X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оцінка міжсортових гібридних популяцій квасолі звичайної

Завантажити презентацію

Оцінка міжсортових гібридних популяцій квасолі звичайної

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дослідницьке спрямування Автор: Іващенко О. В. Науковий керівник: к. с.-г. н. Дупляк О. Т. 2011

Слайд 2

Мета роботи: Оцінка міжсортових гібридних популяцій квасолі звичайної за продуктивністю та елементами, що її обумовлюють.

Слайд 3

Об’єкт дослідження: індивідуальні добори з гібридних міжсортових популяцій F2 – F3 квасолі звичайної . Предмет досліджень: господарсько-важливі ознаки міжсортових гібридних популяцій квасолі звичайної.

Слайд 4

Основні завдання: – дослідити міжсортові гібридні популяції F3-F4 за продуктивністю та її елементами; кількістю продуктивних вузлів і бобів на 1 рослині, кількістю бобів на одному продуктивному вузлі, виповненістю бобів, масою 1000 насінин; – визначити амплітуду мінливості досліджуваних ознак, їх взаємозв’язки; – визначити частоту і ступінь трансгресій за досліджуваними ознаками; – відібрати перспективні для подальшої селекційної роботи рослини і лінії.

Слайд 5

ВИСНОВКИ 1. Досліджено міжсортові гібридні популяції F3-F4 квасолі звичайної за продуктивністю та елементами, що її обумовлюють. 2. Визначено амплітуду мінливості та особливості успадкування цінних господарських ознак у міжсортових гібридів квасолі звичайної. Високу фенотипову мінливість показали основні елементів структури продуктивності: число продуктивних вузлів, бобів і насіння на рослинах. 3. За середнім рівнем прояву продуктивності та елементів, що на неї впливають виявлено значну перевагу гібридів F3-F4 над їх батьківськими формами, що свідчить про перспективність створеного вихідного матеріалу для селекції. 3. Визначено частоту і ступінь трансгресій за досліджуваними ознаками. Всі гібридні популяції характеризуються різною частотою прояву як позитивних, так і негативних трансгресій. Відсоток частоти появи трансгресивних за ознаками продуктивності форм в третьому й четвертому поколіннях є більшим порівняно з F2. Так частка ймовірно позитивних за продуктивністю ліній у F2 Мавка х CDC Camino складала 2,1 % до загальної їх кількості, в F3 – 3,6 % з числа відібраних трансгресій у F2, а F4 – 66,1 % до відібраних у F3. 4. Із гібридної популяції четвертого покоління Мавка х CDC Camino відібрано трансгресивні рослини та лінії для подальшої практичної селекції.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне