X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Радянсько-німецький пакт"

Завантажити презентацію

"Радянсько-німецький пакт"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міністерство освіти і науки України Презентація на тему : РАДЯНСЬКО-НІМЕЦЬКИЙ ПАКТ 23 СЕРПНЯ 1939 р. 2008

Слайд 2

М Е Т А Р О Б О Т И : 1.Розкрити передумови підписання пакту між СРСР і Німеччиною. 2.Назвати основні положення пакту. 3.Показати як пакт вплинув на подальший перебіг подій у світі. 4.Знайти зв׳язок цих подій із сьогоденням та зробити висновок.

Слайд 3

Наприкінці 1930-х років у Європі розжарювалася міжнародна ситуація. Дві тоталітарних держави – Німеччина й СРСР готувалися до територіальних захоплень. СТАНОВИЩЕ НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ : Однак цього Німеччині виявилось мало й нацистська верхівка, на чолі з Адольфом Гітлером, почала готуватися до війни в Європі... Великобританія і Франція проводили політику умиротворення, а Радянський Союз - загравання з агресором. Саме ці країни опосередковано, а остання і повністю, несуть відповідальність за розв’язання Другої світової війни. Політика західних держав була спрямована на задоволення апетитів нацистської Німеччини. Це проявлялося як в пасивному спостереженні за діями Гітлера, так і в співучасті з ним (згадаймо Мюнхенську конференцію).

Слайд 4

Агресивні плани Гітлера вимагали забезпечення позиції нейтралітету з боку СРСР. Радянський уряд який прагнув запобігти створення антирадянської коаліції в Європі, наприкінці 1938 р. узяв курс на зближення з фашистською Німеччиною. ПЕРЕДУМОВИ ПІДПИСАННЯ ДОГОВОРУ: Після обміну телеграмами між Гітлером і Сталіним 23 серпня до Москви прибула німецька делегація на чолі з Й.Ріббентропом На нараді, що відбулася з цього приводу, також було домовлено і про “додатковий протокол”, за яким мало відбуватися “розмежування сфер впливу”. На нараді вирішено, що він має бути таємним.

Слайд 5

В 2-й годині ночі 24 серпня Молотов і Ріббентроп поставили підписи під текстом пакту та таємним протоколом. Після цього Сталін дав Гітлеру “своє чесне слово, що Радянський Союз ніколи не зрадить свого партнера...” Сталін казав: «Потрібно дати всім учасникам війни зав’язнути глибоко у твані війни, заохочувати їх у цьому тихцем, дати їм ослабити й виснажити одне одного. А потім, коли вони досить ослабнуть, — виступити на сцену зі свіжими силами, виступити, звісно, «в інтересах миру» і продиктувати ослаблим учасникам війни свої умови. І дешево, і мило».

Слайд 6

ПОЛОЖЕННЯ ПАКТУ ПРО НЕНАПАД: 1. Пакт, що складався з 7 статей укладався на 10р. з автоматичним його продовженням із згоди сторін. 2. Сторони зобов’язувались не нападати одна на одну як окремо, так разом з іншими державами. 3. Передбачався взаємний нейтралітет у разі війни однієї з сторін. 4. Було домовлено, що СРСР і Німеччина не братимуть участі у коаліціях держав, спрямованих відповідно проти Німеччини чи СРСР. До кінця 80-х рр. радянські історики переконувались, що пакт дав змогоу СРСР відтягти війну з німцями і краще підготуватись до неї. “Я звільняю вас від химери, що називається совістю” Гітлер

Слайд 7

Зміст таємного додаткового протоколу до пакту: Його існування категорично заперечувалось аж до початку 90-х рр. 1.Кордоном розмежування “життєвих інтересів” Німеччини та СРСР у Прибалтиці визнавався північний кордон Литви. 2.Польща мала бути розділена між СРСР та Німеччиною по лінії річок Тиса – Нарев – Вісла – Сян. 3.Німеччина визнавала право СРСР на Бессарабію, що входила тоді до складу Румунії.

Слайд 8

Наслідки укладання пакту: Пакт 1939 року круто змінив баланс сил у Європі. Друга світова війна і розвиток подій у Європі по її закінченні були запрограмовані геополітичним протистоянням і суперництвом великих держав. “І найбільше — міжнародною стратегією нацистської Німеччини та комуністичного Радянського Союзу, їхнім маніакальним прагненням до перебудови світу на свій лад. До військово-силової перебудови.” Радянський виклик існуючому світопорядку втілювали найбільш пропаговані класові гасла «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!» і «За перемогу робітничого класу в усьому світі».

Слайд 9

ЗВЯЗОК З СЬОГОДЕННЯМ: Укладання цього пакту справило ефект бомби, що вибухне. Адже люди яким ще вчора казали, що головним ворогом є СРСР були спантеличені новими друзями. Пакт дещо приспав пильність радянських людей, знизив авторитет Радянського Союзу і Комінтерну. Тому він дещо знизив ту активність і швидкість поширення комунізму, а також зіграв не останню роль у ході Другої світової війни. В И С Н О В О К : Цей пакт був союзом двох великих стратегів того часу, якими керувала, в більшій мірі, жадоба влади. Коли два матеріалісти працюють заодно – це не може закінчитись перемогою. Тому можна сказати, що пакт став кроком для налагодження стосунків, але нажаль виявився не довготривалим.

Слайд 10

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ: www.ukrreferat.com www.istorik.ru www.blog.meta.ua www.hrono.info www.referatnik.net www.google.com.ua www.peoples.ru www.tyrant.ru Всесвітня мережа Internet:

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне