X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Етичний принцип ахімси

Завантажити презентацію

Етичний принцип ахімси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Етичний принцип ахімси

Слайд 2

Гармонізація взаємовідносин людини і природи цінна не тільки у власне екологічному значенні але і для розв’язання інших проблем. Екологічно виправдані рішення є в той же час і соціально — позитивними,оскільки сама  людина і суспільство загалом є частиною природи в широкому значенні слова.

Слайд 3

Завдання гармонізації відноситься до тих ще далеких етапів розвитку взаємодії людини з природою, коли в противагу нинішньому глибокому конфлікту з природою буде створена реальна основа для єдності людини з природою.

Слайд 4

Ахімса – неспричинення шкоди всьому живому у фізичному , ментальному, емоціональному та моральному планах. Центральна поведінкова норма у джайнізмі, суттєва в буддизмі, важлива в індуїзмі.

Слайд 5

Ахімса розуміється як дисциплінуючий елемент нормативної поведінки окремої людини, від початку здатного на насильство. Ахімса ніколи не висувалася в Індії як норма міжнародних стосунків; право держави на покарання порушника дхарми завжди визнавалося легітимним.

Слайд 6

Экологічно-соціальні кризи вимагають практичного гуманізму, але ж за короткий час вони змушують людство підняти нову теоретичну щабель. Шлях до справді глобальної свідомості і всесвітньої культури лежить не через придушення одних культур іншими чи раціональне конструювання якихось нових систем, а ще через об'єднання покупців, безліч націй з урахуванням загальнолюдської моральної мудрості. За таким самим шляхом, напевно, йшло колись об'єднання людей племена і нації.

Слайд 7

Нова екологічна думка повинна з'єднуватися із традиційним гуманізмом, основа якого ненасильство. Етика екологічного гуманізму — етика ахімси, розповсюджена на весь світ. Екологічний гуманізм вимагає зміни ставлення до природи (захист тварин, охорона середовища від забруднення тощо.) та до людей (збереження культурного і індивідуального розмаїття). Екологічний гуманізм з'єднує ставлення до людини і тварин, долаючи той парадокс, що можуть виборювати права тварин і не зважаючи на насильство людей.

Слайд 8

Екологічний гуманізм ґрунтується на принципі гармонії людини і природи і визнання рівноцінності всього живого.

Слайд 9

Щоб позбутися влади природи, людина вдавалася до насильства. Тепер вільна (скоріш, думає так), а природа переможена, й подальше насильство небезпечне. Люди починають розуміти, що насильство над природою вертається проти них самих. А гуманність стосовно природи буде ще одним аргументом в обґрунтованій необхідності відмовитися від насильства в міжособистісних стосунках.

Слайд 10

Отже, боротьба за існування однаково веде як до поліпшення так і до погіршення природи. Нині людина досить сильна, щоб зробити з дикою природою все що заманеться, й тому вона несе відповідальність за природу встановлення гармонії із нею.

Слайд 11

Все що нам дано природою потрібно цінити !!!

Слайд 12

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне