Чорний біль - Чорнобиль
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Вільшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Дергачівської районної ради Харківської області Виконали: учні 11-Б класу Бурда Олександр, Гончаренко Оксана Керівник: Вареца В.С., вч. інформатики
Чорнобильська АЕС розташована поблизу міста Прип'ять, за 18 км від міста Чорнобиль, за 16 км від білоруського кордону і за 110 кілометрів від Києва.
Сталася екологічна катастрофа, спричинена руйнуванням енергоблоку № 4 Чорнобильської АЕС Це найбільша ката-строфа за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Радіоактивна хмара пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Карта радіоактивного забруднення
Першими приїхала бригада пожежних під командуванням підполковника В. Правіка. Вогонь гасили до 5 години ранку. У середині четвертого блоку його вдалося загасити лише до 10 травня 1986 р.
Евакуація Прип'яті була запланована на 26 квітня, але рішенням уряду СРСР та ЦК КПРС її затримали і розпочали лише 27 квітня о 14:00.
Довкола 4-го блоку розгорнулося будівництво бетонного «саркофагу». Радіоактивні уламки прибрані всередину та забетоновані. У приміщеннях перших 3-х енергоблоків проводилася дезактивація. Будівництво саркофага завершилося в кінці листопада 1986 р.
В результаті аварії лише серед ліквідаторів померли десятки тисяч чоловік, в Європі зафіксовано 10 000 випадків вроджених патологій в новонароджених. Зафіксовано 10 000 випадків раку щитовидної залози. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10% померло і 165 тис. стало інвалідами.
Сосновий бір, який знаходився між містом і ЧАЕС під дією радіації перетворився на «Рудий ліс». На дивних створінь стала схожою новонароджена худоба
Підписано меморандум про взаєморозуміння між урядом України, урядами країн «великої сімки» і Комісією ЄС, згідно якому почалася розробка програми повного закриття станції до 2000 р. Після дезактивації території і споруди «саркофага», перший та другий енергоблоки були знов уведені в дію. Відновлена робота третього. На другому енергоблоці спалахнула пожежа, і в жовтні реактор був повністю виведений з експлуатації. Був назавжди зупинений реактор останнього, третього, енергоблоку.
Саркофаг поступово руйнується. Небезпека, в разі його обвалення, полягає у викиді величезної кількості радіоактивних речовин (95 % від тієї кількості, яка була на момент аварії). У березні 2004 року було оголошено тендер на проектування, будівництво і введення в експлуатацію нового саркофага для ЧАЕС. Переможцем в серпні 2007 року була визнана компанія NOVARKA. Планується збудувати так звану «Арку», яка накриє саркофаг.
Чи буде квітень, як завжди, Дарунком весняної здоби, Чи вданим іменем біди Ми назвемо його “Чорнобиль”. Чи може викинем його З календарів своїх до поки Нас темний грітиме вогонь. Сумлінна мисль не має меж, Її спинити годі. І ти, Чорнобилю, ти теж Не маєш меж … сьогодні. (О. Шарваров)
Схожі презентації
Категорії