Краєзнавча робота
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Зацвітає калина, зеленіє ліщина, Степом котиться диво-луна. Це моя Україна, це моя Батьківщина, Що як тато і мама одна!
Мис Капулівський (на якому розташоване село Капулівка, Нікопольський район) з давніх часів приваблював людину оселитися тут завдяки своєму дуже зручному географічному становищу. Оточений річками та озерами з трьох боків, він надійно захищав її від нападників і далеко вклинювався в Дніпровські плавні, з їх багатющою флорою і фауною. Сама ж Капулівка веде свій родовід ще з козацької доби, а точніше від Чортомлицької Запорозької Січі…
Звідси воля розлилася … То не вітер в полі грає, Не орел літає. Ото ж Сірко з товариством По степу гуляє.
В Капулівці, на городі Мазая старого Є могила отамана Сірка кошового. І казали старі люди ще в далекі роки, Що отаман невмирущий десь по світу ходить.
Із заповіді І.Д.Сірка: “І хто буде тую могилу шанувати, братиме навкруги землю та буде могилу обсипати, то я його сам своєю силою буду дарить!”
Чого це в долині простягнена стрічка? І зовсім не стрічка це, друзі, а річка. Хлюпоче й біжить все вперед та вперед...
А нині все це вкрили баклажани, картопля, морква, огірки рясні… Лиш могили, древні дідугани нагадують колишні буйні дні…
Величальна Капулівці В далекі віки у Великому лузі З’явилась на пагорбах ти І так, як колись, тут збираються друзі, Щоб разом в майбутнє іти. Капулівко моя, квітуй щоднини. Рости синів для подвигів нових. В ім’я святої неньки України Для щастя й долі рідних і близьких. Ти свідок звитяжних козацьких походів Ти знала навалу орди . Та знову на Січ боронити свободу Йдуть грізні загони сюди. Вже зникли Домаха, Павлюк І Підпільна І плавні вже вкрила вода. А ти все красуєшся горда і вільна, Неначе весна молода.
Схожі презентації
Категорії