Подорож в країну Правил Дорожнього руху
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
СТРАХ - це одна з фундаментальних емоцій людини, що виникає у відповідь на дію загрозливого стимулу.
Страх може стати пусковим механізмом розладів емоційної сфери особистості та призвести до деструктивних наслідків. Страх є активуючим чинником особистісного розвитку.
Види страхів Природні страхи це страхи, засновані на інстинкті самозбереження. Екзистенційні страхи виявляють внутрішню сутність людини. Соціальні страхи носять масовий характер, не можуть нашкодити людині.
Зорові враження: мухи, комарі, кімнатні собаки і кішки, хвилі на ріці, промені в напівтемній кімнаті, маски, високі капелюхи на голові, дивні рухи та інші. Обʼєкти страху Слухові враження: сильні шуми, гуркіт грому, постріл із гармати і рушниці, різного роду вибухи, падіння важких речей та інші.
Загрози, що мають універсальний і фатальний характер Смерть Переживання реальної чи вигаданої загрози Крах життєвих цінностей Загроза особистому та соціальному благополуччю
Причини виникнення дитячих страхів Переляк Сімейні традиції та звичаї Негармонійне спілкування з однолітками Занижена самооцінка Поведінка батьків
Фобія (від грец. φόβος страх) нав'язливий страх. Одна із ключових особливостей фобії в тому, що страх непропорційно великий по відношенню до небезпеки, яка його викликала.
Людина, яка страждає тим чи тим видом фобії, як правило, не може раціонально пояснити, чому відчуває настільки сильний страх, не в силах його контролювати і намагається уникати пов'язаних із цим страхом ситуацій.
Прості це боязнь певних предметів (і тварин). До соціальних фобій відноситься страх попадання в певні ситуації. Наприклад, страх натовпу, страх в присутності інших людей, боязнь стати об'єктом глузувань. Типи фобій
Лікування фобій полягає в тому, щоб розвинути у людини здатність зустрічатися віч-на-віч з фобічною ситуацією і перебувати в ній, а також у тому, щоб переконати її на прикладі, а не інтелектуально, що ситуація насправді не є небезпечною.
Найдивніші фобії Дорофобія – боязнь отримувати або робити подарунки. Пунктумофобія – боязнь отримати повідомлення в соціальній мережі із крапкою в кінці речення. Агірофобія – страх перед дорогами, шосе, трасами і магістралями. Калигинефобія – страх красивих жінок.
Найдивніші фобії Хорофобия – боязнь танців. Папафобія – боязнь папи римського. Плутофобія – боязнь багатства. Пелідофобія – боязнь лисих.
ФОБІЇ ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ Російський імператор Петро Великий страждав такими фобіями, як екофобіі і спацеофобіі (боязнь свого будинку і порожніх просторів). Його літній палац вражає своїми низькими стелями і маленькими кімнатами. Крім того, Петро Перший дуже боявся комах (акарофобія).
Великий письменник Микола Гоголь боявся, що його поховають живцем (тафефобія). Наполеон Бонапарт боявся білих коней. Психологи бачать тут цілих дві фобії: страх коней (гіппофобія) і острах білого кольору (лейкофобія).
Анджеліна Джолі боїться захворіти на рак (нозофобія). Ніколь Кідман страх метеликів (лепідоптерофобія).
Альфред Хічкок страх овальних предметів (овофобія). Памела Андерсон страх власного відображення у дзеркалі (ейсоптрофобія).
1. Спостереження за дитиною у природніх для неї умовах. 2. Опитувальники, бесіда, анкетування. Наприклад, методика незакінчених речень (Дж. Сакс і С. Леві). 3. Проективні методики (малювання). Наприклад, методика «Малюнок сім'ї» (Л. Корман, Р. Бернс, С. Кауфман), методика «Неіснуюча тварина» (М. Дукаревич). 4. Природний експеримент. Методи дослідження страхів
Подолання страхів і фобій Одним із найсильніших засобів є дія протилежна тій, до якої закликає страх. Боїтеся висоти подолайте стрибком із парашутом, страх мишей можна побороти через наближення до цієї тварини в домашніх умовах. Але це можливо тільки якщо Ви пересилити себе. Інший прийом це посміятися над своїми страхами, зобразити їх смішними і кумедними. Але якщо Ви відчуваєте нав'язливий страх, тривалий за часом, із гострими симптомами, то навряд чи це Вам допоможе. У цьому випадку Вам необхідно звернутися до психолога.
Схожі презентації
Категорії