Чорнобиль - чорний біль України
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Чорнобиль – чорний біль України Презентацію підготувала Кащенко Ірина Петрівна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи №5 ім. В.І.Чуйкова
Життя до аварії Чорно биль - місто в Україні, розташоване на Київському Поліссі в Іванківському районі Київської області, при впадінні ріки Прип'яті до Київського водосховища і при впаданні в Прип'ять р. Уж.
Промислова та житлова зони Чорнобиля У 70-80х роках 20 століття на березі Прип'яті поблизу міста була збудована Чорнобильська АЕС - перша атомна електростанція в Україні.
Весь Чорнобиль на цьому знімку Будівництво було почато у 1971 році, а перший енергоблок потужністю 1,0 млн квт вступив у дію 1977, згодом добудовано ще три енергоблоки – з 1983 року працювали 4 енергоблоки потужністю 4 млн квт.
* Атомна електростанція (АЕС) - ядерна установка для виробництва енергії в заданих режимах і умовах застосування, розташована в межах визначеної проектом території, на якій для здійснення цієї мети використовуються ядерний реактор (реактори) і комплекс необхідних систем, пристроїв, обладнання та споруд з необхідними працівниками.
Приміщення, в якому знаходився реактор * Ядерний реактор - це пристрій, в якому здійснюється керована ланцюгова ядерна реакція, що супроводжується виділенням енергії.
Після аварії утворилась радіоактивна хмара, яка дуже швидко накрила території колишнього Радянського Союзу та прилеглі території.Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Перші дні після аварії
Реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, економічним збитком.
Причини аварії Реактор був неправильно спроектований і небезпечний; обслуговуючий персонал не був проінформоіваний про небезпеки реактора; Персонал припустився ряду помилок і неумисно порушив існуючі інструкції, частково через відсутність інформації про небезпеки реактора; Відключення захисту або не вплинуло на розвиток аварії, або не суперечило нормативним документам.
В середині травня 1986 року, Державною комісією було прийнято рішення щодо довготривалої консервації 4 блоку ЧАЕС з метою запобігання виходу радіонуклідів у навколишнє середовище та зменшення впливу проникаючої радіації. Було вирішено звести Саркофаг - об'єкт «Укриття» Закачка бетону
Роботи ускладнювалися тим, що у зараженій зоні людина могла знаходитися тільки дуже обмежений час, декілька хвилин, а біля самого реактора – декілька секунд…
Забруднення довкілля В результаті аварії з сільськогосподарського користування було виведено близько 5 млн га земель, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів. Забрудненню піддалося більше 200 000 км2, приблизно 70 % — на території Білорусі, Росії і України. Радіоактивні речовини поширювалися у вигляді аерозолів, які поступово осідали на поверхню землі.
Знаки «Чистого коридору» "Чистий коридор" - безпечний прохід від локальної зони саркофага до санпропускника. Радіоактивність у межах 1 мр/год
Подальша доля АЕС Після аварії на четвертому енергоблоці робота електростанції була припинена через небезпечну радіаційну обстановку. Проте вже в жовтні 1986 року, після масштабних робіт по дезактивації території і споруди «саркофага», перший та другий енергоблоки були знов введені в дію, у грудні 1987 року відновлена робота третього.
На цьому фото бачимо центральний зал енергоблоку № 3 (ЦЗ-3) під час планового ремонту блоку. На передньому плані бачимо плато реактора ("п'ятак") зі знятим плитним настилом - Сб.11, он вони, складені штабелем за басейном витримки касет (БВК) у лівій верхній частині знімка.
Великий пульт керування -1 на знімку зображений історичний момент - остаточна зупинка блоку № 1 30.11.96 р.
У 1991 році на другому енергоблоці спалахнула пожежа, і в жовтні цього ж року реактор був повністю виведений з експлуатації. У грудні 1995 року був підписаний меморандум про взаєморозуміння між Урядом України і урядами країн «великої сімки» і Комісією Європейського Союзу, згідно якому почалася розробка програми повного закриття станції до 2000 року. 15 грудня 2000 року був назавжди зупинений реактор останнього, третього, енергоблоку.
Вплив аварії на здоров’я людей Ґрінпіс і міжнародна організація «Лікарі проти ядерної війни» стверджують, що в результаті аварії лише серед ліквідаторів померли десятки тисяч чоловік, в Європі зафіксовано 10 000 випадків вроджених патологій в новонароджених, 10 000 випадків раку щитовидної залози і очікується ще 50 тисяч. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10 % померло і 165 000 стало інвалідами
Активно ведуться роботи з ремонту монстра ХХI століття - об'єкта "Укриття". (Вересень 2006 рік)
У вересні 2006 року виповнилося 20 років з дня завершення будівництва купола над залишками 4 реактора
Комплекс стабілізаційних заходів дозволить продовжити "життя" саркофага на кілька років - до моменту зведення нового конфайменту.
Чистий Коридор для проходу персоналу. Огороджувальні сигнальні конструкції не дозволять людині "помилково" піти в сторону.
Новий санітарний пропускник ЧАЕС хизується ідеальною чистотою приміщень, якої навіть не всі лікарні можуть похвалитися.
Копачі - найближче до атомної станції село. Від цього села залишилися тільки тваринницькі ферми - будинки закопали в землю…
Чорнобиль. Вулиця Кірова. Біля пожежної частини. Пам'ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Пам'ятник зроблений силами пожежників на власні кошти. Музеї, пам’ятники, меморіали
Знаки з перекресленими назвами міст і сіл, населення яких було відселено, музей Чорнобиля, Київ
Ось на такому макеті показують і розповідають відвідувачам ЧАЕС про те, як відбувалася аварія. Макет реактора для туристів
Використані ресурси Інтернет http://uk.wikipedia.org/ http://chornobyl.in.ua/avaria-fukushima-i-chernobyl.html http://admin.gorod.tomsk.ru/index-1139851054.php http://pripyat.com/ru/photo_gallery/photo_contest/7/ http://pripyat.com/ru/photo_gallery/chernobyl/ http://lplaces.com/ru/reports/63-zona?start=1
Схожі презентації
Категорії