Що таке ПРОЕКТ?
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Головне завдання використання методу проектів у виховній роботі – зацікавити учнів у набуті досвіду, який може стати їм у нагоді в подальшому житті, сформувати певні навички та знання поведінки, стилю життя.
ВІСІМ ЕТАПІВ ПІДГОТОВКИ ПРОЕКТУ Розуміння потреби або виникнення проблеми. Збір та аналіз інформації. Визначення мети та цілей проекту. Визначення завдань проекту. Розробка заходів. Складання бюджету. Складання плану реалізації проекту. Моніторинг і оцінка
Метою проекту є : досягнення очікуваних змін певної ситуації, що склалися у класі чи школі. Мета повинна : бути реальною ; бути соціально-важливою; бути досяжною ; співвідноситися з очікуваними результатами і планом реалізації проекту.
- Скажіть , будь ласка, куди мені йти? - Це багато в чому залежить від того, куди ти хочеш прийти, - відповів Кіт. - Та мені все одно, - почала Аліса. - Тоді все одно куди йти, - сказав Кіт. - Лиш би потрапити куди-небудь,- пояснила Аліса. - Не переживай, куди-небудь ти обов'язково потрапиш, звичайно, якщо не зупинишся на півдорозі,- сказав Кіт. (Льюїс Керолл "Аліса в Країні Чудес")
Три етапи реалізації проекту: підготовчий ( визначення теми,мети і завдань, створення ініціативної групи, розробка первинного плану дій) ; практично-виконавчий ( розподіл обов’язків між членами групи, пошукова робота, аналіз інформації та формування висновків, оформлення результатів); заключний ( підготовка проекту до презентації, презентація, оцінка проекту, оголошення результатів).
Класифікація проектів За характером домінантної діяльності: пошуковий; дослідницький ; творчий; ігровий; практично - орієнтований; орієнтувальний.
За предметно-змістовою галуззю: монопроект; міжпредметний. За тривалістю: короткий; довготривалий.
За характером контактів: класний; міжкласний; шкільний; загальношкільний; міжшкільний; міжрегіональний.
Метод проектів має певні переваги : дає можливість кожній дитині брати активну участь у житті класу чи школи; навчатися, розвиватися і отримувати задоволення від своєї діяльності; відбувається інтеграція знань учнів з різних видів діяльності для реалізації завдань проекту; набуття соціальних навичок: робота в команді, орієнтація на виконання певних завдань, критичний аналіз досягнень, вміння відстоювати власну точку зору, формування відповідальності за роботу.
Схожі презентації
Категорії