X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Як зимуєте птахи?

Завантажити презентацію

Як зимуєте птахи?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Як зимуєте птахи? Презентацію підготувала вчитель Сквирської ЗОШ I-III ступенів №1 ім. М.М.Ольшевського Боговик Оксана Петрівна

Слайд 2

Відгадай... Швидко скрізь цей птах літає, безліч мошок поїдає, за вікном гніздо мурує, тільки в нас він не зимує. Які ноги, такий ніс, по болоту ходить скрізь, хату на хаті має, жабам рахунок знає. У морі купався, сухеньким зостався. Під дзьобом – торбинка, в торбинці рибинка.

Слайд 3

Птахи-рекордсмени Найважчий на Україні птах – дрохва, його маса 20кг Найдальше літає – лелека. Королями швидкості серед птахів є сокіл- сапсан. Найкрихітніші на світі птахи – колібрі.

Слайд 4

Спина зелена, надхвістя сіре. На голові чорна «шапочка». Білі «щоки» облямовані чорним. Низ жовтий, із широкою (у самців) чорною смугою посередині. Крила й хвіст блакитно-сірі з бурим. Поширена по всій Україні. Гніздиться в дуплах або шпаківнях, іноді в норах, щілинах будівель, старих гніздах великих птахів. Гніздо мостить з корінців, травинок, моху, вистеляючи шерстю та пір'ям.

Слайд 5

Ім'я було вибране невипадково, оскільки улюблена їжа щигля - насіння чортополоха. 3 червня по березень птах годується переважно насінням чортополоха. Суцвіття чортополоха, так звані кошики, щиголь не чіпає до зими, збираючи насіння на землі, а коли земля вкривається снігом, витягує їжу з її природного сховища. Щиголь любить також насіння гречки, кульбаби і жовтозілля.

Слайд 6

Волове очко гніздиться в лісовій і лісостеповій смузі та в Кримських горах. Харчується комахами, павуками, рачками, мокрицями, равликами. Крім того, до раціону потрапляє бузина й чорниця, деяке насіння і навіть морські водорості. Також може полювати на дрібну рибку і пуголовків.

Слайд 7

Омелюх – птах з дуже м’яким пір’ям. Усі види омелюхів носять на голові чубчики. Чубчик омелюха звичайного має сірувато-червоне забарвлення. Основний тон оперення бурувато-сірий. Задня частина спини, куприк та надхвістя блакитнувато-сірі, а пір’я на грудях відрізняється червонуватим відтінком. Крила чорнуваті з жовтими рисками біля вершини, а також білою смугою нижче плеча.

Слайд 8

Характерні риси дятлів – міцний долотоподібний дзьоб і дуже довгий тонкий язик із зубчиками на кінці. Язик може сильно висуватися. Ноги короткі, але сильні, розташування пальців пристосоване до лазіння по стовбурах. По землі пересуваються стрибками. Хвіст із дуже міцного й пружного пір'я.. Оперення досить пухке. При недостачі комах поїдають різноманітне насіння; наші дятли взимку видовбують насіння із шишок хвойних дерев.

Слайд 9

Чому так говорять? Аж пір’я летить. Битися наче птах у клітці. Відчувати крила за плечима. Ворон лічити. Глуха тетеря. Перша ластівка. Підрізати крила. Ранній птах. Людина, що вдосвіта встає. Бути сповненим сили, натхнення. Людина, яка погано чує. Жити в тяжких умовах. Нічого не робити, ледарювати. Дуже сильно. Знесилити когось. Перший у чомусь.

Слайд 10

Турбуйтесь про птахів взимку!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство