X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Міра вартості

Завантажити презентацію

Міра вартості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ГРОШІ

Слайд 2

Гроші - своєрідний універсальний товар-еквівалент, що слугує для порівняння різних видів праці й такий, що приймається як сплата за товари та послуги.

Слайд 3

У народів світу роль грошей грали самі різні товари: сіль, бавовняні тканини, мідні браслети, золотий пісок, коні, раковини й навіть сушена риба

Слайд 4

Роль грошей переходить до металів: злитки. ЧОМУ?

Слайд 5

Дорогоцінні метали мали низку переваг: однорідність; висока цінність навіть малого обсягу; стійкість до впливів навколишнього середовища; легка подільність на довільні за розміром частини; помірна обмеженість; відносна стабільність пропозиції.

Слайд 6

ЧОМУ люди не використають алмази як гроші?

Слайд 7

Функції грошей Міра вартості Що цінніше - тонна нафти або тонна солі? Засіб обігу Засіб платежу Засіб накопичення Ліквідність (від лат. liquidus – рідкий, текучий)– ступінь легкості, з якою які-небудь активи можуть бути перетворені власником у гроші. Світові (міжнародні) гроші

Слайд 8

Визначите, яку функцію виконують гроші в наступних ситуаціях: засіб обігу засіб обігу Сашко купив піцу в ліцейському буфеті; Вася прогуляв урок фізкультури й купив у МакДональдсі в Мост-сіті-центрі гамбургер; Україна одержала грошову позику у МВФ; міжнародні гроші Водій автобуса одержав заробітну плату; засіб платежу Директор фірми одержав заробітну плату; засіб платежу Петя відкладає гроші на придбання флэшки; засіб накопичення Але Петя не знає, яку флэшку купити – за 100 грн. або за 150, адже обсяг пам'яті в них різний; міра вартості Фірма погасила заборгованість по кредиту в ПриватБанку; засіб платежу Родина заплатила за квартиру, а господар перерахував гроші в банк на свій рахунок; засіб платежу, засіб накопичення Петро Іванович купив в «Епіцентрі» газонокосарку й розрахувався кредитною карткою; засіб платежу, засіб накопичення Перебуваючи на відпочинку в Болгарії, турист перераховує вартість товарів у національній валюті; міра вартості Іван Петрович переводить гривни в $ «про всякий випадок» засіб накопичення

Слайд 9

Різновид грошей Ті гроші, якими ми користуємося щодня, дістаючи при покупці з гаманців, називаються готівкою. Монета – це злиток металу, що має встановлені законом ознаки. Тобто форму, зовнішній вигляд, ваговий зміст.

Слайд 10

Монети мають деякі недоліки: їх можна переплавити, вилучити з обігу (якщо вони зроблені з дорогоцінних металів), вони зношуються, стираються.

Слайд 11

Різновид грошей Паперові гроші Банкнота (банківський квиток) Казначейські білети

Слайд 12

Види грошей: кредитна картка. чек; вексель;

Слайд 13

Види грошей: Чек – це письмове розпорядження власника банківського рахунку банку про виплату зазначеної в ньому суми певній особі (пред'явникові чека). Це може бути видача готівки або безготівковий переклад грошей з одного рахунку на іншій.

Слайд 14

Вексель – письмове зобов'язання боржника сплатити певну суму грошей у певний строк.

Слайд 15

Види векселей: Простий вексель – проста боргова розписка. Переказний вексель – письмове розпорядження кредитора боржникові сплатити йому (кредиторові) або кому він накаже певної суми по закінченню певного зазначеного строку.

Слайд 16

Кредитна картка – «пластикові гроші» - це платіжно-розрахунковий спосіб, що видає банк клієнтові для здійснення оплати товарів і послуг, проданих у кредит.

Слайд 17

Перші кредитні карти

Слайд 18

Безготівкові розрахунки. Одержання готівки. Банківські рахунки (депозитні гроші) - своєрідний спосіб відображення й контролю за станом і рухом коштів (депозитів) власника грошей, який передав їх у банк.

Слайд 19

Грошова система – це форма організації грошового обігу в даній країні, що склалася історично й закріплена законом. найменування грошової одиниці, масштаб цін (1 грн.=100 копійок, 1 $= 100 центів і т.д.), види грошей і грошових знаків, що мають законну платіжну силу і деякі інші елементи, про які пізніше.

Слайд 20

Грошовий обіг - це безперервний рух грошей, що виконують функції засобу обігу й платежу, що обслуговують кругообіг товарів і послуг.

Слайд 21

Рівняння Фішера M * V = P * Q М – середня маса грошей, яка необхідна країні для забезпечення нормального грошового обігу; V – швидкість обігу грошей – кількість разів, яка кожна грошова одиниця брала участь протягом року в забезпеченні будь-яких операцій; P – середні ціни товарів і послуг, що продавалися в країні протягом даного року; Q – об'єм товарів та послуг, що продавалися в країні протягом даного року. Скільки ж грошей повинно бути в державі?

Слайд 22

Інфляція (inflatio – здуття – лат.) – це надмірне збільшення маси паперових грошей, що знаходиться в обігу, в порівнянні з реальною пропозицією товарів, що приводить до падіння купівельної спроможності грошей і зростання цін на товари та послуги.

Слайд 23

Інфляція вимірюється у відсотках за певний період часу (за місяць або за рік). Інфляцію вкрай важко тримати під контролем. А коли вона з-під контролю виривається, то може перерости в гіперінфляцію.

Слайд 24

Дефляція – вилучення з обігу грошової маси, утвореної з різних причин як міра по стримуванню або скороченню інфляції (підвищення податків, скорочення попиту на кредит, реалізація центральним банком цінних паперів, контроль за лімітами кредитування

Слайд 25

Девальвація – знецінювання національної валюти, що виражається в зниженні її курсу стосовно іноземних валют або міжнародних розрахункових грошових одиниць.

Слайд 26

Ревальвація – офіційне підвищення вартісного змісту національної грошової одиниці. За змістом і механізмом впливу на національну економіку (ревальвація протилежна девальвації).

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне