X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гармонія квітів

Завантажити презентацію

Гармонія квітів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гармонія квітів

Слайд 2

З усіх витворів природи О. Уайльд любив лише квіти. Особливо часто на сторінках роману “Портрет Дорпіана Грея” з'являються орхідеї та тюльпани: "Тюльпани на клумбах по той бік алеї поломеніли тремтливими огнистими язичками. Білий порох трепетною хмаркою духовитої пудри зависав у повітрі. Мов якісь величезні метелики, пурхали й колихались барвисті парасольки квітів"

Слайд 3

Уайльд великого значення надавав мові квітів, він часто виходив на вулиці міста у костюмі, що був схожим на костюм Принца, у петличці його сюртука незмінними були фіалки, а у руці лілеї, гвоздики, щоб нагадати людям, що в житті крім корисного, прагматичного є і прекрасне.

Слайд 4

Завдання. Перегляньте слайди презентації «Гармонія квітів». Яку особливість світогляду О. Вайльда ілюструє наведена далі цитата з роману “Портрет Доріана Грея”? Як ви вважаєте, чому інтелектуальний за жанром роман розпочинається саме описом квітів? Знайдіть у тексті роману приклади використання письменником образів квітів Чи допомагає, на ваш погляд, “мова квітів” краще розкрити думку автора? Свою точку зору аргументуйте. *Примітка. Слайди, починаючи з шостого, змінюються автоматично і супроводжуються виконанням музичного твору – “Ноктюрн Шопена ор. 9 №1”

Слайд 5

“Робітню художника сповнювали густі пахощі троянд, а коли в садку знімався літній легіт, він доносив крізь відчинені двері то п'янкий запах бузкового цвіту, то погідніший аромат рожевих квіток шипшини. З перського дивана, де лежав лорд Генрі Воттон, курячи своїм звичаєм одну по одній незліченні цигарки, можна було побачити лише блиск золотаво-ніжного, як мед, цвіту верболозу, чиє тремтливе віття, здавалося, насилу витримувало тягар полум'яної краси… Ще більш угнічувало тишу сердите гудіння бджіл, що пробиралися високою невикошеною травою чи монотонно й настійливо кружляли біля покритих золотистим пилком вусиків розлогої жимолості”

Слайд 6

Квіти – символи, які згадуються в романі “Портрет Доріана Грея” Троянда (червона) – кохання, краса; жовта - зрадливість

Слайд 7

бузок – символ першого почуття, кохання

Слайд 8

шипшина – символізує надію, поетичність

Слайд 9

рокитник (верболіз) – символ весни

Слайд 10

жиломость

Слайд 11

бояришник – символ любові

Слайд 12

гвоздика червона – пристрастне кохання; вірність, незрадливість; символ боротьби, честі, свободи

Слайд 13

жасмін

Слайд 14

лілея – величність краси і чистоти, цнотливість

Слайд 15

мак – символізує уяву, мрійливість, вічний сон, забуття

Слайд 16

маргаритка – символ цнотливісті, чистоти

Слайд 17

орхідея – краса, довершеність, витонченість

Слайд 18

Слайд 19

тюльпан – символізує гордість, чисте кохання

Слайд 20

фіалка – символізує скромність

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія