X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
корозія

Завантажити презентацію

корозія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КОРОЗІЯ МЕТАЛІВ ЗАХИСТ ВІД КОРОЗІЇ

Слайд 2

Що таке “ корозія ”? Корозія (від лат corrosio – роз’їдати) це руйнування металів і сплавів під впливом хімічної чи електрохімічної взаємодії з оточуючим середовищем. А чи знаєте ви, що швидкість корозії напряму залежить від активності металів. Чим метал активніший, тим швидше він кородує.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

В чому небезпека корозії? Може призвести до екологічних катастроф: потрапляння природного газу, нафти, небезпечних хімічних продуктів у навколишнє середовище. Недопустима в авіаційному, нафтовому, атомному, хімічному машинобудуванні тощо. Негативно впливає на здоров’я людини.

Слайд 6

Чим викликається корозія? Кисень і атмосферна волога. Кислотні оксиди, що містяться в атмосфері: оксиди Карбону, Сульфуру, Нітрогену. Морська вода. Ґрунтова волога.

Слайд 7

Слайд 8

Познайомимося з корозією ближче Хімічна корозія Характеризується хімічними процесами, які відбуваються між металом і агресивними речовинами оточуючого середовища. Електрохімічна корозія Руйнування металу супроводжується виникненням електричного струму у водному середовищі електроліта.

Слайд 9

Слайд 10

Що сприяє електрохімічній корозії Положення металів у ряду активності: чим далі один від одного вони розміщені, тим швидше відбувається корозія. Чистота металу (домішки прискорюють корозію). Нерівності поверхні, мікротріщини. Висока температура і вологість. Дія мікроорганізмів, грибів, лишайників. Грунтові води, морська вода, розчини електролітів.

Слайд 11

Слайд 12

Шляхи захисту від корозії Захисні покриття: лакування, фарбування, емолювання. Покриття виробу іншими металами, стійкішими до корозії: позолота, хромування, цинкування тощо. Створення нових антикорозійних сплавів. Протекторний захист. Використання інгібіторів корозії.

Слайд 13

Одним з найпоширеніших способів боротьби з корозією є покриття металу (головним чином заліза) масляними фарбами. Захисна дія фарби основується на тому, що оліфа, піддаючись полімеризації, утворює на поверхні металу суцільну еластичну плівку, яка ізолює метал від дії атмосферних хімічних агентів. Інколи для захисту металу від корозії (наприклад, алюмінію і деяких стальних виробів) штучно створюють оксидну плівку обробкою їх поверхні сильними окисниками.

Слайд 14

Для боротьби з корозією в середовищі рідин застосовують спеціальні добавки, так звані інгібітори, тобто сповільнювачі корозії. Інгібіторами можуть бути різні речовини: хромат натрію, дихромат калію, фосфат натрію тощо, а також желатин, клей та інші органічні речовини. Інгібітори сприяють утворенню на кородуючій поверхні металу міцної захисної плівки, внаслідок чого швидкість корозії може зменшуватись у десятки і сотні разів. Особливо важливу роль відіграють інгібітори при взаємодії металів з кислотами.

Слайд 15

Так, наприклад, коли додати деякі інгібітори до хлоридної кислоти, то її можна зберігати в стальній тарі, хоч хлоридна кислота з залізом взагалі реагує досить енергійно. Крім того, останнім часом стали широко застосовувати сплави з високими антикорозійними властивостями. Такі сплави одержують шляхом добавок до основного металу інших металів — нікелю, кобальту, хрому і ін. Прикладом антикорозійних сплавів може служити сталь із вмістом 15—20% Зі. Така сталь цілком стійка до дії кислот. З неї виготовляють різну хімічну апаратуру. Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне