Лібералізація доступу на внутрішній ринок
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ТРИ РОКИ АГРАРНОГО СЕКТОРУ В УМОВАХ СОТ: ВНУТРІШНІЙ РИНОК Осташко Тамара,член-кор. НААН, д.е.н., консультант ІРАР
Напрями впливу СОТ: лібералізація доступу на внутрішній ринок сільськогосподарських і продовольчих товарів; обмеження державної підтримки сільського господарства; зобов’язання щодо санітарних і фітосанітарних заходів; зобов’язання щодо експортної конкуренції в сільськогосподарській і продовольчій торгівлі.
Аналіз впливу зміни режимів доступу імпортних сільськогосподарських товарів на галузі сільського господарства: встановлення товарних груп, по яких відбулося значне зростання обсягів імпорту після зниження імпортного мита. аналіз динаміки показника співвідношення обсягів імпорту та внутрішнього виробництва по товарних групах, визначених на першому кроці, та визначення ринкової частки імпорту.
Відношення обсягів імпорту яловичини та продуктів з яловичини (у перерахунку на м'ясо) до обсягів внутрішнього виробництва: 2006-2010 рр.,%
Відношення обсягів імпорту свинини та продуктів із свинини (у перерахунку на м'ясо) до обсягів внутрішнього виробництва: 2006-2010 рр.,%
Поголів'я свиней у всіх категоріях господарств на 1 січня наступного року: 2006-2010, тис. голів
Державна підтримка свинарства у сільськогосподарських підприємствах: 2008 та 2009 рр., тис грн
Імпорт м'яса та харчових субпродуктів свійської птицi, свiжих, охолоджених або морожених: 2006-2010 рр., кг
Структура державної підтримки виробництва м'яса сільськогосподарськими підприємствами за рахунок бюджетних дотацій
Імпорт та споживання молока і молочних продуктів (у перерахунку на молоко): 2006-2010, тис.т
Імпорт сухого знежиреного молока з вмiстом жирiв не бiльш як 1,5 мас.% (402100000):2006-2010, кг
Обсяги імпорту, виробництва та відношення обсягів імпорту до обсягів виробництва вершкового масла: 2006-2010
Обсяги імпорту, виробництва та відношення обсягів імпорту до обсягів виробництва сирів всіх видів та кисломолочного сиру: 2006-2010 рр.
Співвідношення між імпортом та виловом риби і добуванням інших водних живих ресурсів, 2006-2010 рр.
Рис.25. Обсяги імпорту вина виноградного, включаючи вина креплені, та сусла виноградного, 2006-2010 рр., л
Підсумки трьохрічного перебування в СОТ: Зниження імпортних тарифів після вступу країни до СОТ вплинуло прямо на обсяги імпорту і опосередковано – на стан галузей сільського господарства. Прямий вплив здійснювався через механізми цінової конкуренції. Значна частина товарної номенклатури продуктів тваринного походження після зниження митних тарифів від часу набуття Україною членства у СОТ виявилась неконкурентоспроможною за ціною у порівнянні з імпортними товарами. Проте надалі в результаті девальвації національної валюти підчас економічної кризи конкурентні позиції вітчизняних виробників дещо підсилилися. Склалася ситуація, коли спільна дія податку на додану вартість та фактору девальвації національної валюти більш ефективно захищає ринок, ніж митний тариф.
Схожі презентації
Категорії