X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проблема питної води в Світі та Україні

Завантажити презентацію

Проблема питної води в Світі та Україні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проблема питної води в Світі та Україні

Слайд 2

З перших кроків людина не може обійтись без води, бо вода – необхідна умова життя. Вода – важлива складова частина усіх живих організмів. Вона лежить в основі біохімічних і фізіологічних процесів, що відбуваються в організмах, розчиняє та переносить речовини, які беруть участь у процесі життєдіяльності, становить більшу частину маси тіла будь-якого живого організму.

Слайд 3

Ще порівняно недавно вважалось, що водні ресурси – безмежний і безплатний дар природи. Сьогодні більшість країн світу зіткнулися з проблемою неспатчі питної води. В 1900 р. споживання води у світі складало 400 км3, у 1950 – 1100 км3, у 1975 – 3000 км3. Зараз населення планети витрачає щорічно близько 8000 км3 води.

Слайд 4

Слайд 5

Проблема питної води Якість прісних вод: чи поліпшується або погіршується якість внутрішніх вод? Вчасне та належне реагування на проблеми водних ресурсів; Обмеженість водних ресурсів в країнах Африки; Вплив діяльності людини на екологічну систему та забруднення водних ресурсів; Нецілеспрямоване використання ресурсів

Слайд 6

Слайд 7

Чинники забруднення питної води - радіоактивні частки, пил і гази поступають з атмосфери разом зі снігом, що випадає і накопичується у високогір'ях; - талі льодовикові води з розчиненими забруднюючими речовинами стікають вниз з високогір'я, формуючи витоки річок, які на своєму шляху до моря захоплюють частинки ґрунту і гірських порід, розмиваючи поверхні, по яких вони течуть; - води, дренуючі гірські вироблення, містять кислоти і інші неорганічні речовини; - вирубка лісів сприяє розвитку ерозії. Багато забруднюючих речовин скидаються в річки підприємствами целюлозно-паперової промисловості, на яких обробляється деревина; - дощові води вимивають хімічні речовини з ґрунту, транспортують їх в ґрунтові води, а також змивають зі схилів в річки; - промислові гази потрапляють в атмосферу, а звідти разом з дощем або снігом - на землю. Промислові стоки поступають безпосередньо в річки. У залежності від галузі промисловості сильно розрізняється склад газів і стічних вод; - органічні інсектициди, фунгіциди, гербіциди і добрива, розчинені у водах, що дренують сільськогосподарські угіддя, поступають в річки; - обпилювання полів пестицидами забруднює повітряне і водне середовище; - коров'ячий гній і інші залишки тваринного походження - основні забруднювачі місць великих скупчень тварин на пасовищах і скотарнях; - при відкачуванні прісних ґрунтових вод може відбутися засолення в результаті підтягання мінералізованих вод з естуаріїв і морських басейнів; - метан продукується бактеріями як в природних болотах, так і в стоячих водоймищах при надлишку органічних забруднювачів антропогенного генезису; - теплове забруднення річок відбувається через надходження від електростанцій нагрітих вод; - міста є джерелами різних відходів, включаючи як органічні, так і неорганічні; - вихлопні гази двигунів внутрішнього згоряння - основні джерела забруднення повітряного середовища. Вуглеводні адсорбуються вологою, що міститься в повітрі; - великі предмети і частинки виводяться з комунально-побутових стічних вод на станціях попереднього очищення, органіка - на станціях вторинного очищення. Від багатьох речовин, що надходять з промисловими стоками, неможливо позбавитися; - розливи нафти від морських нафтових свердловин і з танкерів забруднюють води і пляжі.

Слайд 8

Причини зміни якості води Метали — забруднювачі Такі метали, як ртуть, мідь, селен і цинк мають необхідні організму в малих концентраціях. Разом з тим, ці метали мають здатність до накопичення у тканинах живих організмів, що викликає їх тривалу дію та вплив більш високих концентрацій і може призвести до хвороб. Підвищені концентрації слідових металів може мати негативні наслідки як для диких тварин, так і для людей. Діяльність людини, наприклад, видобування копалин або важка промисловість, може призвести до зростання концентрацій металів у порівнянні з їх природнім вмістом.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

За даними ООН, проблема доступу до водних ресурсів стала настільки болючою, що вимагає радикального переосмислення підходів до її вирішення. Людству загрожує глобальне зневоднення. За оцінками експертів, до 2050 року потреба в продовольстві зросте на 70%. Глобальне споживання води для потреб сільського господарства зросте щонайменше на 19% і торкнеться майже 90% світових ресурсів прісної води.

Слайд 13

Мікробіологічне забруднення Найбільша стурбованість щодо мікробного забруднення пов’язана з ризиком захворювання або передчасної смерті людей і тварин через вживання забрудненої води. Мешканці територій, що розташовані нижче за течією та поблизу місць інтенсивного землеробства або скидів каналізації та з очисних споруд, а також люди, які працюють або відпочивають у місцях, де водойми інфіковані патогенними мікроорганізмами, підпадають під високий ризик захворіти на інфекційні хвороби.

Слайд 14

Без доступу до безпечної питної води у світі залишаються 1,9 млрд людина

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне