X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хліб – усьому голова

Завантажити презентацію

Хліб – усьому голова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хліб – усьому голова Підготували учні 5 класу

Слайд 2

Слайд 3

Хліб – це достаток Слово „хліб” таке ж звичне, як мир і сонце. Лежить хліб на столі. І нині не уявляємо свого життя без хліба. Ми замислились: „А яким би було б життя на Землі без хліба?”

Слайд 4

Ми поділились на три групи: 1 група - історія виникнення хліба, його шлях від ниви до столу. 2 група – збирання загадок, прислів’їв, віршів, пісень про хліб. 3 група – вивчає народні звичаї, обряди, прикмети, раціональне використання залишків хліба, дослідження.

Слайд 5

Про що дізнались Пізнайки Батьківщиною пшениці вважається Месопотамія (нинішній Ірак). Сіяли ще за 3 тисячоліття до н.е. Звідси цей злак прийшов до країн світу. Вчені доводять, що першими почали сіяти жито племена, які жили на території сучасної України. За легендою, у Єгипті вперше були використані дріжджі.

Слайд 6

Шлях хліба від ниви до столу

Слайд 7

Випікання хліба

Слайд 8

Дослідники збирали загадки, прислів’я про хліб В кожнім місті та селі, головний я на столі. Як хочеш жити, то сій жито. Добре там живеться, де гуртом сіється і жнеться. Хліб на столі, то й стіл – престол, бо як хліба трошки, то стіл -дошка.

Слайд 9

Дослідники збирали прикмети про хліб Якщо на Явдохи (14 березня) гарний сонячний день, то буде врожай пшениці. Якщо вітер на Явдоху віє з півдня, буде врожай на хліб. Врожай на горіхи – врожай хліба на майбутній рік. У травні дощ у полі – у серпні хліб в коморі.

Слайд 10

Народознавці вивчали звичаї та обряди З хлібом приходили родичі і сусіди вітати новонародженого. Хлібом і сіллю вітали і проводжали гостей. Житнім зерном обсипали наречених, які їхали до шлюбу. На весілля пекли коровай. Мати проводжає сина в далеку дорогу з хлібом.

Слайд 11

Раціональне використання залишків хліба

Слайд 12

Ми провели дослідження Всього за день вся школа (126 дітей) з’їдає 41 кілограм хліба: 35 хлібин білого хліба (0,650г) – 112 гривень і 20 хлібин чорного хліба (0.900г) – 60 гривень. Загальна вартість хліба за 1 день для учнів школи - 172 гривні.

Слайд 13

Ми провели дослідження: скільки коштує 1 булочка ?

Слайд 14

Хлібобулочні вироби

Слайд 15

Бережіть і цінуйте хліб!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне