X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інструкція про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників

Завантажити презентацію

Інструкція про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гундяк Л.І., методист методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Інструкція про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників.

Слайд 2

До бібліотечного фонду вищих навчальних закладів І- ІІ ріння акредитації, загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів закладаються всі підручники та навчальні посібники (у тому числі пробні та експериментальні), а також словники 1

Слайд 3

2 Підручники та навчальні посібники для загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, надруковані за державні кошти, що закладаються до бібліотечних фондів, друкуються раз на п'ять років: у рік закладання до фондів 120 відсотків прогнозованої кількості учнів.. Букварі друкуються раз на три роки: у рік закладання до фондів 110 відсотків прогнозованої кількості учнів

Слайд 4

3 Підручники та навчальні посібники для вищих навчальних закладів І-ІІІ рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів друкуються раз на п'ять років: у рік закладання до фондів відповідно до прогнозованої кількості студентів та учнів.

Слайд 5

4 Підручники та навчальні посібники для дітей, що потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, що закладаються до бібліотечних фондів, друкуються раз на п'ять років: у рік закладання до фондів 160 відсотків прогнозованої кількості учнів.

Слайд 6

5 Фінансування заходів, пов'язаних із створенням, поповненням і використанням бібліотечних фондів підручників та навчальних посібників, здійснюється за рахунок державного бюджету і централізується МОНмолодьспорту. Ця література може також закуповуватися для бібліотек навчальних закладів за рахунок місцевих бюджетів, спонсорських та інших добродійних джерел фінансування.

Слайд 7

6 Облік бібліотечного фонду підручників і навчальних посібників повинен сприяти його збереженню, правильному формуванню та використанню, відображати надходження, вибуття, загальну кількість навчальної літератури та розподіл її по класах.

Слайд 8

7 Обліку підлягають всі види підручників і навчальних посібників, закладених до бібліотечного фонду, за винятком видань, не оприбуткованих бухгалтерією. До процесу обліку фонду відносяться: прийом, штемпелювання, реєстрація надходження, переміщення підручників і навчальних посібників, їх вибуття, а також підбиття підсумків щодо руху фонду і його переліку. Всі операції по обліку бібліотечного фонду здійснюються бібліотекарем.

Слайд 9

8 Облік підручників та навчальних посібників ведеться груповим способом і відображається у «Книзі сумарного обліку бібліотечного фонду підручників і навчальних посібників» (додаток 1 ), а також у Реєстраційній картотеці руху підручників і навчальних посібників на картках стандартного розміру ( додаток 2). Картки з коротким бібліографічним списком видань (автор(и), назва, рівень, видавництво, рік видання) розставляються у картотеці по класах, а в них - за алфавітом назв підручників.

Слайд 10

Додаток 1. «Книга сумарного обліку бібліотечного фонду підручників і навчальних посібників» Частина І. Надходження до фонду Частина II. Вибуття з фонду Дата запису Інвентарний номер Звідки надійшли Номер або дата супровідного документа Всього надійшло (кількість примірників) На суму У тому числі Для вчителів Для учнів 1 2 3 4 5 6 7 8 Дата Номер акта списання по порядку Всього примірників На суму У тому числі Для вчителів Для учнів 1 2 3 4 5 6

Слайд 11

Частина III. Підсумки руху бібліотечного фонду підручників Додаток 2. «Реєстраційна картотека руху підручників і навчальних посібників» Рух бібліотечного фонду підручників Всього примірників На суму У тому числі Відмітка бухгалтера про звірку Для вчителів Для учнів 1 2 3 4 5 6 Є на 20 ____р. Надійшло за Вибуло за С на 20 _____р. Надійшло за Вибуло за Автор, назва підручника, клас Рік видання (отримання) Номер запису в сумарній книзі Надійшло Вибуло У наявності Примітка Кількість примірників Ціна одного примірника Кількість примірників Кількість примірників 1 2 3 4 5 6 7

Слайд 12

Дані про облік підручників, виданих за державним замовленням за рахунок державних коштів, вносяться також до єдиної системи централізованого електронного обліку підручників у загальноосвітніх навчальних закладах, районних і обласних управлінь (відділів) освіти, Міністерстві (згідно з вимогами програми). Інформація про облік підручників щороку подається до центральної бази електронного обліку підручників МОНмолодьспорту.

Слайд 13

9 На титульному аркуші кожного примірника підручника над вихідними даними ставиться спеціальний штемпель, що вказує на назву і помер школи.

Слайд 14

10 Перед початком навчального року бібліотекар видає підручники учителям початкових класів, класним керівникам 5-11 класів на їх окремий читацький формуляр із зазначенням автора, назви підручника, року видання, кількості примірників. Отримавши підручники, учителі та класні керівники разом із бібліотекарем мають вести їх облік (додаток 3), обов'язково відмічаючи стан збереження видань. Педагогічна рада навчального закладу може внести зміни у цей пункт відповідно до встановленої у школі системи.

Слайд 15

Додаток 3. «Облік виданих підручників _______ класу ________ школи» Прізвище, ініціали учня Назва підручника, рік видання Стан збереження підручників Примітка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Слайд 16

11 Непридатні до користування підручники та навчальні посібники списуються комісією, до складу якої входять директор школи або його заступник, бібліотекар, 1-2 вчителі, працівник бухгалтерії, яка обслуговує школу. В акті на списання зазначаються автор і назва підручника, рік видання, ціна, кількість примірників, що списуються, і сума. Число списаних за актом примірників підручника і кількість, що залишилася реєструється у «Книзі сумарного бібліотечного фонду шкільних підручників і навчальних посібників» і в «Реєстраційній картотеці руху підручників».

Слайд 17

12 Списані згідно з актом підручники та навчальні посібники передаються до організації по заготівлі вторсировини. Кошти, одержані від зданих підручників, перераховуються на відповідний розрахунковий рахунок школи і можуть бути використані для придбання необхідної навчальної літератури та службових потреб бібліотеки. Окремі списані книги, що знаходяться у задовільному стані, при необхідності передаються до навчальних кабінетів. Дані про списання підручників та навчальних посібників, виданих за державним замовленням за рахунок державних коштів, вносяться також до єдиної системи централізованого електронного обліку підручників у загальноосвітніх навчальних закладах районних і обласних управлінь (відділів) освіти, Міністерстві (згідно з вимогами програми). Інформація про облік підручників щороку подається до центральної бази електронного обліку підручників МОНмолодьспорту.

Слайд 18

13 За організацію роботи щодо створення своєчасного поповнення бібліотечного фонду шкільних підручників відповідає директор навчального закладу.

Слайд 19

14 Безпосередньо роботу з бібліотечним фондом шкільних підручників веде бібліотекар, а при його відсутності - інший працівник, призначений директором навчального закладу. Додаткова оплата відповідальному за роботу з бібліотечним фондом, шкільних підручників проводиться відповідно до чинного законодавства.

Слайд 20

15 Директор навчального закладу та його заступники, педагогічний і учнівський колективи проводять систематичну роботу щодо збереження бібліотечного фонду, організовують огляди-конкурси книг, гуртки по ремонту підручників тощо.

Слайд 21

16 Бібліотекар навчального закладу при видачі підручників із бібліотечного фонду для вступників до вищих навчальних закладів керується вимогами, встановленими педагогічною радою або батьківським комітетом відповідного навчального закладу.

Слайд 22

17 Учні та студенти зобов'язані бережливо ставитися до підручників і нести за них відповідальність. Якщо підручник загублений або зіпсований учнем і використовувався не більше одного року, то батьки сплачують його повну вартість, виходячи із діючого ціноутворення на період розрахунку за втрачений або зіпсований підручник. Якщо ж підручник використовувався більше одного року, то батьки сплачують п'ятдесят відсотків його вартості. Одержані кошти вносяться на розрахунковий рахунок навчального закладу і можуть бути використані для поповнення бібліотечного фонду.

Слайд 23

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне