X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Расизм . Ксенофобія

Завантажити презентацію

Расизм . Ксенофобія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Расизм - світогляд, а також політичні теорії і практичні дії, що ґрунтуються на расовій дискримінації, на уявленні про поділ людей на біологічно різні групи на основі видимих особливостей зовнішнього вигляду і різному ставленні до людей та їхніх спільнот залежно від приналежності до цих груп (рас). світогляд, а також політичні теорії і практичні дії, що ґрунтуються на расовій дискримінації, на уявленні про поділ людей на біологічно різні групи на основі видимих особливостей зовнішнього вигляду, як-от колір шкіри, структура та колір волосся, риси обличчя, будова тіла тощо, тобто на раси, і різному ставленні до людей та їхніх спільнот залежно від приналежності до цих груп (рас).

Слайд 3

Причина расизму Причиною расизму як явища є ксенофобія. Власне расизм значною мірою і є ксенофобією за ознакою видимої різниці у зовнішності. Як різновид ксенофобії расизм є ірраціональною реакцією людей на чуже та невідоме. Однак лише ксенофобією расизм аж ніяк не вичерпується. Іншою причиною расизму може бути, наприклад, релігія або людське мислення , зміна хибних уявлень ,що протягом багатьох століть було джерелом концепцій про переваги чи низьке становище різних груп людства.

Слайд 4

Походження сучасного расизму. Расизм ( сучасний ) як ідеологія виник у добу колоніалізму, коли європейські держави захопили значні території, населені людьми різко відмінних від європейців антропологічних типів. Сучасний расизм у різних країнах має свої форми , оскільки на нього вплинули специфічні історичні , культурні , соціальні та інші особливості. Сучасні расисти стверджують , що всі раси і культури мають жити окремо одна від одної , що вони не мають змішуватися , аби не втратити ідентичність і самобутність. Але наукового підтвердження існуванню різних рас не існує. Існує тільки одна раса – людська.  Поширення расистських ідей у сучасному світі відбулося завдяки поширенню праць французького письменника який у своїй праці «Нарис про нерівність людських рас» сформулював расову теорію, оголосивши ” вищою ” расою білявих блакитнооких арійців.

Слайд 5

Прояви політики расизму Расизм як політика – це дискримінація окремих осіб, суспільних груп , частини населення , або груп людей. У найстрашніших своїх виявах – це політика переслідувань , принижень , ганьби , завдання шкоди за ознакою раси чи етнічного походження.

Слайд 6

Расизм у різних країнах світу Ізраїль Расизм в Ізраїлі найчастіше спостерігається між арабами і євреями Ізраїлю. Попри те, що законодавство Ізраїлю забороняє дискримінацію за расовими, релігійними та політичними поглядами, зазначається, що в Ізраїлі досить велике число «расистських інцидентів», причому об'єктами расизму та дискримінації є не тільки араби, але також іноземні робітники, біженці з Африки, і навіть євреї, які приїжджають з інших країн, у тому числі Росії, Ефіопії, а також різні релігійні громади. США Расизм у США існував з самого заснування держави. Суспільство, засноване білими людьми, які відрізняються за своїми національними і релігійними ознаками, сильно відрізнялося своїм ставленням до інших груп. Жертвами расизму стали небілі корінні жителі — індіанці — і негри-раби. Італія 19 квітня 1937 рік— декрет про заборону змішання з ефіопами. 30 грудня 1937 рік  — декрет про заборону змішання з арабами. 17 листопада 1938 рік — декрет про заборону змішання з євреями і заборону євреям перебувати на державній та військовій службі Скасовано після падіння фашизму в 1943 році.

Слайд 7

Ксенофобія Ксенофобія – нетерпимість чи неприязне ставлення до когось чи чогось чужого ,незнайомого та незвичного . Поняття вперше набуло поширення в англійській літературі на початку 20 ст. Перше загальне визначення зустрічається у словнику Вебстера (перше видання в 1841 р. в США ).

Слайд 8

Види ксенофобії Расові та етнічні фобії (етнофобії) Визначають упередження і дискримінацію по відношенню до осіб іншої раси чи етнічної групи. Релігійні фобії Визначають страх і упередження щодо прихильників різних релігійних конфесій ( наприклад , ісламофобія , кодофобія,фобія перед неорелігіями ) Фобії щодо груп Відрізняються за соціальним , культурним , матеріальним і фізичним ознаками .

Слайд 9

Складові кола соціальних фобій Мігрантофобія – упередження щодо біженців, вимушених переселенців , осіб , які шукають притулку. Гандікапізм – фобія й упередження щодо індивідів з фізичними обмеженнями . Ейджизм – упередження і дискримінація , викликані віком людини. Сексизм – упередженість і дискримінація на основі статевої приналежності.

Слайд 10

Кожна людина має право на вільний розвиток своєю особистості! Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівні перед законом!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія