Як тварини використовують свої хвости
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Прилетіла до людини муха і каже: - Ти людина, господар над усіма звірами і тому все можеш зробити. Зроби мені хвіст!. - А навіщо тобі хвіст? - Для того, щоб бути красивою. - Але я не знаю тварин, щоб у них хвости були лише для краси. - То навіщо ж тваринам хвости – здивувалась муха і полетіла? Всі ми знаємо, що ноги тваринам дуже необхідні, але скільки їх потрібно, кожен вид тварин вирішив по-своєму: дві ноги, чотири, безліч у сороканіжок, відсутність у плазунів. Інша справа голови та хвости. Чому одна голова це – зрозуміло, адже керівництво життєдіяльністю повинно іти з одного центру. Але хвостів могло б бути і більше. Чому ж так? Навіщо тваринам хвости? Мотивація Як тварини використовують свої хвости
Водні та земноводні тварини: риби, саламандри, тритони, крокодили рухають своїми хвостами вліво-вправо, а кити, дельфіни, тюлені, бобри – вгору-вниз завдяки чому роблять швидкі рухи у воді або сповіщають про небезпеку. Кермо та гальма. Як тварини використовують свої хвости
Вовки, лисиці, гепарди добре і швидко бігають завдяки положенню хвоста під час руху. Тушканчик також швидко бігає, і довгий хвіст із кісточкою на кінці допомагає їм робити круті повороти або різко і швидко зупинятися. Як тварини використовують свої хвости Кермо та гальма.
Птахи в повітрі також добре повертаються з допомогою хвоста, який ще і прекрасно маневрує. Він дозволяє ширяти в повітрі, навіть, не рухаючи крилами. При посадці птахи без хвоста також не можуть обійтися. Сідаючи на землю, вони розгортають свій хвіст віялом і трохи піджимають його під себе. Як тварини використовують свої хвости Кермо та гальма.
Хвости допомагають багатьом тваринам лазити по деревах. Дятли користуються ними як табуреткою, так як їхній хвіст короткий і складається із щільних пружних пір’їн. Сидячи на такому хвості дятел міцно тримається на стовбурі і відшуковує личинок під корою. Наприклад, великий строкатий дятел міцними лапами з довгими кігтями чіпляється за виступи кори і одночасно спирається на хвіст, щоб мати стійке положення, яке було б зручним для відшукування здобичі із тріщин. Як тварини використовують свої хвости Альпіністи. Опора тіла.
Деревні змії, не маючи кінцівок, хапаються хвостом за гілки і обережно повзуть по рослині, постійно шукаючи опору. Деякі гризуни переміщаються ланцюжком, тримаючись за хвіст один одного. Як тварини використовують свої хвости Альпіністи. Опора тіла.
Інші “верхолази” користуються хвостом як страховочним канатом або п’ятою ногою. Це мавпи, опосуми…, які чіпляються своїми хвостами за гілки, висять на них і, навіть, можуть спокійно спати головою вниз, зачепившись хвостом. В такому випадку хвіст звільняє кінцівки для іншої справи. Інколи мавпи, тримаючись кінцівками за гілки, хвостом зривають плоди і підносять їх до рота. У зв’язку з цими функціями, хвіст у таких тварин майже без шерсті або вона відсутня на кінчику. Як тварини використовують свої хвости Альпіністи. Чіпкий хвіст.
Як тварини використовують свої хвости Альпіністи. Хвіст - страховка. Найменша із мишей – мишка-малютка лазить по рослинах виключно з великим проворством, легко збираючись на найтонші стеблинки. Страхується вона хвостом, який постійно переміщається із однієї билиночки на іншу та обвивається навколо них.
Як тварини використовують свої хвости Рівновага тіла. У хижих птахів хвіст допомагає витримувати вантаж, тобто міцно тримати здобич у кігтях. У цьому випадку хвіст допомагає втримувати рівновагу тіла. Вчені проводили дослідження: склеювали орлам хвости мазутом і відпускали на полювання, орли добре полювали, але принести здобич не могли, вони відпускали її з лап через декілька хвилин.
Як тварини використовують свої хвости Кенгуру, у тому випадку, коли здійснює рух, тобто стрибки, використовує хвіст для рівноваги свого тіла, а у випадку коли сидить на задніх ногах, то спирається саме на хвіст. Опора та рівновага тіла.
Хвіст, який виконує функцію балансування необхідний мешканцям верхніх ярусів: білкам, соболям, куницям, лемурам, руконіжкам… Вони мають як правило пухнастий хвіст, який поєднує властивості шеста, парасольки, парашута… Це дозволяє їм вільно стрибати між гілками та з гілки на гілку. Як тварини використовують свої хвости Балансування.
У птахів хвіст часто є “посвідченням особистості”. Хвіст півня у порівнянні з куркою – це ознака неповторності самця. Хвіст павича – це взагалі диво природи. Хоча довгі красиві пір’їни його розлогого хвоста – це “псевдохвіст”, тому що вони насправді пір’їни надхвоста, а справжній хвіст невеликий і завжди допомагає утримувати віяло цих довгих красивих пір’їн. Як тварини використовують свої хвости Засіб спілкування.
Сорока також має хвіст незвичної краси, переливаючись то чорними, то білими, то синіми барвами. Він неначе гофрований і розкривається красивою трикутною формою. Як тварини використовують свої хвости Засіб спілкування.
Певні удари хвостом китів по воді є загроза супернику під час шлюбних ігор. Як тварини використовують свої хвости Засіб спілкування.
У гримучої змії на кінці хвоста є “погремушка”, якою вона користується, щоб попередити про свою присутність поруч. Такий пристрій утворений із багатьох твердих шкірястих дзвіночків, неначе вставлених один в одного. Тріскучий звук гримучої змії чути на відстані 30 м. Як тварини використовують свої хвости Засіб спілкування.
Положення хвоста у собаки – складна азбука, що виражає страх, дружелюбність, злість, цікавість… Якщо собака гавкає на людину, але при цьому енергійно молотить хвостом – це означає, що пес не агресивний, а хоче познайомиться, тобто виражає дружелюбність; коли собака міцно піджимає хвіст під себе, він боїться, а якщо хвіст трубою - це – демонстрація сміливості. Як тварини використовують свої хвости Засіб спілкування.
Хвости китоподібних використовуються ними як зброя, яка розбиває в щепки човни гарпунників. Скунс, перед випусканням струменю свої смердючої рідини, піднімає хвіст. Всі, хто знаходиться навколо, тікають, так як запах цієї тварини - неприємна хімічна зброя. Як тварини використовують свої хвости Хвіст - зброя.
Скат-хвостокол має на хвості гострий, довгий, зазубрений шип, яким він користується в разі небезпеки. Риби-кривохвостки мають на черевці гострий край, а замість хвостового плавця зігнутий гачком у сторону черевця шип. Тому таку рибку ще називають бритвою. Коли біля такою риби з’являється небезпека, вона повертається до неї шипом і лезом, цим захищаючи себе. Як тварини використовують свої хвости Хвіст - зброя.
Як тварини використовують свої хвости Хвіст - зброя. Досить міцні хвости мають крокодили, які слугують їм не стільки для захисту, як для нападу. Ударом такого міцного пристрою тварина може вбити майже кожну тварину, навіть людину. Часто вони підстерігають тварин на водопої, хапають за морду або збивають із ніг сильним ударом хвоста та затягують під воду. Варани користуються своїм хвостом як батогом, удар якого такий сильний, що може переламати жертві кістки.
Ящірка-шипохвіст має короткий приплюснутий хвіст, вкритий зверху великою колючою лускою. Якщо така ящірка відчує небезпеку, вона ховається в нірку, але хвіст виставляє зовні, відлякуючи ворога. Як тварини використовують свої хвости Хвіст - зброя.
Копитні тварини своїми довгими хвостами відганяють кровосисних комах - комарів, мушок, оводів. Як тварини використовують свої хвости Хвіст - зброя.
Коли тигр чимось зацікавлений, то хвіст піднімає догори, а коли задоволений – ставить його дугою або свічкою. Якщо тигр чогось мирно хоче, його хвіст рухається у горизонтальній площині, а якщо він хоче нападати – то у вертикальній площині. У ярості звір стукає хвостом по землі та своїх боках. За дослідженнями вчених тигр, який неначе спокійно лежить у заростях і тихенько подьоргує кінчиком хвоста – означає, що він готується до стрибка. Як тварини використовують свої хвости Хвіст – індикатор настрою.
Північні тварини: песці, лисиці, соболі, барси… використовують свої хвости як ковдру. Вони можуть спати прямо на снігу, під голову підкладають хвіст, а його кінчиком прикривають незахищений від холоду ніс. Як тварини використовують свої хвости Хвіст - ковдра.
Представники котячих користуються хвостом як іграшкою, котенята і левенята люблять гратися кінчиком свого хвоста або хвостом батька-самця. Як тварини використовують свої хвости Хвіст - іграшка.
Якщо мишку схопити за кінчик хвоста, його тоненька шкірка стягується і залишається у зубах ворога, а мишка встигає втекти. З часом голий кінчик відсохне і відпаде, а шкірка швидко відновиться. У деяких тварин кінчик хвоста має інший колір, наприклад, білий кінчик хвоста лисиці використовується, щоб збити з толку переслідувача: махне лисиця хвостиком в один бік, а втече в інший; таке ж призначення має чорна кісточка кінчика хвоста горностая. Як тварини використовують свої хвости Незвичні винаходи.
У тритонів під час шлюбного періоду хвіст виконує функцію зябер, тобто він допомагає диханню, так як до нього підходить велика кількість кровоносних судин і тому кисень, розчинений у воді, вільно проникає у кровоносні судини хвоста. Як тварини використовують свої хвости Незвичні винаходи.
Як тварини використовують свої хвости Незвичні винаходи. Ящіркам властивий процес аутотомії, коли вхопити її за хвіст, вона миттєво його відкидає. Він легко відламується і продовжує рухатися, звиваючись із сторони в сторону. Дослідження показали, що відламати його просто так неможливо, навіть, у мертвої тварини. Він тримається досить міцно. Але, коли тварина відчуває біль та небезпеку один із хвостових хребців переламується навпіл і хвіст відпадає або залиша- ється у роті хижака. З часом він відростає знову, звичайно, трохи меншого розміру.
У курдючних овець від основи хвоста звисають два мішки, у яких поміщаються 10-11 кг жиру. Вони рятують цих тварин від голодної смерті взимку, а також жарким літом, коли рослинність пересихає. Як тварини використовують свої хвости Незвичні винаходи.
Як тварини використовують свої хвости Хвіст - прикраса. Найкрасивіші хвости, звичайно, у птахів. Наприклад, у павича, у райської мухоловки, у лірохвоста, у індика.
Чи можна зробити висновок, що хвіст рятує голову, тобто організм тварини в цілому? Як тварини використовують свої хвости
Схожі презентації
Категорії