X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фарбування волосся

Завантажити презентацію

Фарбування волосся

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» Шерстюк а.і. “Фарбування волосся” Суми, 2014 р.

Слайд 2

Основні питання: Історична довідка Загальні відомості Групи барвників Різновид окисників Технологія виконання фарбування волосся Особливості фарбування сивого волосся Правила техніки безпеки при фарбуванні волосся Недоліки при виконанні фарбування волосся

Слайд 3

Фарбувати волосся жінки почали більше трьох тисяч років тому.  Рецепти ассірійських травників, датовані 2177 до н. е.., містять описи деяких косметичних засобів, що використовувалися для цих цілей . В одному з цих специфічних рецептів описано використання для фарбування волосся китайської кориці (касія) і цибулі-порею. Спочатку, фарбування волосся застосовувалося з метою позначення особливого статусу, становища людини в суспільстві, або у сакральних цілях. Так у Стародавньому Єгипті найбільш популярним вважався темно-коричневий і чорний колір волосся, що асоціюється з владою. Забарвлення волосся і створення зачісок не було привілеєм простолюдинів. Уже в 1200-х роках до н. е.. для того, щоб зробити волосся темніше деякі єгиптяни використовують кoхл (суміш сажі та інших компонентів) і хну (хна - фарба з висушеного листя Лавсона). У Стародавній Греції витончений образ підкреслювався попелястими і золотистими відтінками волосся. Для фарбування використовувалися ароматизовані порошки з відтінюючим ефектом. Історична довідка

Слайд 4

У Стародавньому Римі особливо цінувалися світле волосся.  У фарбувальний склад входили різні трави, айва та зола. Після обробки волосся освітлюючим складом, додатково необхідно було піддати волосся впливу сонячних променів. Іншими словами, для отримання ефекту потрібно було просидіти під палючими променями сонця не одну годину. Для захисту обличчя носили так звані «Солана - капелюхи» з великими полями, але без донця. «Технології» освітлення волосся отримали ще більшу популярність після появи в Стародавньому Римі білявих німецьких рабинь, чиє світле волосся викликало особливу заздрість у римлянок. Для освітлення волосся стали використовуватися суміші на основі вапна, тальку і букової золи. Історична довідка 1500 р. Англія - Королева Єлизавета I з її яскраво рудим волоссям і білою шкірою перевертає стандарти краси в Західному Світі. Жінки всієї Європи прагнуть знайти руде волосся і перуки, щоб наслідувати королеві. 1867 р. - лондонський хімік EHThiellay і паризький перукар Leon Hugot продемонстрували використання перекису водню як найкращого способу освітлення волосся. Вдосконалені методи освітлення на основі перекису водню застосовується і в даний час.

Слайд 5

Фарбування волосся - технологічний процес, при якому під дією хімічного препарату відбувається зміна кольору волосся в сторону освітлення (незначного, часткового, повного), потемніння або надання волоссю певного відтінку (при цьому відбувається дія на пігмент, знищення його або надання певного кольору). Пігмент- це сіро-коричневі і жовто-червоні тільця від сполучення яких залежить колір волосся. Це білок, що має у своєму складі до 13 % азоту, до 10 % сірки, значну кількість кисню, а також сліди заліза і миш’яку. Пігмент не розчиняється у воді, але розчиняється у лугах і кислотах. Він може бути частково або повністю знищеним під впливом таких окислюючих засобів, як перекис водню, або перекис брому.

Слайд 6

Слайд 7

Освітлюючі барвники До них належать препарати для блондування, освітлювання та знебарвлювання волосся. Фарба окислює пігмент, руйнує його повністю або частково і вимиває з водою. За допомогою освітлюючих барвників виконують освітлення, знебарвлення, протравлювання, мелірування, балаяж. Барвники випускають у вигляді освітлюючої пудри і окисника.

Слайд 8

Хімічні барвники Кардинальна зміна кольору волосся на тривалий час. Барвники можуть освітлювати волосся і одночасно фарбувати в новий колір, освітлювати волосся на 3-4 тони. Хімічні барвники складаються із фарбуючого препарату і окисника. Використовують при фарбуванні в новий колір, “тон у тон”, тонування освітленого волосся, відновлення відтінку, фарбування відрослих коренів, фарбування сивого волосся, кольорового мелірування. Розрізняють перманентні і напівперманентні барвники

Слайд 9

Фізичні барвники Це барвники без окисника. До них відносяться тонуючі шамнуні, бальзами, пінки, ополіскувачі для волосся. Поверхнево діють на волосся або проникають крізь кутикулу і огортають зовнішній шар кортексу, не взаємодіючи з пігментом волосся. Барвник не освітлює волосся. Барвник затоновує початкову сивину або небажану жовтизну, надає насиченості кольору волосся.

Слайд 10

Рослинні барвники Барвники проникають тільки у зовнішній шар волосся. При систематичному застосуванні утримуються міцніше. Радикально колір не змінюють, але посилюють відтінок , поліпшують стан волосся, лікують шкіру голови. Для фарбування і догляду за волоссям використовують різні рослини та їх частини – корені, стебла, листя, квіти, плоди, кору.

Слайд 11

Різновид окисників 3% 6% 9% 12% 10 vol 20 vol 30 vol 40 vol

Слайд 12

Технологія виконання фарбування волосся Провести розділ волосяного покриву голови на зони : ТЗ, ЛСЗ, ПСЗ, ПЗ. Приготувати фарбу і необхідні інструменти. Починаємо фарбувати волосся з НПЗ, враховуючи кровопостачання голови. Якщо волосся довге, то пасма краще відділяти горизонтальними проділами, якщо коротке – вертикальними. Товщина пасма повинна бути 0,5-1 см, в залежності від густоти волосся. При первинному фарбуванні барвник наносять на корені, а потім розподіляють по всій довжині пасма, при повторному – тільки на корені (особливо при освітленні). Таким чином попрядно рухаємося до маківки, потім ЛСЗ і ПСЗ. ТЗ фарбують в останню чергу, тому що це “гаряча зона”

Слайд 13

Особливості фарбування сивого волосся Сиве волосся жорсткіше, сухе та важко піддається фарбуванню. Необхідна попередня обробка протравлюванням (нанесення окисника на всю довжину волосся). Для повного зафарбовування локальної сивини, необхідна передпігментація. Щоб повністю зафарбувати волосся, надати йому косметичного кольору, барвник має складатися з двох рівних частин – ½ натурального кольору та ½ бажаного кольорового нюансу. Якщо сиве волосся становить 50 % і менше, натуральна частина барвника може становити 1/3 фарбувального розчину. В першу чергу фарбу наносити по крайовій лінії росту волосся, а потім за класичною технологією. Для нейтралізації небажаної жовтизни, використати відтінюючий шампунь.

Слайд 14

Правила техніки безпеки при фарбуванні волосся Нанести крем або вазелін по крайовій лінії росту волосся. Захистити шкіру рук від дії фарби, надівши гумові рукавички. Не використовувати інструменти і матеріали виготовлених із металу (вступає в реакцію з фарбою). Захистити клієнта від потрапляння на одяг і шкіру фарби, вкривши поліетиленовим пеньюаром. Захистити свій одяг від потрапляння фарби, надівши пеньюар або халат. В разі потрапляння фарби у очі, ретельно промити теплою проточною водою. Перед фарбування провести реакцію шкіри на барвник. Виконувати фарбування волосся, слідуючи інструкції. Фарбу тримати на волоссі тільки час, зазначений в інструкції, враховуючи стан і структуру волосся. При змиванні фарби слідкувати, щоб вона не потрапили в очі. По крайовій лінії росту волосся притримувати ребром долоні. Гарно промити шкіру голови. Не смикати волосся під час миття – воно дуже слабке. Обов’язково провести нейтралізацію після миття волосся голови, щоб волосся зберігало заданий колір, насичилось поживними речовинами і легше розчісувалося після миття. Фарбу використовувати тільки до зазначеного терміну. Фарбу готувати тільки перед безпосереднім використанням. Не наносити фарбу на шкіру, щоб не викликати подразнення, свербіж і сухість. Не розчісувати під час фарбування волосся гребінцем із частими зубцями. Обов’язково починати фарбувати тільки із холодних зон (потилиця і КЛРВ) і сивого волосся, а потім теплі зони (тім’я і маківка).

Слайд 15

Вид браку Причина браку Не повністю профарбоване волосся. Не правильно витримані пропорції барвника і окисника; був вибраний інтуїтивний відтінок для зафарбовування сивого волосся. Дуже швидко вимивається барвник з волосся. Недостатній час витримки; не була проведена попередня пігментація. Дуже темні кінці волосся. Фарба була нанесена на кінці волосся дуже рано; при повторному фарбуванні кінці волосся зовсім не потребували фарбування; при дуже сухих і пористих кінцях волосся в барвник не додали воду. Дуже світлі кінці волосся. Недостатній час витримки на кінцях; не була проведена попередня пігментація. Дуже темний колір волосся. Дуже темний підібраний тон; підібраний окисник слабкої концентрації. Дуже світлий колір волосся. Підібраний дуже світлий тон; підібраний окисник дуже високої концентрації. Жовте коріння при освітленні. Короткий час витримки; підібраний окисник слабкої концентрації. Дуже яскравий колір волосся у корінні. Підібраний окисник дуже високої концентрації; при первинному фарбуванні волосся в більш світлий тон барвник нанесли по всій довжині.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне