X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Писанкарство"

Завантажити презентацію

"Писанкарство"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: ”Писанкарство”

Слайд 2

Писанкарство- це вид декоративно-ужиткового мистецтва, творці якого створюють писанки. Існує чотири види писанок: крапанка; дряпанка; крашанка ; писанка.

Слайд 3

Легенда виникнення писанки Коли Ісуса розіп’яли на хресті, з його ран точилася кров. З кожної її краплі виникла червона крашанка. А сльози Матері Божої, яка стояла під хрестом, молилася і гірко плакала, капали на ті червоні крашанки і кожна з них перетворювалася на чудову писанку. Забравши всі писанки та крашанки у хустину, Богородиця пішла до Пілата просити дозволу поховати свого сина. Дорогою вона дарувала писанки дітям і наказувала їм жити в злагоді та мирі. Прийшовши до Пілата, Матір Божа зомліла, а писанки з хустинки розкотилися по всьому світу.

Слайд 4

Символіка орнаментів Дослідники вважають, що українська писанка має понад 100 символічних малюнків.Наприклад : Кривулька або безконечник — це символ початку і кінця; Тригвер- небо, землю і повітря; Сонце- символ тепла; Хрест - символ страждання, смерті й воскресіння,Усесвіту; Спіраль - символ плодючості, знак володаря, плину часу; Зірка-символ сонця і вранішньої зорі, кохання; Птах- символ зародження життя, родючості, достатку злагоди,символ вознесіння до Бога.

Слайд 5

Слайд 6

Символіка кольорів Червоний колір -символізує радість життя, любов; Жовтий — місяць і зорі, урожай; Зелений — багатство, буяння рослинного світу, його воскресіння; Блакитний — чисте небо, здоров'я; Бронзовий — матінку-землю; Чорний з білим — пошану до померлих родичів, їхніх душ та ін.

Слайд 7

Українські вірування:  • Пофарбоване, розмальоване яйце вважали оберегом. • Щоб писанки довго зберігалися, їх треба готувати в Чистий четвер. • 3 писанок, крашанок починався великодній сніданок у кожній українській сім'ї. • Освячену писанку з давніх-давен клали до першої купелі немовляти, щоб воно зростало в силі. • Будуючи нову хату, в кожному кутку клали по писанці. Предки вважали, що писанка охороняє оселю від пожежі, блискавки та різних напастей.

Слайд 8

Українські вірування • Яйце, на якому зображена ПОЛЬОВА КВІТКА дарують молодій жінці, що готується стати матір'ю. • ЗВІЗДА, або РУЖА, - символ сонця. Таку писанку дарують на щастя. • Крашанки й писанки служили для святкових розваг, ігор молоді та дітей. • Дівчата вмивались водою, в яку опускали крашанку чи писанку, щоб бути рум'яними. • Товчене на порошок лушпиння крашанки підсипають до кормів курям – „щоб краще неслися”.

Слайд 9

Слайд 10

Пам*ятники писанці

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне