X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ)

Завантажити презентацію

Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОБ’ЄДНАНІ АРАБСЬКІ ЕМІРАТИ

Слайд 2

Об'єднані Арабські Емірати – федерація семи еміратів Абу-Дабі, Дубай, Шарджа, Аджман, Умм-ель-Кайвайн, Катару Ель-Фуджайра і Рас-ель-Хайма; знаходяться в південно-західній Азії в Перській затоці, межують на південно-заході із Саудівською Аравією і на південно-сході з Оманом.

Слайд 3

Площа - 83657 км²

Слайд 4

Більшу частину території ОАЕ займають солончаки та піщані пустелі, на заході розташовані піщані і кам'янисті пустелі, на сході і північному сході - гори Хаджар

Слайд 5

Столиця - Абу-Дабі

Слайд 6

Найбільше місто — Дубай

Слайд 7

Слайд 8

Грошова одиниця – федеральний дирхам.

Слайд 9

Глава держави й уряду шейх Халіфа бен Заєд аль-Наян з 2004

Слайд 10

Із 4,4 млн. населення, що постійно проживає у країні, лише 15-20% мешканців є громадянами ОАЕ (за даними перепису 2005 року), із них 97% жителів є мусульманами, 85 відсотків - суніти і 15 відсотків - шиїти

Слайд 11

Релігія й традиції З релігією зв'язано багато традицій і вірування жителів ОАЕ, а також правила поведінки туристів на території країни. Державною релігією ОАЕ є іслам.

Слайд 12

Історія У 1952 сім шейхств за порадою і під патронатом Великої Британії створили раду, що складається з семи правителів з рішенням створити федерацію. У 1968 англійський уряд повідомив, що виведе свої сили через три роки. Сім держав разом з Катаром і Оманом утворили Федерацію Арабських еміратів. Шейхство Рас-ель-Хайма приєдналося в 1972. Шейх Заїд бін Султан Аль Нахайян став першим президентом. Дипломатичні зв'язки з СРСР і Китаєм були встановлені в 1985; з Єгиптом у 1987. ОАЕ протистояли вторгненню, Іраку в Кувейт у 1991 і брали участь у війні в Перській затоці на стороні сил коаліції ООН.

Слайд 13

На гербі Об'єднаних Арабських Еміратів зображений жовтий сокіл - символ єдиновладдя в країні, більшу частину якої займає пустеля. Хвостове оперення символізує сім еміратів - сім пер. Прапор Об'єднаних Арабських Еміратів був прийнятий 2 грудня 1971. Прапор виконаний у пан-арабських кольорах: червоному, зеленому, білому і чорному, символізуючи в цілому арабську єдність.

Слайд 14

Принципи державного управління ОАЕ передбачають схвалення правителями не менше ніж 5 еміратів пропозицій, переданих для виконання уряду. Формування Збройних сил, за Конституцією, передано федеральній владі. У 1994 р. були введені закони шаріату для розгляду низки злочинів (вбивство, крадіжка, вживання та продаж наркотиків). Вищий орган законодавчої влади: Вища рада 7 еміратських шейхів.

Слайд 15

Глава держави: президент. Голова вищого органу виконавчої влади: прем'єр-міністр. Президент обирається з числа монархів еміратів строком на 5 років, він призначає прем'єр-міністра і Рада міністрів. Кожен емірат призначає окремо своїх представників у Федеральний національна рада.

Слайд 16

В ОАЕ немає політичних партій. Серед провідних організацій ділових кіл ОАЕ можна виділити значне число місцевих торгових палат (понад 50) та інших спеціалізованих органів, що надають сприяння в питаннях підприємницької діяльності.

Слайд 17

Внутрішня політика спрямована на створення економіки, що відповідає сучасним вимогам за допомогою інвестування доходів від експорту нафти, газу і нафтопродуктів, на поліпшення соціальних умов життя корінного населення. В останні роки робиться більший акцент на ринкові принципи в економіці та приватизацію. Особливе значення приділяється розвитку в ОАЕ міжнародного туризму і підвищенню ролі країни в якості комерційного центру міжнародного значення.

Слайд 18

Економіка ОАЕ – велика нафтодобувна країна. Основні галузі економіки: нафтогазова і нафтохімічна, рибна, конструкційних меблів, дрібне кораблебудування та ін. Завдяки прискореному розвитку нафтогазової промисловості в ОАЕ забезпечено найвищий серед держав Аравійського п-ва середній річний прибуток на душу корінного населення. У економіці ОАЕ зберігаються традиційні галузі господарства (оазисне землеробство, промисли, ремесла, транзитна торгівля) і швидко розвивається нафтогазодобувна пром-сть, що забезпечує переважаючу частину держ. прибутків і майже всі валютні надходження.

Слайд 19

У ОАЕ немає залізниць, але добре розвинена мережа автомобільних доріг, що з'єднують основні міста країни. На початку 1990-х років в країні було шість міжнародних аеропортів. У 1988 в Дубаї був відкритий морський порт Джебель-Алі, що володіє найбільшою у світі штучною гаванню.

Слайд 20

В ОАЕ міським видом транспорту є таксі. Дубайське метро - сама довга повністю автоматизована рейкова система у світі. Метрополітен відкрився 9 вересня 2009 року в 9 годин 9 хвилин і 9 секунд, червоною лінією з десятьма станціями.

Слайд 21

Слайд 22

Аналіз економічної політики ОАЕ на сучасному етапі свідчить, що керівництво держави продовжує надавати пріоритет реалізації започаткованого у 1980-х роках курсу економічної диверсифікації, який має на меті зменшення залежності економіки країни від кон'юнктури світового нафтового ринку. У цьому зв'язку Об'єднані Арабські Емірати приділяють підвищену увагу розвиткові не нафтового сектору економіки (промисловість, торгівля, банківсько-фінансова сфера, туризм, будівництво, вільні економічні зони тощо).

Слайд 23

Еміратський уряд продовжує вживати заходи, спрямовані на подальший розвиток банківсько-фінансової сфери й перетворення Об’єднаних Арабських Еміратів у провідний фінансовий та банківський центр світу. У липні 2005 року набув чинності федеральний закон щодо заснування першої в регіоні Перської затоки вільної фінансової зони «Дубайський міжнародний фінансовий центр»

Слайд 24

Останнім часом уряд ОАЕ активізував заходи, спрямовані на подальший розвиток як будівельного сектору в цілому, так і промислового будівництва зокрема. У період з березня по вересень 2004 року за підтримки федерального уряду було оголошено про реалізацію будівельних проектів, загальна вартість яких складає понад 15 млрд. дол. США.

Слайд 25

Бурдж-Халіф

Слайд 26

Слайд 27

Джумейра

Слайд 28

ОАЕ у відносинах з Україною Під час візиту в ОЕА 25-27 листопада Янукович і Президент ОАЕ шейх Халіфа бін Заїд Аль Нагайян в дружній атмосфері обговорили комплекс питань двосторонніх відносин у різних областях, а також широкий спектр регіональних та міжнародних питань, що становлять взаємний інтерес

Слайд 29

Сторони висловили задоволення темпами розвитку двостороннього співробітництва в останні роки.Президенти також позитивно оцінили діяльність Спільної українсько-еміратської комісії з торговельно-економічного співробітництва, яка вже провела кілька успішних засідань. Сторони домовилися активізувати співпрацю в промисловій, інвестиційній, авіаційної, будівельної та військовій сферах.

Слайд 30

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія