, то та сама сила діятиме на малу поверхню вістря гвіздка і він увійде в дерево. * *

Слайд 3

Отже, дія сили різна і залежить не тільки від її значення, а і від площі поверхні, на яку вона діє. Наприклад, площа поверхні лижі в середньому майже в 20 разів більша за площу підошви черевика. Стоячи на лижах, людина на кожен квадратний сантиметр площі поверхні снігу діє силою, що в 20 разів менша, чим стоячи на снігу без лиж.

Слайд 4

Слайд 5

Результат дії сили залежить не тільки від її модуля, напрямку та точки прикладання, але і від площі тієї поверхні, перпендикулярно до якої вона діє.

Слайд 6

Тиск Фізичну величину, що характеризує дію сили на фізичне тіло і чисельно дорівнює відношенню сили, яка діє перпендикулярно до поверхні, до площі цієї поверхні, називають тиском.

Слайд 7

Тиск

Слайд 8

Тиск де F – діюча сила (сила тиску); S – площа поверхні; р – тиск.

Слайд 9

Запам’ятай

Слайд 10

Залежність між р і S обернено пропорційна S

Слайд 11

Залежність між р і F прямо пропорційна

Слайд 12

У Міжнародній системі одиниць (СІ) тиск виражають у Паскалях (Па). Ця одиниця названа так на честь видатного французького вченого Блеза Паскаля (1623— 1662).

Слайд 13

1 Па - це тиск, який створює сила 1 Н на площу поверхні 1 м².

Слайд 14

Тиск в один паскаль —дуже малий тиск. Такий тиск на горизонтальну поверхню площею 1 м² чинить тіло масою 102 г. 102 г

Слайд 15

На практиці застосовують кратні одиниці: 1 гектопаскаль=100 Па = 1 гПа; 1 кілопаскаль = 1000 Па = 1 кПа; 1 мегапаскаль = 1 000000 Па = 1 МПа.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика