рекорди природи
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Хто з мешканців природи "най-най"? Презентацію підготувала вчитель - методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна
У 2005 році дресирована свинка на ім'я міс Піггі в австралійському місті Дарвіні стрибнула у воду з п'ятиметрової вишки. Господар запевняє, що пірнання в басейн - її найулюбленіше заняття.
Серед рекордсменів зі стрибків у довжину лідирує ... блоха: за один стрибок вона долає відстань у 60 разів більше власного росту, а у виняткових випадках у 200-300 і більше разів.
З абсолютної дальності ніхто не зрівняється з кенгуру, які можуть «на раз» перескочити на 9м.
Наступну сходинку чемпіонського п'єдесталу займає амурський тигр, що стрибає на 10-метрову відстань.
Але я б сюди помістила ще і тушканчика. Малюк може стрибнути на 4м. Тільки уявіть, як це виглядає! Напевно, схоже на політ хвостатого м'ячика.
Багато мешканців природи здійснюють далекі подорожі. Пташка, іменована плосконіс-плавунчик, з російської тундри летить зимувати в Південну Америку. Н. Н. Дроздов пише, що довжина шляху при цьому становить 15 тис. км.
Річкові вугрі з рідних місць в Європі і Північній Америці відправляються метати ікру за 6 тис. км, у Саргасове море.
З бігу на короткі дистанції неперевершеним майстром є гепард. Були зафіксовані випадки, коли звір за 20с пробіг 650 м, а за 2с розвинув швидкість (з місця!) 72 км / год.
Взагалі його швидкість у погоні складає 105-112 км / год, а рекорд гепарда, як зазначив Ф.Лейн - 128 км / год.
Страус теж розвиває швидкість 72 км / год, але може і до вісімдесяти «вичавити», а антилопа гну - ще швидше, до 90 км / год.
Літає швидше всіх птахів сокіл-сапсан (350 км / год), але це при нападі на здобич, в інший час він пересувається в повітрі повільніше (приблизно 100 км / год), так що друге місце по швидкості польоту, яке тримає чорний стриж ( 180-200 км / год), можна визнати спірним, а третє по праву належить северянці (104 км / год).
У комах найвисокошвидкісний політ демонструє метелик з грізним ім'ям яструб (53,6 км / год).
У плаванні ж краща швидкість у касатки (65 км / год), за нею йде «срібло» фінвал (55 км / год) і «бронза» дельфіна (46 км / год).
Рекордсмени довгожительства земної фауни мешкають у воді. Перший серед них - осетер (152 роки).
Ще довше живуть деякі види молюсків. Нещодавно, наприклад, учені з Бангорского університету океанських наук повідомили, що виявили молюска Arctica, який прожив 400 років біля узбережжя Ісландії.
Але трапляються дивовижні факти довгожительства і у тих, чиє життя зазвичай коротке. Наприклад, в Університеті Південного Іллінойсу одна карликова мишка прожила цілих п'ять років без одного тижня, тобто практично подвійний термін!
Шаблон: Головач М. В. Інформаційний матеріал: http://perezvin.at.ua/load/skrinka_z_sekretom/cikavinki_do_uroku/chi_znaete_vi_shho_cikavi_fakti_pro_rekordi_u_sviti_tvarin/47-1-0-1896
Схожі презентації
Категорії