X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЕТИКЕТ КВІТІВ

Завантажити презентацію

ЕТИКЕТ КВІТІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЕТИКЕТ КВІТІВ Автор презентації – учитель Червонозаводської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Титенко О.М.

Слайд 2

Уміння дарувати квіти — це велике мистецтво. Дотепер у Європі дотримуються певних правил квіткового етикету. Насамперед слід пам'ятати, що квіти, які ви даруєте, свідчать не тільки про ваш смак, але й підкреслюють ваше ставлення до того, кому ви їх даруєте. Тому перш ніж дарувати букет, необхідно згадати два основні правила квіткового етикету, з яких перше пов'язане з особистістю того, кому вони призначені, а друге — з обставинами вручення подарунка.

Слайд 3

Правила говорять: • квіти як подарунок слід вибирати дуже ретельно, і вони мають відповідати віку, статі та стану здоров'я того, кому ви хочете їх подарувати; • вибираючи квіти, необхідно враховувати призначення букета, бо не кожна квітка відповідає будь-якому приводу. Крім того, подарунок у вигляді квітів дасть більшу радість винуватцю урочистих подій, якщо при їхньому виборі ви враховували його любов до певних квіткових рослин.

Слайд 4

Дітям дарують квіти дрібні й ніжні, складені в маленькі, округлі, різнобарвні, теплих радісних тонів букетики. Вони повинні являти собою гарне доповнення до барвистих іграшок або коробки цукерок.

Слайд 5

Молодим жінкам підносять так звані шляхетні квіти. Залежно від ступеня близькості фарби міняються від інтенсивно червоних до пастельних, відомих як нейтральні. Це можуть бути гвоздики, гербери і троянди.

Слайд 6

Орхідея доречна для подарунка дорослій жінці, а дарувати цю квітку дівчині недоречно. Жінкам старшого віку можна дарувати всі шляхетні квіти, у тому числі лілії і хризантеми. Краще, якщо вони будуть пастельних і спокійних тонів, зі смаком складені в букети.

Слайд 7

Раніше вважалося непристойним дарувати букети білих квітів людям старшого віку. І сьогодні деякі люди не люблять дарувати й одержувати квіти цього кольору. Білі хризантеми і кали вважаються квітами жалоби і суму.

Слайд 8

Чоловікові прийнято підносити букети з скромних строгих кольорів: гвоздик, гладіолусів, допускаються троянди, тюльпани, хризантеми, півонії. Букет повинен бути оформлений скромно, без химерних деталей і декору.

Слайд 9

Усі квіти, призначені для подарунка, повинні бути упаковані в тонкий папір, пакет з целофану, коробку з картону. Але перед тим як вручити квіти, їх розпаковують. При даруванні букет треба тримати квітами догори, на вулиці ж його треба нести квітами вниз — у такий спосіб легше зберегти свіжість бутонів.

Слайд 10

Особливо обмовляється у квітковому етикеті сезонність і прив’язка до певних свят. Наприклад, навесні більше прийнято дарувати первоцвіти, тюльпани, мімози, гіацинти, нарциси, бузок. Традиційно, букет захисникам Вітчизни (його подають на 23 лютого) складається з гвоздик, білих або червоних. На День Перемоги дарують букети бузку, тюльпани, гвоздики.

Слайд 11

Весільний букет – окремий розділ квіткового етикету. Букет для нареченої складається з ніжних світлих кольорів: троянд, лілій, можна скласти букет з орхідей.

Слайд 12

Існує умовний поділ квітів на чоловічі і жіночі. Так до жіночих відносяться більше - конвалія, орхідея, троянда, ромашка, тюльпан, фіалка, хризантема. До чоловічих - жоржини, ірис, гвоздика, гладіолус, півонія. Слід враховувати і кількість квітів в букеті. Одна квітка - це знак уваги, три - поваги, п'ять - визнання, сім - любові.

Слайд 13

Квітковий етикет встановлює не тільки правила підбору кольорів, але й правила підношення букета. Якщо сімейна пара підносить букет в гостях, робить це чоловік, вручаючи букет господині. Навіть якщо це день народження чоловіка, букет квітів все одно підносять господині – дружині іменинника. Якщо ви збираєтеся в гості до молодої дівчини, то квіти дарують не тільки їй, а й її матері, підбираючи такий же за цінністю букет. Чоловікам підносять квіти в особливих урочистих випадках: чоловічі свята, ювілей. Збираючись піднести квіти, необхідно пам’ятати, що робити це треба щиро, з любов’ю та повагою, підбираючи їх відповідно до подарунка.

Слайд 14

Звичайно, підібрати правильний букет вам допоможуть професіонали, але все ж пам'ятайте, що краса букета складається перш за все з форми і кольору. Якщо відтінки кольорів погано поєднувані, то додайте в букет білих квітів, вони пом'якшують контрастність забарвлення в будь-якому букеті. Зелень створює ефектний фон квітів, надає букету закінчені обриси і прикрашає його. Більші квіти розташовуйте ближче до центру, а дрібні - навколо них. Не намагайтеся зібрати всі квіти в купу, вільно розташовані в букеті, вони виглядають теж дуже добре.

Слайд 15

Дарувати квіти — це мистецтво, а одержувати їх — ще більше. Прояв задоволення являє собою нагороду для дарувальника. Отримані квіти ставлять у воду (від кожного дарувальника — в окрему вазу) і встановлюють у місці, помітному для всіх, щоб ними могли милуватися.  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне