явища
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема Сили. Види сил. Сили в живій природі. Мета: сформувати в учнів поняття про сили, ознайомити з проявами сил в природі, розвивати логічне мислення, вміння порівнювати, аналізувати; виховувати спостережливість, культуру мовлення.
План уроку: І Організаційний момент ІІ Актуалізація опорних знань ІІІ Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів ІV Вивчення нового матеріалу V Закріплення нових знань та умінь VІ Формулювання висновків. Підсумок уроку. VІІ Оцінювання VІІ Домашнє завдання
Бесіда. — Що називають явищами? — Наведіть приклади явищ. — Які з наведених вами прикладів належать до механічних явищ? Епіграф:” Сила є — розуму не треба ” Народна мудрість
Усе, що відбувається в навколишньому світі, пов’язане із взаємодією тіл. М’яч, кинутий вгору, повертається на землю, локомотив приводить у рух вагони, листя дерев шелестить у поривах вітру.
До пружини, закріпленої в штативі, під-вісили тягарець. Деякий час він буде руха-тись вниз, а пружина розтягуватись. Що відбувається?
Висновок. Усі тіла в природі пов’язані між собою та взаємодіють. Не лише та кулька, що знаходилась у стані покою, змінила свою швидкість (стала руха-тись), але й кулька, яка рухалась, змінила свою швид-кість. Під час взаємодії змінюється швидкість тіл або їх розміри та форма. Для опису будь-якого випадку взаємодії тіл використовують поняття сили.
Силу позначають латинською буквою F. Одиниця сили—Ньютон ( Н ). Одиницю сили—ньютон –названо на честь англійсь-кого вченого Ісаака Ньютона, який відкрив закон всесвітнього тяжіння.
На тіло масою 102 грами діє сила в 1 ньютон. — Як ви вважаєте, скільки сил існує в природі?
Що спільного у прикладах: падіння на землю каміння, метеорита, дощової краплі, листя з дерева?
Сила, яка виникає внаслідок деформації та направлена протилежно деформації називається сила пружності.
Чому автомобіль після виключення двигуна зупиняється? Чому шайба деякий час ков-зає по льоду, а потім зупиняється?
Під час руху одного тіла по поверх-ні іншого на межі зіткнення між ними виникає сила тертя, яка направлена в бік протилежний руху.
Схожі презентації
Категорії