X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Києво-Печерський патерик

Завантажити презентацію

Києво-Печерський патерик

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

План урокуЗаснування Києво-Печерського монастиря.Києво-Печерський патерик як пам’ятник житійної літературиТематика збірки.Ідейно-художній зміст оповідання про Прохора чорноризця.

Слайд 3

Засновники Києво-Печерського монастиря

Слайд 4

З часу свого заснування як печерного монастиря у 1051р.  Києво-Печерська лавра була постійним центром православ'я на Русі. Разом із Софіївським собором вона занесена до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Слайд 5

Слайд 6

Троїцька Надбрамнацерква 

Слайд 7

Живопис Троїцької Церкви  

Слайд 8

Слайд 9

В.Верещагін. «Велика церква Києво-Печерської Лаври» (тобто Свято-Успенський собор) у XIX ст.

Слайд 10

Свято-успенський собор

Слайд 11

Живопис Свято- успенського собору

Слайд 12

Церква Різдва Пресвятої Богородиці 

Слайд 13

Живопис Церкви Різдва Пресвятої Богородиці 

Слайд 14

Слайд 15

Патерик (від гр. pater — батько, отець) — назва збірки життєписів пустельників і ченців якогось одного монастиря, краю або певної громади.

Слайд 16

Тематика збірки * Історія Києво-Печерського монастиря (реальні та легендарні сюжети). * Розповідь про діяльність засновників Лаври — Антонія і Феодосія. * Відомості з історії Київської Русі, зокрема Києва.

Слайд 17

Прохор Чорноризець (лебедник)

Слайд 18

Тема: розповідь про благодійну діяльність ченця Прохора, його намагання подолати зло — добром у складні для Київської Русі часи. Ідея: возвеличення щирості, доброти, милосердя (Прохор), засудження підступності, жадібності, заздрості, жаги до збагачення (торговці, князь Святополк).

Слайд 19

Основна думка:а) «Бог дбає про рід людський і дарує йому корисне, очікуючи нашого каяття;б) «Суд без милості тому, хто сам не творить милості».Жанр: оповідання.Проблематика: * керівник і народ; * милосердя і користь; * гріх і покаяння; * добро і зло; * вічне і тимчасове.

Слайд 20

Анімістичні елементи у творі: * гірка лобода (хліб) — стає насолодою; * попіл — сіль; * покаяння Святополка — його перемога у війні.

Слайд 21

Опис діянь ченця Києво-Печерської лаври Прохора

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне