X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Клас Птахи Надряд Безкілеві

Завантажити презентацію

Клас Птахи Надряд Безкілеві

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Біологія 8 клас Клас Птахи Надряд Безкілеві

Слайд 2

Безкілеві птахи Безкілеві птахи- це надряд птахів, що бігають і нездатні до польоту.  Характеризуються редукцією літального апарату: грудний кіль відсутній, грудні м язи слабко розвинені, пір’я крил короткі й м які. Пір’я, що покриває тіло, м яке і розпушене, тому що не має зачіпок, що скріплюють борідки. Ноги дуже сильні і добре бігають,тому надряд Безкілеві ще називають Бігаючі. Більшість-мешканці відкритих  просторів. Зір і слух гострі. Виводкові птахи живуть зазвичай парами, у деяких насиджує яйця і виводить пташенята самець. Харчуються рослинною та тваринною їжею (дрібними хребетними та безхребетними), пташенята-винятково тваринною  їжею. Одні види живуть у пустелях та степах, інші - у лісах. Безкілеві птахи поділяються на чотири загони: страуси, нанду, казуари і ківі. 

Слайд 3

Страуси Страус, або африканський страус безкілевий нелітаючий птах, єдиний представник сімейства страусиних , яка є єдиною в ряду страусоподібні. Хоча до цього ряду ще прічіслювали нанду, ему, казуар, ківі і ряд вимерлих птахів.  Наукова назва страуса в перекладі з грецького означає «горобець-верблюд». Африканський страус - найбільша з сучасних птахів. Його зріст досягає 270 cм, а важить він до 175 кг.  Крім того, що страуса відрізняють довга шия, слабо розвинені крила і сильні ноги, мало хто знає, що у страуса дуже великі очі - найбільші серед наземних тварин. А ще, страус - єдиний сучасний птах, у якого є сечовий міхур.  Раніше зона проживання страусів охоплювала сухі безлісі простори Африки та Близького Сходу. Однак з інтенсивне полювання їх популяція сильно скоротилася. І з 1966 року близькосхідний підвид, S. c. syriacus, вважається вимерлим.  Клас Птахи Надряд Безкілеві

Слайд 4

Страуси Страус живе у відкритих саванах і напівпустелях. Зазвичай страуси тримаються невеликими зграями або сім'ями. Сім'я складається з дорослого самця, чотирьох-п'яти самок і пташенят.  Нерідко страуси пасуться разом з табунами зебр і антилоп, і разом з ними здійснюють довгі переселення по африканським рівнин. Завдяки своєму зросту і чудовому зору, страуси першими помічають небезпеку.  У разі небезпеки вони кидаються у втечу, розвиваючи швидкість до 60-70 км / год і роблячи кроки в 3,5-4 м у ширину, і при необхідності круто міняють напрям бігу, не знижуючи швидкості. .  Молоді страуси вже в місячному віці можуть бігати зі швидкістю до 50 км/год Звичайною їжею страусів є рослини - пагони, квіти, насіння, плоди, але при нагоді вони поїдають і дрібних тварин - комах, рептилій, гризунів і залишки від трапез хижаків. У неволі страусу потрібно близько 3,5 кг їжі на день. Оскільки у страусів немає зубів, для подрібнення їжі в шлунку вони ковтають дрібні камінці, а часто і всі, що їм трапляється: цвяхи, шматки дерева, заліза, пластмаси і т.д. Страуси можуть тривалий час обходитися без води, отримуючи вологу з рослин, однак при нагоді охоче п'ють і люблять купатися. 

Слайд 5

Слайд 6

Страуси Дорослі страуси небезпечні навіть для великих хижаків - одного удару їх сильної ноги, збройної твердим кігтем, достатньо, щоб серйозно поранити або вбити лева. Відомі випадки, коли самці, захищаючи свою територію, нападали на людей.  Легенда, що наляканий страус ховає голову в пісок, ймовірно, походить від того факту, що самка страуса, що сидить на гнізді, у випадку небезпеки розпластує по землі шию і голову, прагнучи стати непомітною на тлі савани. Так само страуси себе ведуть і помітивши хижаків. Але якщо до такого птаха наблизитися, він миттєво встає і біжить.

Слайд 7

Нанду Ріст нанду в середньому 130 см. Зовні ці птахи нагадують страусів. У птиці великі та міцні лапи з трьома пальцями (у страусів їх 2).Пір'я сірі місцями білуваті проталини. Колір на забарвлення у самця і самки однакова. Шия,на відміну від страусів, покрита пір'ям. Нанду не літають. Жувуть вони від південної Бразилії до Патагонії. Ареал цієї самої великої птиці Нового Світу сильно скоротився в останні роки внаслідок полювання і розширення сільсько-господарських земель.  Навесні самці відокремлюються і ведуть себе агресивно з метою обзавестися гаремом з 2-15 самок. Кожен самець влаштовує гніздо у вигляді ямки в землі діаметром близько 1метра, куди всі його самки відкладають яйця. Насиджуванням займаються виключно самці, що влаштовують лише короткий часовe перервe в середині дня для того, щоб поїсти і напитися. 

Слайд 8

Слайд 9

Ківі Ківі - це птхи, які є Безкілеві, у них немає крил, існує кілька підвидів. Всі підвиди ківі мають потужні кінцівки і довгастий тонкий дзьоб з ніздрями на краєчку. Оперення схоже на щільну злежалу шерсть. Спосіб життя - перш за все нічний, зір погано розвинений, тому птахи займаються пошуком їжі за допомогою нюху. Зовнішністю і замашками ці птахи настільки несхожі на інших, за що отримали звання «почесних ссавців». Ківі має невеликі габарити, приблизно зординарну курку.

Слайд 10

Ківі Тіло по конфігурації нагадує пляшечку, з маленькою головою і шиєю, вагою близько 2-3кг. Птахи живуть в основному в лісистих місцевостях, потужні лапи допомагають їм не тонути в болотистій землі. Але вони не селяться зграями, звичайно відстань між птахами обчислюється сотнями метрів. Днем птиці сплять у відритих норах або знаходять собі інші притулку. Залежно від різновиду, відрізняються нори - у деяких вони дуже заплутані, в інших - надзвичайно прості.Виривши нору, ківі вичікує, поки рослини несховають вхід - ківі можуть і свідомо прикривати його.

Слайд 11

Слайд 12

Казуари Казуар -єдиний рід великих нелітаючих птахів сімейства казуарових загону казуарообразних,що живуть у тропічних лісах Нової Гвінеї і північного сходу Австралії. Назва птиці запозичена з індонезійської мови, яке має папуаською походження - kasu weri, що вперекладі означає «рогата голова ". Рід козуарів включає з види: - Шлемоносний казуар  - Казуар-мурук  - Оранжевошейний казуар  Ноги казурара дуже сильні, трипалі, мають гострі пазурі. Кінжалообразний кіготьвнутрішнього пальця має довжину близько 120мм. Цей кіготь особливо небезпечний, так як їм казуар здатний вбити одним ударом. Казуари здатні розвивати швидкість до 50 км /год при бігу через густий ліс, можуть стрибатидо 1,5 метрів у висоту і дуже добре плавають.

Слайд 13

Слайд 14

Ему Ему поширений по чагарниковим піщаним пустелях і степах Австралії і Тасманії. Своїм зовнішнім виглядом ему, мабуть, нагадує нанду, але має більш міцну статуру. Дзьоб ему, на відміну від дзьоба казуара, сплощений зверху вниз, голова оперена. Оперення ему має якийсь волохатий характер та пофарбовано в одноманітні буро-сірі тони. Вага птиці 45-55 кг, висота 170 см. Ему переважно моногамні птахи. Перед періодом відкладання яєць самець ему споруджує із трави, листя і гілочок платформу - гніздо. Зазвичай в кладці буває 7-8 яєць, але іноді знаходять гнізда і з великим числом їх - до 21. В останньому випадку, безсумнівно, яйця відкладали кілька самок. Насадження триває 53-60, а за деякими даними, навіть 66 днів. Буває, що вже під час насиджування окремі самки докладають в гніздо яйця. Насиджує тільки самець, який часом сходить з гнізда в пошуках їжі, хоча частіше буває, що птах весь цей час голодує. Пташенята у ему мають смугасту забарвлення. Харчуються ему плодами, насінням і рідкісними тваринами. Там, де їх ще багато вони можуть приносити помітний шкода полях.

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія