Батьківський такт
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Батьківський такт На допомогу заступнику директора з виховної роботи, класному керівнику. Матеріали до проведення батьківських зборів, методичних об”єднань…
Життя таке різнобічне, а виховання складна й важка справа… Уміння говорити з дитиною. Уміння слухати дитину. Педагогічний такт полягає у тому, що треба спиратися на те краще, що є в людині. “Шукай в інших людях завжди гарний бік, а не дурний” (Л. М. Толстой)
“Якщо говорять погане про твоїх дітей – це означає, вони говорять погане про тебе.” (В. О. Сухомлинський) “Характер дитини – це зліпок з характеру батьків, він розвивається у відповідь на їх характер (Еріх Фромм)
Дитина не вміє вчитися . Старші не повинні робити за дитину те, що вона забула.. Причина . Навчання страждає через те, що хлопчик не вміє управляти своїм поводженням.. Поради: Почати з ігор, “лото”, “шашки” Виконувати спільні справи з дорослими, важливо також виробити в дитини звичку швидко переключатись з однієї справи на іншу. Давати самостійні доручення, потім перевести їх в обов'язки .
“Якщо дитина не відчуватиме, що ваш дім належить і їй теж, вона зробить своїм домом вулицю” (Н. де Ротшильд) “Жодній дитині не подобається весь час бути найменшою і найменш здібною” (А. Адлер)
СЯДЬТЕ НА СТІЛЕЦЬ . ХЛОПЧИКА ПОПРОСІТЬ ВСТАТИ НАПРОТИ ВАС. ПОЧНІТЬ РОЗГЛЯДАТИ ЙОГО, ВІДЗНАЧАЮЧИ ПРИБЛИЗНО ТАКЕ: “ОЧІ МОЇ . ВУХА СТИРЧАТЬ ТАК САМО, ЯК НА МОЇХ ДИТЯЧИХ ФОТОГРАФІЯХ. ГОСПОДИ, А КОЛІНА Ж ЯК І!. МЕНЕ МАМА ТЕЖ ЗАВЖДИ ЗА БРУДНІ КОЛІНА ЛАЯЛА…” АНАЛІЗ СИТУАЦІЇ. БУДЬ – ЯКА ДИТИНА, ЩО ПРОВИНИЛАСЬ ЖАЛІЄ СЕБЕ. ВОНА НІЧИМ НЕ ГІРШЕ ЗА ІНШИХ І НЕ МОЖЕ ЗРОЗУМІТИ У ЧОМУ ПРИЧИНА ЇЇ НЕВДАЧ. АЛЕ ДОРОСЛІ ЗАМІСТЬ СПІВЧУТТЯ ЛАЮТЬСЯ. ТОМУ ЗАМІСТЬ ЗАУВАЖЕНЬ ТРЕБА ЗРОБИТИ НАВПАКИ, УСТАНОВИТИ НОВИЙ КОНТАКТ У ВЗАЄМИНАХ… Ви не задоволені своїм сином?Він став гірше вчитись. Рекомендуємо вчинити так:
Схожі презентації
Категорії