Розвиток систем кодування
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Писемність — засіб передачі людської мови за допомогою знаків (алфавіт, абетка, ієрогліфіка, клинопис). Ієрогліфи - стародавні рисункові знаки єгипетського листа - були змішаними. У них деякі знаки, ідеограми, позначали поняття, а інші були алфавітними. Клинопис - це писемність в стародавньому Шумері (державі в межиріччі Тигру і Євфрату), знаки якої складалися з груп клиноподібних рисок, видавлених на глиняних табличках. Вона була спочатку ідеографічним листом, а потім перетворилася на словесно-складовий лист.
Алфавіт - це система письмових знаків - букв - для передачі звуків мови на даній мові. Названий по перших двох буквах грецького алфавіту - "альфа" і "бета". Стародавні греки також запозичили алфавіт у фінікійців, а від грецького алфавіту ведуть своє походження латинський алфавіт і церковно-слов'янські глаголиця(40 літер) і кирилиця(43 писемні знаки), що стали основою сучасного російського алфавіту. В якості носіїв інформації використовувалися найрізноманітніші матеріали - бронза, глиняні таблички (загострена паличка), береста, папірус (чорнило), вироблена шкіра – пергамент і, нарешті, папір (гусяче пір’я -> сталеві пір’я -> олівець->автоматичні ручки -> кулькові ручки -> фломастери і маркери).
Штучні мови Штучна мова — це мова, чия фонологія, граматика, та/або словниковий запас були цілеспрямовано створені особою, чи групою осіб. Це відрізняє штучні мови, від мов які розвивались еволюційно. Штучні мови поділяються на мови створені апріорі(до досвіду, зрозуміло без пояснень), та апостеріорі(після досвіду). Також до штучних мов належать спеціалізовані знакові системи для запису необхідної інформації із певних галузей науки і техніки. Серед останніх виділяються програмування.
Мови програмування Інколи розрізняють п'ять поколінь мов програмування, щоправда даний поділ є спірним. Перше покоління Початок 1950-х років — мови перших комп'ютерів. Перша мова асемблера, створена за принципом «одна інструкція — один рядок». Основна відмінна риса: орієнтування на конкретний комп’ютер. Друге покоління Кінець 1950-х — початок 1960-х р.р. Розроблено символьний асемблер, в якому з'явилося поняття змінної. Це перша повноцінна мова програмування. Основна відмінна риса: орієнтування на абстрактний комп'ютер з такою ж системою команд.
Мови програмування Третє покоління 1960-ті р.р. — мови програмування високого рівня. Основна відмінна риса мови третього покоління: орієнтування на алгоритм (алгоритмічні мови). Приклади: Сі, Паскаль, Джава, Бейсік, та багато інших. Четверте покоління Початок 1970-х р.р. до сьогоднішнього часу. Часто відносять: SQL, SGML(HTML,XML), PROLOG, та багато інших вузькоспеціалізованих декларативних мов. Скоріше вони виступають своєрідними спеціалізованими доповненнями до мов програмування. Основна відмінна риса мови четвертого покоління: наближення до людської мови (декларативні мови). П'яте покоління П'ятого покоління мов програмування поки що не існує.
Криптографія Криптографія 1.Перестановчі шифри 2.Підстановчі шифри 3.Стенографія 4.Поліалфавітний шифр 5.Принцип Керкгоффза 6.Комп’ютерні шифри
Схожі презентації
Категорії