X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
різноманітність тварин

Завантажити презентацію

різноманітність тварин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок № 33 3 клас

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0

Слайд 7

Матінка-природа подарувала нам чудовий світ, який не залишає людей байдужими. Він чарує своєю вродою, таємничістю, різноманіттям. Це – світ рослин. Наука, яка вивчає рослини, називається ботанікою.

Слайд 8

Слайд 9

Любі друзі! Я – цариця рослин Флора. Я завітала до вас, щоб познайомити з мешканцями свого царства-державства. Поддані, відрекомендуйтеся дітям!

Слайд 10

Слайд 11

Вони поширені по всій земній кулі. Основна частина водоростей заселяє океани, моря, річки, озера, болота – загалом усе, де є вода. Проте інколи їх можна зустріти на ґрунті, стовбурах дерев, скелях, навіть на льоду в снігах Арктики й Антарктиди. Ще є водорості, які селяться на шерсті у тварин ( наприклад лінивця) і забарвлюють її в зелений колір.

Слайд 12

Водоростей існує 30 тисяч видів! 160 видів є їстівними – ламінарія, порфіра. Деякі служать кормом для худоби, сировиною для виготовлення йоду, агару, застосовуються в медицині, у лабораторних дослідженнях.

Слайд 13

Водорості бувають різних кольорів : зелені, бурі, жовті, червоні й навіть безбарвні. Проте їх об’єднує головне : вони не мають кореня, листків, стебла, квіток із насінням.

Слайд 14

У сирих лісах і на заболочених луках часто зустрічається зелений мох – зозулин льон. Мох має тонке стебло, що росте вертикально вгору. Стебло густо вкрите зеленими вузькими листочками. Кореня мох не має. Замість кореня на підземній частині стебла є тонкі, схожі на нитки, вирости. Ними рослина живиться.

Слайд 15

Мохи дуже невибагливі. Можуть витримувати сильні морози й нагрівання спекотним сонцем. При настанні несприятливих умов (холоду, посухи) зупиняються в рості, але залишаються живими.

Слайд 16

Коли випадають дощі та знову настає тепло, вони швидко оживають. Завдяки своїй витривалості часто ростуть там, де інші рослини не можуть існувати : поселяються на скелях, на стовбурах дерев, на стінах і дахах старих будинків.

Слайд 17

Папороті зустрічаються частіше в тенистих вологих лісах, на дні сирих ярів. Мільйони років тому пращури папороті були справжніми гігантами й утворювали цілі ліси.

Слайд 18

Папороті належать до трав’янистих рослин, які мають не тільки стебло та листя, а й коріння. Квітів, плодів і насіння і них немає. Розмножуються спорами, які прикріплені на нижньому боці листка.

Слайд 19

Предки вірували, що той, хто знайде квітку папороті, матиме вічне щастя та надзвичайні сили. Але поки що нікому не вдалося цього зробити.

Слайд 20

Слайд 21

Серед хвойних рослин більшість – дерева, але є чагарники. Усі ми знаємо такі хвойні рослини : сосна, ялинка, ялиця, кипарис, кедр, тис, секвоя, модрина. Розміри дорослих рослин бувають різними : від карликових сосен заввишки лише 1м до дерев у 100м у висоту ( секвоя вічнозелена)

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

У дикій природі хвойні дерева поширені по всій нашій планеті. У корі є безліч канальців, заповнених густою рідиною, яка має приємний запах, - хвойною смолою.

Слайд 31

Хвойні рослини мають всі органи, крім квітів та плодів. Розмножуються насінням, що утворюється в шишках.

Слайд 32

Квіткових рослин на Землі значно більше, ніж усіх інших разом узятих. Вони зустрічаються в тундрі, тропіках, серед боліт, у пустелях і високо в горах. До цієї групи належать трави і дерева, ліани і кущі.

Слайд 33

Багато барв, форм та ароматів наших квіток призначене для запилювачів – комах. У тих рослин, що запилюються комахами, квітки яскраві, запашні, розкриваються вдень. Комахи легко знаходять їх за кольором та запахом.

Слайд 34

На сьогодні відомо близько 350 тисяч видів рослин. З них майже 240 тисяч видів – квіткові рослини. Мохів на Землі близько 27 тисяч видів, папоротей – понад 10 тисяч видів. А хвойних рослин – близько 600 видів.

Слайд 35

Царство РОСЛИНИ дуже різноманітне Учені ділять його на декілька груп. Серед них водорості, мохи, папороті, хвойні та квіткові рослини. Кожна група рослин складається з багатьох видів.

Слайд 36

Слайд 37

Пішли діти в поле Квіточки збирати : Мак, мак з дзвіночками, Волошки з сокирочками, Ромен-зілля, буркун-зілля, Медок – зілля і чебрець. Віночки звивали, На голівку клали, Мак, мак з дзвіночками, Волошки з сокирочками, Ромен-зілля, буркун-зілля, Медок – зілля і чебрець.

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство