X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Еволюція шоколаду"

Завантажити презентацію

"Еволюція шоколаду"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Шокола д — клас продуктів харчування, переважно кондитерських виробів, що виготовляються з використанням плодів какао.

Слайд 3

Історія шоколаду Какао, що походить з низовинних тропічних районів Південної Америки, понад три тисячоліття вирощувалося у Месоамериці, де його плоди використовувалися як для виготовлення напоїв, так і як інгредієнт різноманітних страв. Першим використанням, проте, було саме виготовлення напою. У 2007 році археологи, що працювали у містечку Пуерто-Ескондідо, Гондурас, знайшли залишки посуду зі слідами какао, що відносяться до часів від 1100 до 1400 року до н.е. Ці залишки вказували на те, що м'якоть какао використовувалося перш за все для отримання цукрів для спиртового бродіння та виготовлення алкогольного напою.

Слайд 4

Залишки шоколаду в одному з найраніших поселень Майя біля Ріо-Асуль, Гватемала, вказують на використання ними шоколаду біля 400 року н. е. Майя дуже часто вирощували какао, зазвичай поруч із своїм житлом та використовували його насіння для виготовлення пінистого гіркого напою. Зображення та написи майя також вказують на те, що шоколад використовувався і для церемоніальних цілей

Слайд 5

Ацтекська фігурка чоловіка з бобом какао

Слайд 6

Головний вождь майя забороняє доторкатись до чаши з шоколадом

Слайд 7

У Старому Світі про шоколад дізналися лише в 16 столітті, перші експедиції до Америки не привозили відомостей про цей продукт. Лише після завоювання держави ацтеків силами Ернана Кортеса, шоколад почали ввозити до Європи, де він швидко набув популярності. Протягом довгого часу шоколад залишався виключно дорогим напоєм, доступним лише аристократії. Для задовільнення потреб ринку іспанці почали промислове вирощування какао на плантаціях, на яких спочатку працювали раби-індіанці, а потім і африканці, хоча лише у 18 столітті ціни на какао впали настільки, що шоколад став доступним широким масам населення.

Слайд 8

Шоколад досить високо цінувався в Месоамериці, а плоди какао навіть використовувалися в якості заміни грошей. Наприклад, у ацтеків існувала чітка система, за якою індичка коштувала сто бобів какао, а авокадо коштувало три боби. Всі захоплені ацтеками території платили ним податки, до яких часто входили боби какао.

Слайд 9

Ранковий шоколад,П'єтро Лонгі; Венеція, 1775-1780.

Слайд 10

Хоча європейці почали додавати до шоколаду цукор, сам процес виробництва шоколаду залишався незмінним до промислової революції. Перші промислові підпріємства для виробництва шоколаду були засновані голандською родиною Ван Гойтен на початку 18 століття, а в середині століття подібні підпріємства поширилися у кількох країнах.  Какао-масло на цих підпріємствах видавлювалося промисловими пресами, що дозволило створення твердого шоколаду. Саме того часу розширився і асортимент кондитерських виробів, створений на основі шоколаду, тоді були створені більшість шоколадних продуктів, відомих зараз. До кінця 18 століття шоколад вже поширився по всьому світу .

Слайд 11

Слайд 12

Плоди какао у розрізі

Слайд 13

Обсмажені какао-боби

Слайд 14

Слайд 15

Міф 1. Кажуть, що шоколад викликає залежність, яка дуже схожа на наркотичну. Американські вчені нещодавно з’ясували, що в шоколаді містяться речовини, які здатні викликати практично таку ж залежність, що і марихуана.  Але стати «шоколадним наркоманом» досить складно.  Для цього за один прийом потрібно з’їсти одинадцять кілограмів цих ласощів.

Слайд 16

Міф 2. Шоколад викликає вугровий висип.   Ця широко поширена думка була заперечена останніми дослідженнями вчених, які довели, що поява подібних неприємностей на обличчі викликана не споживанням шоколаду, а гормональним дисбалансом й іншими порушеннями у роботі організму.

Слайд 17

Міф 3. Регулярне вживання шоколаду призводить до появи зайвої ваги. Це не зовсім так. Шоколад – насправді висококалорійний продукт, але основні джерела калорій – молоко та глюкоза. «Шоколадні» вуглеводи належать до категорії «легкодоступних», вони швидко розщеплюються й так само швидко витрачаються. Тому, якщо вуглеводи і можуть «відкладатися» у вигляді жиру, то лише у випадку великих доз шоколаду, що потраплятимуть до організму щодня. Але, виживані в розумних кількостях, вони є частиною здорової збалансованої дієти.

Слайд 18

Міф 4. Шоколад підвищує рівень холестерину.  Ця заява не відповідає дійсності. Насичені жири, що містяться у шоколаді, складаються переважно зі стеаринової й олеїнової кислот, які не відповідальні за процес відкладання холестерину на стінках сосудів.

Слайд 19

Міф 5. Шоколад викликає карієс. Результати останніх досліджень навпаки свідчать про те, що шоколад корисний для ротової порожнини. Какао містить антибактеріальні компоненти, що боряться з зубним карієсом, а таніни, що містяться у шоколаді, перешкоджають розвитку дентальних бактерій.

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Музей шоколаду у Львовi

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

«Шоколадна країна чудес»в Шанхаї

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне