X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ЕТАПУ РЕФЛЕКСІЇ

Завантажити презентацію

МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ЕТАПУ РЕФЛЕКСІЇ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

РУХ ДУМКИ «УГОРУ» ТА «ВГЛИБ»: МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ЕТАПУ РЕФЛЕКСІЇ

Слайд 2

Рефлексія – (від лат. reflexio – «звернення назад», «відображення») – роздуми людини, спрямовані на аналіз самої себе – власних станів, своїх вчинків і минулих подій.

Слайд 3

Гіпертекст поняття РЕФЛЕКСІЯ:

Слайд 4

Схема руху думки під час рефлексування

Слайд 5

Педагогічна рефлексія – фаза уроку, протягом якої учні осмислюють відкриті й усвідомлені ними на занятті ідеї; спроба відобразити те, що сталося з «Я» учня: «Що я думав? Що відчував? Що придбав? Що мене здивувало? Що я зрозумів?» тощо.

Слайд 6

Рівні рефлексування учнів

Слайд 7

Методика організації етапу рефлексії

Слайд 8

Класифікації педагогічної рефлексії

Слайд 9

Прийоми організації рефлексії за функцією

Слайд 10

І. Рефлексія діяльності

Слайд 11

Рефлексивний екран Сьогодні я дізнався... Було цікаво... Було важко... Я виконував завдання... Я зрозумів, що... Тепер я можу... Я відчув, що... Я придбав... Я навчився... У мене вийшло... Я зміг... Я спробую... Мене здивувало... Урок дав мені для життя... Мені захотілося... Висловіть свою думку про урок, вибираючи початок фрази з рефлексивного екрану на дошці.

Слайд 12

Оцінювання активності та якості своєї роботи на уроці «+» – Відповів за своєю ініціативою, відповідь правильна. «-» – Відповів за своєю ініціативою, але відповідь неправильна. «П» – Відповів на прохання вчителя, відповідь правильна. «Н» – Відповів на прохання вчителя, але відповідь неправильна. «0» – Не відповів. Відзначте на запропонованих папірцях, як ви працювали на уроці.

Слайд 13

Анкета самоаналізу 1. На уроці я працював активно / пасивно 2. Своєю роботою на уроці я задоволений / незадоволений 3. Урок для мене видався коротким / довгим 4. За урок я не втомився / втомився 5. Мій настрій став кращим / гіршим 6. Матеріал уроку для мене був зрозумілим / не зрозумілим корисним / марним цікавим / нудним легким / важким 7. Домашнє завдання мені здається цікавим / не цікавим Зробіть якісну та кількісну оцінку уроку.

Слайд 14

Анкета-рефлексія Варіант 1 1. Чи задоволений ти результатом цієї роботи? А самим процесом? Чому? 2. Якщо тобі дали б змогу ще раз виконати її, які зміни ти вніс би в хід виконання? 3. Чи взявся б ти за цю роботу, якби міг передбачити її результат? 4. Якби не взявся, то яку роботу хотів би виконати натомість? 5. Над чим ти хотів би працювати далі?

Слайд 15

Анкета-рефлексія Варіант2 1. Яке моє найбільше досягнення? 2. У чому я змінився? Чи змінилася моя думка (ставлення) щодо..? 3. Який мій найбільший успіх? 4. Чому і як я його досяг? 5. Які мої найбільші труднощі? Що я відчув під час розв’язання проблем? 6. Як я їх долав і долатиму? 7. Що у мене раніше не виходило, а тепер виходить? 8. Які зміни відбулися в моїх знаннях? 9. Що я зрозумів про своє незнання? 10. Що я навчився робити? 11. Якими новими видами і способами діяльності я оволодів? 12. Які основні етапи мого навчання в цьому році, в чому їх специфіка?

Слайд 16

Анкета-рефлексія Варіант 3 1. Чому я вибрав саме це завдання? 2. Який головний результат моєї діяльності на уроці? 3. Що робив кожен член групи? 4. У чому полягала моя роль? Як я з нею впорався? 5. Моя оцінка колективної діяльності.  

Слайд 17

ІІ. Рефлексія змісту навчального матеріалу

Слайд 18

Знаю – дізнався – хочу дізнатися «+» – Знаю. «!» – Новий матеріал (дізнався). «?» – Хочу дізнатися. Зробіть позначки за допомогою знаків на полях біля тексту або в самому тексті.

Слайд 19

Плюс – мінус– цікаво Заповніть таблицю з трьох граф. У графу «+» запишіть все, що сподобалося на уроці, інформацію та форми роботи, які викликали позитивні емоції. У графу «-» запишіть все, що не сподобалося на уроці, здалося нудним, залишилося незрозумілим. У графу «?» (цікаво) впишіть усі цікаві факти, про які дізналися на уроці і що б ще хотілося дізнатися з даної проблеми, питання. + – ?

Слайд 20

Кластер (гронування) Фіксація системного поняття з взаємозв'язками.

Слайд 21

Продовжіть фразу - Мені було цікаво... - Ми сьогодні розібралися... - Я сьогодні зрозумів, що... - Мені було важко... - Завтра я хочу на уроці...

Слайд 22

Мудрі сови Ази роботи над текстом. (Знайдіть в тексті основні поняття і запишіть їх). Ти вже знаєш про останні новини? (Виберіть ту інформацію, яку вважаєте для себе новою). Відоме і невідоме. (Знайдіть у тексті інформацію, яка вам відома і ту, яка раніше була вам невідома). Що, не чекали? (Виберіть з тексту ту інформацію, яка є для вас несподіваною, оскільки суперечить вашим очікуванням і уявленням). Головна життєва мудрість. (Постарайтеся висловити основну думку трьома фразами. Яка з фраз є центральним висловлюванням? Які з фраз є ключовими?). Повчальний висновок. (Чи можна зробити з прочитаного такі висновки, які були б важливі для вашої майбутньої діяльності і життя?). Важливі теми для обговорення. (Знайдіть в тексті такі місця і вислови, які заслуговують особливої уваги і гідні обговорення в рамках загальної дискусії). Самостійно попрацюйте над змістом параграфа (тексту) підручника. Після цього дайте відповідь на питання для обговорення прочитаного.

Слайд 23

Рефлексивний твір - Спочатку ми міркували так... - Потім ми зіткнулися з проблемою... - Потім ми спостерігали (порівнювали, робили)... - Ми побачили (зрозуміли)... Отже... - Тепер ми будемо... Приблизний план міркувань відповідно до етапів уроку:

Слайд 24

Ресторан - Я з'їв би ще цього... - Найбільше мені сподобалося... - Я майже переварив... - Я переїв... - Будь ласка, додайте... Уявіть, що сьогоднішній день ви провели в ресторані і тепер директор ресторану просить вас відповісти на кілька запитань за змістом уроку.

Слайд 25

Сенкан Формула сенкану: 1-й рядок. Іменник (тема). 2-й рядок. Два прикметники (яке воно?) 3-й рядок. Три дієслова (що воно робить?) 4-й рядок. Фраза-висновок з чотирьох слів. 5-й рядок. Іменник-синонім до теми. Слово походить від фр. «п’ять» і означає неримованій вірш у п’ять рядків на запропоновану тему. Сонце. Яскраве, тепле. Радує, гріє, світить. На землю падають промені. Краса!

Слайд 26

«Я вибрав ці завдання на уроці, тому що…» - Вони мені подобаються більше за інших; - Я відчуваю, що впораюся з ними поки гірше, ніж з іншими завданнями; - Вони легше інших завдань; - Важко відповісти.

Слайд 27

Сходинки успіху Намалюйте у зошитах сходинки по кількості завдань нашого уроку. Зафарбуйте ті сходинки, із завданнями на яких ви впорались.

Слайд 28

ІІІ. Рефлексія настрою та емоційного стану

Слайд 29

Червоний – ви прагнете до лідерства, вам не вистачає нових завоювань і перемог. Можливо, в даний момент вам не вистачає яскравих емоційних вражень. Помаранчевий – знак збудження нервової системи. Це означає, що ви дозріли для яких-небудь серйозних змін у житті. Рожевий – вам не вистачає ніжності й легкості. Ймовірно, ви трохи втомились від серйозної роботи, чітких планів, вас тягне до чогось безтурботного. Блакитний – мрієте про щось романтичне, піднесене, далеке. Ви бажаєте бути максимально відкритим, правдивим та при цьому зрозумілим. Темно-синій – вам необхідна сильна розрядка та повноцінний відпочинок. Зелений – символізує потребу в самосвердженні, потяг до знань або бажання особистісного зросту. Коричневий – не вистачає фізичного відпочинку, ви шукаєте спокою. Вам потрібний домашній затишок, тепло і комфорт. Оберіть колір, що відображає ваш настрій у дану хвилину

Слайд 30

Дерево творчості Прикріпіть на дерево листя, квіти, плоди. Плоди – урок пройшов корисно, плідно. Квітка – досить непогано. Зелений листочок – щось було, звичайно, а взагалі – незрозуміло. Жовтий листочок – «чахлий», пропащий урок.

Слайд 31

«Смайлик» Виберіть смайлик, який відповідає вашому настрою.

Слайд 32

Букет настрою Який букет ви візьмете сьогодні з уроку, чому? светлий, приємний настрій сумний настрій душевний настрій спокійний настрій захоплений настрій творчий настрій

Слайд 33

Палітра емоцій замріяність, співчуття, захоплення, спокій, переживання, радість, легенький смуток, журба, розчарування, світла печаль, умиротворення, інше. Із поданого переліку вражень, почуттів виберіть три слова, що відповідають вашому настрою в цю хвилину.

Слайд 34

Переваги рефлексії: - поворот учня на самого себе: рух думки «угору» та «вглиб», від «назовні» до «всередину»; - усвідомлення здобутих знань і вмінь; - порівняння свого сприйняття з думками, поглядами, почуттями інших, коригування певних позицій; - набуття вміння рефлексувати в реальному житті, усвідомлюючи свої дії та прогнозуючи подальші кроки; - для вчителя систематичне використання етапу рефлексії дає можливість своєчасно побачити реакцію учнів на навчання та внести необхідні корективи в роботу.

Слайд 35

Рефлексія на уроці – це спільна діяльність учнів і вчителя, що дозволяє вдосконалювати навчальний процес, орієнтуючись на особистість кожного учня.

Слайд 36

Кpaeвcкий В.В. Рефлексия в обучении // http://oddom.ru/article/530866_Refleksiya_v_obuchenii.html Короленко Л.П. Усвоение учащимися принципов саморегуляции и сотрудничества на этапе рефлексии // http://nsportal.ru/nachalnaya-shkola/raznoe/vidy-refleksii Ожегов С.И., Шведова Н.Ю. Толковый словарь русского языка. – 4-е изд., доп. – М.: ИТИ ТЕХНОЛОГИИ, 2003. Одинцов В.В., Смолицкая Г.П., Голанова Е.И. Школьный словарь иностранных слов. Пособие для учащихся. – М.: Просвещение, 1983. – 208 с. Приходько К.В. Рефлексійна діяльність у саморозвитку майбутнього педагога // Матеріали ІІ Міжнародної Інтернет-конференції «Нові виміри сучасного світу». Том 1. – Мелітополь, 2006. – С. 77-78. Фасоля А.М. Особистісно-зорієнтоване навчання: цілепокладання, рефлексія, оцінка // Українська мова та література. – 2004. – № 7. – С.2-9. Література

Слайд 37

Виконала: А.І. Богосвятська, кандидат філологічних наук, доцент, член-кор. НАНО Севастополь, 2013 р.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне