X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Особливості спорядження у водному поході

Завантажити презентацію

Особливості спорядження у водному поході

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Особливості спорядження у водному поході

Слайд 2

Водний туризм—це подорожі, здійснювані по воді на суднах різного типу — шлюпках, прогулянкових човнах, байдарках, плотах, надувних човнах, яхтах, моторних суднах.

Слайд 3

Під спорядженням для туристської подорожі розуміється набір похідних речей, необхідних для успішного проходження маршруту і організації побуту в польових умовах. Спорядження ділиться на: - суспільне (від якого залежить комфортність в поході всього колективу або його частини - катамаран, намет, сокира і ін.); - особисте (рюкзак, спальник, ніж і ін.). 

Слайд 4

До будь-якого спорядження пред'являються ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ: 1. Виправдана ціна.  Якщо ви все-таки вирішили витратити гроші на спорядження, воно повинне бути найоптимальнішим, щоб потім не довелося купувати те ж саме в другий і третій раз (що обійдеться дорожчим).

Слайд 5

Малий об'єм в упакованому стані і мала вага  Дана характеристика дуже важлива при закиданнях, на волоках і навіть при перевезеннях спорядження по ж/д. Тут слід віддавати перевагу виробам з легких металів (титану, алюмінієвих сплавів) і синтетичних тканин (без фанатизму). Не слід також забувати, що суспільне спорядження, розраховане на трьох і більш за чоловік (наприклад, тримісна байдарка і намет) вигідніше за спорядження, розраховане на одного-двух чоловік (двомісна байдарка або намет-одинак), оскільки при першому варіанті на кожного весляру при закиданнях доводиться менша частина ваги (і байдарки і намети), менше головного болю при упаковці і т.д.

Слайд 6

Практичність.   Від спорядження залежить комфортність мандрівника в умовах дискомфорту (польових умовах). Зручне і продумане спорядження зустрічається рідко (виключенням, наприклад, є - байдарка «Таймень», рюкзак «Ермак», намети італійської фірми «КАМР» (англ.). Особливо низька якість стала помітна при появі у продажу величезної маси (китайських) дешевих товарів, купувати які - все одно, що викидати гроші. Тому, не треба: поспішати з покупкою, лінуватися вивчати ринок і слухати продавців, які «б'ють себе в груди», а в походи не ходять. Краще прислухатися до тим, хто постійно ходить, випробувати на собі чуже спорядження і вже потім зробити свій вибір.

Слайд 7

Довговічність. Цей параметр визначається матеріалом, з якого зроблено спорядження і якістю роботи (виготовлення). Зазвичай, про якість роботи говорить назва фірми-виготівника; з якістю матеріалу справа йде складніше і тут довговічність, як правило, залежить ще від інших чинників, наприклад, від клімату. Постійне сонячне випромінювання рано чи пізно перетворює на лахміття будь-яку синтетичну тканину, а для х/б - дарма, тільки фарбник вигоряє. Зате при великій вологості або постійних осіданнях брезент намокає (тяжчає) і гниє. Виходить, що на річку Чаткал (Тянь-шань) і річку Харуту (Полярний Урал) один і той же намет брати не можна.

Слайд 8

Дизайн.  Тут не слід плутати з модою. Якщо туристи не ховаються від рибнагляду, то бажано, щоб спорядження було забарвлене в яскраві кольори - і веселіше і зручніше, в т.ч. рятувальникам.

Слайд 9

Орієнтовний список спорядження та речей для водного походу початкової та середньої складності Набір одежі та інших шмоток для походів по річках на гребних човнах і під вітрилом істотно відрізняються, тому наводжу 2 варіанти екіпіровки На сплав: При підборі шмоток в похід існує перевірена часом і людьми філософія: береться 2 комплекти одягу: 1. Мокрий (на воду). 2 Сухий (на сушу, на ніч). Менше брати зовсім не треба, а більше - буде зайве. Мокрий комплект вдягається на воду і знімається після розбиття табору. Мало хто вміє виходити сухим з води.Ноги ви намочите при посадці, сталкивании, проводці човни з самого старту, а через 5 хв. вас може облити з головою вал або ви можете скупатися, і треба бути готовим до того, що ви будете перебувати в цьому одязі весь ходової день. Сухий одяг на переході живе в герме, НІКОЛИ не повинна намокати і / або одягатися на воду, тому що не варто упускати варіант, коли просушити її представитися можливим тільки через тиждень. • Засоби порятунку потопаючих обов'язково: Спас жилет. Каска. • Мокрий комплект (знизу вгору):

Слайд 10

В ідеалі. o На ноги - сплавні тапочки (неопрен) або неопренові шкарпетки + простенькі кеди. o Вище - гідрокостюм, неопрен 3 мм. мінімум. o Вгору тільняшка, що облягає вовняна водолазка або щось подібне, + по погоді возможет тонкий облягаючий светр. o Зверху куртка, продувається і непромокаємий. Існує купа "курток каякера" з манжетами на поясі, руках і горлі, через які вода не повинна затікати під куртку навіть при купанні.  o На руки - рукавички (неопрен), не замерзните і при веслуванні не заробите кривавих мозолів. Простіше. o На ноги-кеди або старі кросівки на вовняні шкарпетки або все таки неопренові шкарпетки (коштує це недорого). Всякі там чоботи НЕ раджу - втоплять вас, потонуть самі, і вас потянуть за собою o Вище: вовняні рейтузи або т.п., поверх них непромокальні штани / комбінезон. Матеріал штанів / комбез не повинен промокати навіть якщо ви сидите в калюжі, шви д / б проклеєні. Подібний хороший комбінезон "Тритона", наприклад, продається багато де і коштує в межах 30-40 $. o Вгору теж, що і в першому варіанті. o На руки - будівельні рукавички при веслуванні не заробите мазолей.

Слайд 11

Сухий комплект: Спальний НЗ. Тепле білизна (штани + кофта або светр), вовняні шкарпетки. o Взуття: 1 пара на смак з розрахунком стрибати в ній по камінню і вирує. + Вовняні шкарпетки. На Чирка я взяв взагалі тільки 2 пари кед - мокрі і сухі, і під час тижневого дощу не дуже то страждав, хоча більше так робити не буду. Непогано армійські черевики або щось подібне. o Верхній одяг, + обов'язково 1 теплий светр або куртка, непогано, наприклад, підходить старий китайський пуховик (напевно у всіх є, якщо не викинули в свій час) o Вовняне шапка. В вітрильний похід (малі розбірні вітрильні судна). Під вітрилом можна засмагати, а можна дати дуба. При виході на воду треба зрозуміти - чи буде можливість переодягнутися, якщо ні - одягайтеся по максимуму. • Засоби порятунку потопаючих обов'язково: Спас жилет.

Слайд 12

• Одяг на воду. Гідрокостюми - НЕ БРАТИ. o Взуття: х / б шкарпетки + вовняні шкарпетки, болотні чоботи, в чоботи вкладається устілка + жіноча прокладка (ноги не запотівають і не мерзнуть). o Тепле білизна вовняні рейтузи або т.п, поверх спортивні штани поверх - непромокальні штани / комбінезон (якщо ні - хімза або т.п.). Вітрильник сидить в калюжі - штани д / б непромокальності, шви д / б проклеєні. o Візьміть "сидушку" з пінки. o Вгору тільняшка, що облягає вовняна водолазка або щось подібне, светр, штормовка. o Зверху куртка, продувається і непромокаємий, шви куртки д / б проклеєні. Поліетиленові "плащі колгоспника" в похід не годяться. Куртка д / б. вільної що б під неї можна було одягнути сто одежинок, наглухо застібатися, мати кишені для міні-ремнабор, ракетниці, рації та іншого. o Тримайте під рукою (але в герме) теплу куртку. o Головний убір - на півночі обов'язково в будь-яку погоду томусонце там зле, а в шторм і вночі буває холодно. o На руки - рукавички щоб не стерти руки об шкоти. • Одежа на сушу - теж, що і на сплав.

Слайд 13

МАЛЕНЬКИЙ ЖИЛЕТ : Аргументи "за":  1) такий жилет дозволяє не застрявати в "тримаючих" бочках; 2) такий жилет істотно менше перешкоджає активним діям весляру як у судні (інтенсивне веслування, ескімоський переворот), так і внєєго (одіночний запливши на позитивній швидкості); 3) саме такий об'єм мають майже всі фірмові спасжілети. Ці жилети як правило, міцніше, зручніше в обігу (наприклад, за них легше цеплятькарабін), краще захищають корпус плавця (весляру) від ударів об камені; 4) у сумі з підйомною силою неопренової гідри цей жилет дає дажебольше 10 кг доп. плавучість; 5) такий жилет компактніший і менше заважає не тільки при сплаві, але і при транспортуванні.

Слайд 14

Спасжилет ЮНГА 3 карманами характеристики: Розмір: Дитячий матеріали: Матеріал: Нейлон 210 PU Призначення товару: Маленький страхувальний жилет для дітей. Ваша дитина одягає спасжілет в човні? Опис товару: Дитина може покласти в кишеню іграшку і навіть носовичок :) Шлейки не дозволять випасти з спасжилета при падінні у воду. Правила експлуатації: Обов'язково надягайте страхочвочний жилет правильно! Протягніть ноги в шлейки! Подгоните ремені і пряжки за розміром!

Слайд 15

Спасжилет ВОДНИК Характеристики: Размер: 46 - 54 Материалы: Материал: Нейлон 210 PU Назначение товара: Страховочный жилет. Туристам - яскраві;

Слайд 16

Вільний ВЕТЕР гермомешок  120л ПВХ ВВ  Характеристики: Обсяг: 120 л Матеріали: Матеріал: ПВХ (600 гр/м2) Призначення товару:  Шви гермомешка проварені, скручування ущільнена пластиковою стрічкою. Гермомупаковки незамінні у водних походах.  Гермоупаковка випускається в обсягах: 20, 40, 60, 80, 100, 120 літрів.  Опистовару: Для чіткої фіксації клапана та забезпечення більш щільної скрутки, уздовж клапана пришита пластикова стрічкаГермомешок проведений за допомогою зварювання методом гарячого клина з якісної тканини з 2-х стороннім пвх-покриттям, щільністю 600 гр. / м.кв. виробництва Південної Кореї. До плюсів матеріалу також можна додати еластичність принегативних температурах.

Слайд 17

Спасжилет  Боцман (зі свистком) характеристики: Розмір: L, XL матеріали: Матеріал: Нейлон 210 PU Призначення товару: Страхувальний жилет з підголовником і свистком. Опис товару: Шлейки не дозволять випасти з спасжилета при падінні у воду. Свисток в комплекті. Свист допоможе швидше закликати на допомогу. Кишеньку для свистка, кишеню з клапаном на липучці для ножа (стропоріз) Правила експлуатації: Обов'язково надягайте страхувальний жилет правильно! Протягніть ноги в шлейки! Подгоніть ремені і пряжки за розміром!

Слайд 18

Гермоупаковка характеристики: Об'єм: 130 л Габарити (см): 40х124 матеріали: Матеріал: ПВХ Призначення товару: Гермомішок для речей для спорту і активного відпочинку наводі Опис товару: Гаряча зварка. Дно - конверт. Правила експлуатації: Не кидати, не тягти, звертатися дбайливо! Переносити, обхопивши руками! Берегти від колючих і ріжучих предметів!

Слайд 19

Покривало  рятувальне характеристики: Вага (кг): 0,06 кг Габарити (см): 210х160 Призначення товару: Застосовується для надання першої допомоги при охолодженніа бо перегрів травмованих або врятованих людей. Міцна металізована поліефірна плівка з алюмінієвим напиленням і золотистою початкової стороною Опис товару: (золотистої / сріблястою) має високі відображають здібності,володіє теплостійкістю і довговічністю. Міцна на поздовжньо-поперечний розрив і стирання, без швів, впилезащитной упаковці, вагою 60 грам. Правила експлуатації: Захищає тіло від перегріву за рахунок світловідбиваннясонячних променів (золотистої стороною до корпусу тіла). У холодну пору, шляхом рефлектірованія зберігає потерпілого від переохолодження (сріблястою стороною до тіла). Висока міцність рятувального покривала забезпечує можливість переносити потерпілого взявшись за чотири кути покривала.

Слайд 20

Грілка каталітична Характеристики: Об'єм: 0,133 л Вага (г): 113 г Габарити (см): 11,1 х7х2, 1 Призначення товару: Персональна каталітична грілка на бензині для запальничок.Працює на одній заправці до 40 год Опис товару: Працює на бензині для запальничок. Розігрівається відкритим вогнем, потім нагрів відбувається за рахунок взаємодії бензину і платинової пластини. Грілка складається з резервуара, заповненого ватою, насадки з сітчастим патроном, в якому вміщено каталізатор, і кришки з вентиляційними отворами.

Слайд 21

Упаковка для байдарки Свольна-150 характеристики: Об'єм: 150 л Вага (кг): 1,2 кг Габарити (см): 142 х 37 х 29 Максимальне навантаження: 50 кг матеріали: Доп. матеріал: Пінополіетилен Матеріал: Oxford 600D PU Призначення товару: Упаковка для перенесення байдарки типу Таймень, ЛадогаТритон та інших байдарок. При ретельній укладанні вистачить місця для спасжилета і туристського спорядження Регульовані лямки і пояс, ручки для перенесення! Опис товару: УПАКОВКА ДЛЯ байдарки "Свольна-150" виконана у вигляді рюкзака, в який вкладається вся байдарка цілком. Це дозволяє переносити на великі відстані байдарки, в тому числі такі, як "Таймень-2", "Таймень-3". Крім того, при грамотному укладанні, місця вистачить для спасжилета та інших речей. Зручні регульовані лямки і пояс рівномірно розподіляють вагу вантажу, роблячи перенесення комфортабельною, є чотириручки для ручного перенесення. УПАКОВКА ДЛЯ БАЙДАРКАХ виготовлена  з міцної тканини звологозахисним покриттям Oxford 600D PU. Закривається за допомогою надійної застібки-блискавки, тип10.

Слайд 22

каска каска повинна надійно і гарантовано оберігати голову і всеуразливості від ударів. Необхідно дивитися, що б касказакривала вуха, але в теж час, щоб людина добре чула в касці.Зверніть увагу як каска закриває лоб. Вона не повинназакривати огляд, але і повинна надійно прикрити лоб від удару. Важливим моментом є анатомія каски. Необхідно, щоб каскасиділа на вас стійко, що б не бовталася, але і не стискалаголову. Повірте, задоволення ходити весь сплавний день вмозгодаве - жорстке задоволення. Під кожну голову необхідно підбирати конкретну каску. Багатонедешеві каски мають регулюючу систему підвіски, що можевиявитися необхідним при особливій анатомії голови.

Слайд 23

ВЕСЛА AT EDDY NEW (вигнутий Шафт)   Характеристики: Розміри: 191, 194, 197, 200 см Вага: 1,2 кг Вугільний / кевраловий плетений шафт Згладжені кути лопатей не зношуються Ергономічний AT-шафт для найкращого хвата і найбільшого комфорту Eddy - це повнофункціональне весло, яке підходить як для новачків, так і для продовжують каякерів. Підійде для фрістайлу, ігрового сплаву і навіть для крікінга. Закруглені кути лопатей не зношуються при контакті з кам'янистим дном, що робить його ідеальним для гальмування та ігри, а також для тих довгих слайдів, які можуть зустрітися на вибраному вами сплаві. Лопаті досить плавучі, і це може допомогти в складній ситуації, наприклад, коли весло сплавляється окремо від Вас.

Слайд 24

«Ільмень» - байдарка з обводом класичного індіанського каное. У цього човна безліч достоїнств. Вантажопідйомність 300 кг, широкі і високі борти, прекрасна стійкість. Надувні елементи, які чудово створюють обвід, що нагадує класичне індіанське каное, гарантують човну непотоплюваність. Легкий і міцний фартух на три посадочні місця захистить веслярів і речі від водяних бризок і дощу, посадочні місця веслярів забезпечені зручними м'якими спинками. Сфера застосування цієї байдарки - рибалка, неспішні комфортні подорожі по річці або озеру, сімейні походи.

Слайд 25

Вуокса» - байдарка для нескладних річок і озер, походів вихідного дня. Відмінна риса «Вуокси» - надувні борти. Це визначає достоїнства човна - непотоплюваність, плавність обводу, швидкість збірки. «Вуокса» - байдарка для подорожей по маршрутах Карелії

Слайд 26

Підготував:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне