різноманітність тварин
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Матінка-природа подарувала нам чудовий світ, який не залишає людей байдужими. Він чарує своєю вродою, таємничістю, різноманіттям. Це – світ рослин. Наука, яка вивчає рослини, називається ботанікою.
Любі друзі! Я – цариця рослин Флора. Я завітала до вас, щоб познайомити з мешканцями свого царства-державства. Поддані, відрекомендуйтеся дітям!
Вони поширені по всій земній кулі. Основна частина водоростей заселяє океани, моря, річки, озера, болота – загалом усе, де є вода. Проте інколи їх можна зустріти на ґрунті, стовбурах дерев, скелях, навіть на льоду в снігах Арктики й Антарктиди. Ще є водорості, які селяться на шерсті у тварин ( наприклад лінивця) і забарвлюють її в зелений колір.
Водоростей існує 30 тисяч видів! 160 видів є їстівними – ламінарія, порфіра. Деякі служать кормом для худоби, сировиною для виготовлення йоду, агару, застосовуються в медицині, у лабораторних дослідженнях.
Водорості бувають різних кольорів : зелені, бурі, жовті, червоні й навіть безбарвні. Проте їх об’єднує головне : вони не мають кореня, листків, стебла, квіток із насінням.
У сирих лісах і на заболочених луках часто зустрічається зелений мох – зозулин льон. Мох має тонке стебло, що росте вертикально вгору. Стебло густо вкрите зеленими вузькими листочками. Кореня мох не має. Замість кореня на підземній частині стебла є тонкі, схожі на нитки, вирости. Ними рослина живиться.
Мохи дуже невибагливі. Можуть витримувати сильні морози й нагрівання спекотним сонцем. При настанні несприятливих умов (холоду, посухи) зупиняються в рості, але залишаються живими.
Коли випадають дощі та знову настає тепло, вони швидко оживають. Завдяки своїй витривалості часто ростуть там, де інші рослини не можуть існувати : поселяються на скелях, на стовбурах дерев, на стінах і дахах старих будинків.
Папороті зустрічаються частіше в тенистих вологих лісах, на дні сирих ярів. Мільйони років тому пращури папороті були справжніми гігантами й утворювали цілі ліси.
Папороті належать до трав’янистих рослин, які мають не тільки стебло та листя, а й коріння. Квітів, плодів і насіння і них немає. Розмножуються спорами, які прикріплені на нижньому боці листка.
Предки вірували, що той, хто знайде квітку папороті, матиме вічне щастя та надзвичайні сили. Але поки що нікому не вдалося цього зробити.
Серед хвойних рослин більшість – дерева, але є чагарники. Усі ми знаємо такі хвойні рослини : сосна, ялинка, ялиця, кипарис, кедр, тис, секвоя, модрина. Розміри дорослих рослин бувають різними : від карликових сосен заввишки лише 1м до дерев у 100м у висоту ( секвоя вічнозелена)
У дикій природі хвойні дерева поширені по всій нашій планеті. У корі є безліч канальців, заповнених густою рідиною, яка має приємний запах, - хвойною смолою.
Хвойні рослини мають всі органи, крім квітів та плодів. Розмножуються насінням, що утворюється в шишках.
Квіткових рослин на Землі значно більше, ніж усіх інших разом узятих. Вони зустрічаються в тундрі, тропіках, серед боліт, у пустелях і високо в горах. До цієї групи належать трави і дерева, ліани і кущі.
Багато барв, форм та ароматів наших квіток призначене для запилювачів – комах. У тих рослин, що запилюються комахами, квітки яскраві, запашні, розкриваються вдень. Комахи легко знаходять їх за кольором та запахом.
На сьогодні відомо близько 350 тисяч видів рослин. З них майже 240 тисяч видів – квіткові рослини. Мохів на Землі близько 27 тисяч видів, папоротей – понад 10 тисяч видів. А хвойних рослин – близько 600 видів.
Царство РОСЛИНИ дуже різноманітне Учені ділять його на декілька груп. Серед них водорості, мохи, папороті, хвойні та квіткові рослини. Кожна група рослин складається з багатьох видів.
Пішли діти в поле Квіточки збирати : Мак, мак з дзвіночками, Волошки з сокирочками, Ромен-зілля, буркун-зілля, Медок – зілля і чебрець. Віночки звивали, На голівку клали, Мак, мак з дзвіночками, Волошки з сокирочками, Ромен-зілля, буркун-зілля, Медок – зілля і чебрець.
Схожі презентації
Категорії