X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Клас Птахи Надряд Пінгвіни

Завантажити презентацію

Клас Птахи Надряд Пінгвіни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Біологія 8 клас Клас Птахи Надряд Пінгвіни Параграф № 46

Слайд 2

Загальна характеристика Пінгвінові— родина кілегрудих птахів. Родина пінгвінові є єдиною групою ряду пінгвіни. Пінгвіни є досить відособленою групою птахів, що має давнє походження. В даний час в ряді налічують 6 родів і 16 видів, утворюючих одну родину. Відомо 36 викопних видів. Найстародавніші залишки пінгвінів знайдені в Новій Зеландії. Клас Птахи. Надряд Пінгвіни

Слайд 3

Загальна характеристика Пінгвіни - це птахи, які від природи просто не здатні літати, проте напрочуд вдало пристосовані до активного плавання й пірнання у воді. Їхні передні кінцівки перетворилися в ласти, у воді вони виконують функцію двигуна, ноги ж слугують кермом. Пір'яний покрив пінгвінів дуже густий і щільний, він перешкоджає проникненню води до тіла. Збереженню тепла сприяють, також відкладення жиру у поверхневому шарі шкіри.

Слайд 4

Слайд 5

Літати і бігати пінгвіни не можуть, але відмінно плавають і пірнають. Наприклад, очкові пінгвіни пірнають на глибину до 130 м, плавають із швидкістю 6,6 км/год; за день під час годування птахи пропливають близько 27 км, причому на глибині більше 3 м проводять в середньому близько 80 хв на добу. По суші пінгвіни ходять незграбно, перевалюючись і тримаючи тулуб вертикально. У разі потреби вони падають черевом на сніг і ковзають по ньому, відштовхуючись всіма чотирма кінцівками.

Слайд 6

Швидкість пересування 3-6 км/год. Передні кінцівки пінгвінів видозмінені в еластичні ласти, які завдяки особливому устрою скелета знаходяться в напіврозтягнутому стані і під час плавання під водою обертаються в плечовому суглобі майже гвинтоподібно. До добре розвиненого кіля грудини прикріплені могутні грудні м'язи, керівники рухом крил-ластів. У деяких видів пінгвінів грудна мускулатура складає чверть всієї маси тіла, що значно більше, чим у багатьох птахів, що літають.

Слайд 7

Слайд 8

Загальна Характеристика По щільності кісток пінгвіни сильно відрізняються від інших птахів і схожі на морських ссавців. За розмірами пінгвіни різні. Найбільший - імператорський пінгвін (масою 35- 40 кг) - досягає в довжину 117 см. Найдрібніший - малий пінгвін має довжину 40 см. Статура у пінгвінів щільна, тіло трохи стиснуте в спинно-черевному напрямі. Ноги короткі, товсті, мають по 4 пальці, сполучених плавальними перетинками. Ноги віднесені далеко назад, завдяки чому забезпечується вертикальне положення тулуба на суші. У будові короткого хвоста, що складається з 16-20 пір'їн, на який спирається стоячий птах є риси, схожі з будовою хвоста дятлів.

Слайд 9

Загальна Характеристика Шия товста і гнучка, дзьоб сильний і гострий. Ротовий апарат діє як насос, всмоктуючий струмінь води разом з дрібною здобиччю. Оперення дуже густе, аптерії відсутні. Дрібне пір'я нагадують щільно прилеглі до тіла лусочки. Забарвлення у більшості видів схожа: темна спина і біле черево. Линька у пінгвінів відбувається раз на рік.

Слайд 10

Слайд 11

Поширення Пінгвіни поширені в холодних частинах південної півкулі, головним чином в Антарктиці і Субантарктиці. Деякі види зустрічаються біля південних країв Австралії, Африки, Південної Америки, а там, де в тропіки входять холодні течії, вони зустрічаються до екватора (Галапагоські острови). Географічне розповсюдження пінгвінів значною мірою пов'язане з температурою вод океану, в якому птахи проводять дві третини життя

Слайд 12

Поширення Вважають, що один з основних чинників, що формують ареали того або іншого виду пінгвінів, - це здатність пташенят даного виду переходити до життя у воді певної температури. Наприклад, для пташенят королівського пінгвіна необхідно, щоб вода на поверхні моря прогрілася до +5 °С. Північна межа розповсюдження більшості видів пінгвінів знаходиться в межах морської ізотерми +15 -16 °С, що проходить приблизно між 47° 30' і 41°30' пд. ш.

Слайд 13

Слайд 14

Розмноження і ріст Всі пінгвіни - моногами, пари у них постійні. У морі вони зазвичай тримаються зграями, на суші під час розмноження - колоніями, розмір яких може досягати сотень тисяч пар. Гніздові колонії у більшості видів розташовані на низьких кам'янистих берегах. Одні види роблять на поверхні землі прості гнізда, інші кубляться в норах або поглибленнях скель. Зазвичай в кладці буває 2 яйця, рідше одне, дуже рідко 3. Насиджують зазвичай обидва батька. Насиджування, як правило, триває близько місяця (30-39 днів), у імператорського пінгвіна 62-66 днів, у королівського 54 дні. Пташеня імператорського пінгвіна, що тільки що вилупилося, важить 315 г, пінгвіна Аделі 80-90 р. Пташенята покриті густим пухом і до кінця другого тижня життя сліпі. У пташенят температура тіла вища, ніж у дорослих птахів. У воду пташенята йдуть тільки після линьки. Смертність пташенят дуже висока: з голоду, холоду і хижаків (поморників) часто гине до 70% всіх пташенят, що вилупилися. Приблизно до тритижневого віку з пташенятами постійно тримається один з дорослих птахів. Потім батьки покидають пташенят і лише зрідка повертаються їх годувати. З того часу пташенята починають об'єднуватися в своєрідні тісні групи - "ясла". У яслах може бути від 3 до 64 пташенят

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Їжа Дорослі пінгвіни годуються дрібними рибами, дрібними головоногими молюсками і планктонними ракоподібними, головним чином рачками-евфавзиїдами (криль). Згідно з даними останніх досліджень, у чубатого і золотоволосого пінгвінів за час вигодовування пташенят, яке триває 70 днів, дорослі приносять пташенятам їжу приблизно 30 разів. Пташеня чубатого пінгвіна отримує за одне годування до 0,65 кг, а за весь час вигодовування до 15 кг криля, пташеня золотоволосого пінгвіна - відповідно 2 кг і 33 кг.

Слайд 18

Слайд 19

Значення для людини Там, де пінгвіни стикалися з людиною, місцеві жителі в невеликій кількості використовували їх м'ясо в їжу, збирали яйця. Під час розвитку китобійного промислу в Антарктиці пінгвінів почали винищувати китобої. Поступово заселялися субантарктичні острови, на них завозили наземних тварин, які перейшли на живлення пінгвінами, їх яйцями і пташенятами.

Слайд 20

Значення для людини У останні десятиліття численні наукові бази в Антарктиці і розвиток туризму також нанесли велику утрату чисельності пінгвінів, особливо видам з обмеженим ареалом. Якщо ви не бачили і не знаєте, що таке або хто такий пінгвін, то вам напевно варто дізнатися про нього більше.

Слайд 21

Слайд 22

Рух Ходити пінгвінам досить важко, але якщо вони лягають на живіт і відштовхуючись за допомогою крил і ніг ковзають по сніжній поверхні, то наздогнати їх дуже складно. Вони також відмінно плавають і пірнають, і з дивовижною легкістю долають бурхливі хвилі відкритого океану - їхнього справжнього дому. На відміну від інших птахів, пінгвіни плавають виключно за допомогою крил, а витягнуті назад ноги використовуються як кермо.

Слайд 23

Слайд 24

Представники Найбільшими серед представників пінгвіноподібних птахів є імператорські пінгвіни (Aptenodytes forsteri), які гніздяться на берегових льодах Антарктиди. Це дуже великі птахи, зріст яких сягає 120 см, а маса - близько 40 кг. На відміну від своїх гігантських побратимів, найменші пінгвіни мають зріст близько 40 см і важать трохи більше 1 кг. У нас вони відомі як малі пінгвіни, а англійці називають їх пінгвінами-ельфами (fairy penguins).

Слайд 25

Представники Живуть малі пінгвіни біля південного узбережжя Австралії, на берегах Тасманії, Нової Зеландії та на прилеглих островах. імператорський пінгвін може голодувати до 9 тижнів під час висиджування яйця і виносити холод - 60С. пінгвін патагонця може плисти дві-три тижні і покрити відстань до 1500 км. прекрасний пінгвін - найрідший, налічується не більше 5 тисяч птиць, причому це число постійно зменшується кам'яні пінгвіни відрізняються дуже злим характером, галасливі і агресивні. південнополярні пінгвіни найчисленніші на Землі - загальна їх чисельність складає 12-13 мільйонів. високохохлий пінгвін - єдиний зі всіх видів пінгвінів, який може рухати чубком пінгвін Аделі - найпоширеніший в Антарктиці вигляд, налічується близько 3 мільйонів

Слайд 26

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія