X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розмаїття тварин у природі

Завантажити презентацію

Розмаїття тварин у природі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Як розмножуються рослини? Урок природознавства 3 клас Зустріч 36

Слайд 2

Урок природознавства 3 клас Зустріч 36 Як тварини впливають на природу Землі?

Слайд 3

Яка зараз пора року? Який місяць? Яке число? Холодно чи тепло надворі? Який стан неба? Яка температура повітря? Чи були опади?

Слайд 4

Які пристосування до нестачі води виникли у степових та пустельних рослин? Як захищаються сонцелюбні рослини від шкідливої сонячної радіації? Характерна ознака рослин тундри?

Слайд 5

Повторення вивченого Де «ховається» насіння у квіткових, а де — у хвойних рослин? Які існують основні способи розмноження рослин? Де в природі вам доводилося бачити розмноження рослин за допомогою кореневих пагонів?

Слайд 6

Плід з насінням утворюється з квітки лише після Як це відбувається? Назвіть комах – запилювачів? Які рослини є вітрозапильними? запилення пилком

Слайд 7

Пригадайте Які ознаки мають живі організми? На які групи розподіляють тварин? Які ознаки кожної із цих груп тварин?

Слайд 8

дізнаємося, про довкілля рослин; навчимося розрізняти ознаки пристосування окремих рослин до різних умов життя; навчитеся показувати світовий океан та його частини;

Слайд 9

Слайд 10

Запам’ятай Учені-зоологи розподіляють царство тварини на велику кількість груп: черви молюски ракоподібні павукоподібні комахи риби земноводні плазуни (рептилії) птахи звірі (ссавці)

Слайд 11

Слайд 12

Запам’ятай Науку про тварин називають зоологією. Тварини відрізняються розмірами тіла (найменших тварин неможливо побачити без мікроскопа, а найбільша із тварин – синій кит має довжину 30 м і масу 150 т) Відрізняються тварини також формою тіла. Форма тіла тварин залежить від того, в якому середовищі вони живуть.

Слайд 13

Пригадай Де живуть тварини? (Тварини живуть скрізь, де для них є їжа, схованка від ворогів та місце для влаштування житла: у воді та на суходолі, під землею та у повітрі. В усіх куточках нашої планети можна зустріти тварин навіть там, де життя здавалося б, неможливе. ) Які тварини живуть серед вічних снігів? Які тварини живуть у пустелях? Які тварини проводять все життя у воді, не виходячи на суходіл?

Слайд 14

Пригадай Які тварини живуть у ґрунті? Які тварини заволоділи повітряним простором? Чим схожі між собою тварини? Тварини схожі будовою тіла, яка у більшості тварин складається з голови, тулуба, кінцівок, хвоста.

Слайд 15

Запам'ятай Залежно від того, чим живляться тварини, їх можна поділити на три групи: рослиноїдні (травоїдні) хижі всеїдні

Слайд 16

Квіткові рослини — … група рослин на Землі. Серед квіткових рослин є … , … , … . Більшість рослин розмножуються … . Плоди з насінням утворюються замість … після запилення. Вони поширюються за допомогою … , … , … .

Слайд 17

бджола Гра « Сортувальник » комахи риби горобець рак земноводні плазуни птахи ссавці (звірі) заєць щука ящірка

Слайд 18

Висновки Науку про тварин називають зоологією. Учені розподіляють царство Тварини на велику кількість груп. Серед — черви, молюски, ракоподібні, павукоподібні, комахи, риби, земноводні, плазуни, птахи, звірі (ссавці).

Слайд 19

Висновки Молюски мають м’яке тіло, захищене черепашкою. До молюсків відносять двостулкових жабурниць, виноградного слимака, восьминогів, кальмарів. Ракоподібні – це раки, краби, креветки.

Слайд 20

Висновки Павукоподібні – це павуки, кліщі, скорпіони. У них вісім ніг (по чотири пари). Комахи – тварини, у яких шість ніг (три пари). До них належать жуки, метелики, бджоли, мухи, бабки та багато інших.

Слайд 21

Висновки Риби живуть у водоймах. Тіло в них вкрите лускою. Рухаються за допомогою плавців. Дихають киснем, розчиненим у воді. Земноводні – жаби, тритони. Частину життя вони проводять на землі (на суші), а частину життя – у воді. Тому їх так і називають – земноводні.

Слайд 22

Висновки Плазуни – тварини, у яких тіло вкрите сухими лусками, а в деяких ще й панциром. Вони рухаються «плазуючи», тобто тягнуть своє тіло по землі. До плазунів належать ящірки, змії, черепахи, крокодили.

Слайд 23

Висновки Птахи – тварини, тіло яких вкрите пір’ям. Звірі, або ссавці, – тварини, які вигодовують малят молоком. Тіло в більшості цих тварин укрите волоссям.

Слайд 24

Це цікаво знати Ученим відомо близько півтора мільйона видів тварин. З них понад мільйон — це комахи. Риб відомо приблизно 20 000 видів, земноводних — 3400, плазунів — 6000, птахів — 8600, звірів — 4000.

Слайд 25

Рослини можна розмножува-ти різними способами — цибулинами, кореневищами, бульбами, живцями. Однак більшість рослин розмножується насінням.

Слайд 26

Спосіб пересування тварин птахи комахи риби ссавці літають бігають стрибають плавають повзають

Слайд 27

ГРА “ ХТО ЗАЙВИЙ? ” собака, білка, ящірка, корова бабка, метелик, комар, павук щука, карась, дельфін, лящ снігур, журавель, сонечко, лелека крокодил, ящірка, змія, тритон

Слайд 28

1 2 3 4 5 Насіння Доросла рослина з плодами і насінням Проросток-корінець Доросла рослина з квітками Зелений паросток зі стеблом і парою листків

Слайд 29

Деякі рослини розмножуються цибули-нами. Одна цибулина часнику, тюльпана, гладіолуса або нарциса може утворити кілька маленьких цибулинок-діток. Цибулинами розмножуються також дикорослі рослини, наприклад пролісок, крокус.

Слайд 30

Навесні, до розпускання бруньок, здерев’янілі частини стебла завдовжки 25–30 см садять у добре зволожений ґрунт. До осені на живцях виростають корені. Тоді живці викопують і висаджують на постійному місці.

Слайд 31

Частинками стебла розмножують багато кімнатних рослин: традесканцію, монстеру, дифенбахію, пеларгонію, бальзамін.

Слайд 32

Картоплю розмножують бульбами. Навесні їх висаджують у ґрунт, а восени від кожної рослини збирають десятки нових бульб.

Слайд 33

Листочками розмножуються такі добре відомі кімнатні рослини, як сенполія (фіалка) та бегонія.

Слайд 34

Якщо листок цих рослин постави-ти у воду, то через деякий час з’являться корінчики. Після цього його висаджують у ґрунт, де з нього виростає нова рослина.

Слайд 35

Суниці й полуниці розмножую-ються за допомогою тонких повзучих стебел – вусів. Вуса відростають від кущів. На кінці вуса утворюється маленький кущик, який пускає коріння.

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Спосіб розмноження рослин насіннєвий вегетативний

Слайд 39

Вегетативний спосіб розмноження рослин (за допомогою органів рослин) живців листків вусів бульб цибулин кореня (паростків)

Слайд 40

Книга важливих знань Нову рослину можна виростити з насінини або з окремої частини кореня, стебла, листка.

Слайд 41

Дякую за роботу і увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство