X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Регульовані шкідливі організми

Завантажити презентацію

Регульовані шкідливі організми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Регульовані шкідливі організми Комахи

Слайд 2

Перелік регульованих шкідливих організмів ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мінагрополітики України 29 листопада 2006 № 716 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2006р. За №1300/13174 29 листопада 2006 № 716

Слайд 3

А – 1 Карантинні організми, відсутні в Україні А – 2 Карантинні організми, обмежено поширені в Україні Регульовані некарантинні шкідливі організми

Слайд 4

Персикова плодожерка Carposina niponensis Wlsgh. (Lepidoptera, Carposinidae) Рослини-господарі. Гусениці цього виду живляться різноманітними дикими і культурними плодовими рослинами сім’ячкових та кісточкових порід родини Розоцвітих (яблуні, персики, груші, абрикоси,глід,сливи, вишні, айва, кізил,шипшина) і Крушинових (фініки). Географічне розповсюдження. Азія: Сх. Китай, Корея, Японія; Росія: Приморський і Хабаровський край, Амурська обл.,Пн. І Центральна Америка: США. У районі ЄОЗР відсутній. Шкодочинність. Гусениці проробляють ходи у всіх частинах плодів, живлячись в основному м’якушом та насінням. Розвивається в районах Далекого Сходу в одному поколінні, а в південних районах дві і більше генерації.

Слайд 5

Середземноморська плодова муха Ceratitis capitata Wied (Diptera, Tephritidae) Рослини-господарі. Вид - поліфаг. Пошкоджує плоди: апельсини, мандарини, авокадо, хурму, інжир, каву, банани, лимони, суниці, фініки, гранати, манго, груші, яблуні, сливи, виноград, томати, перець. Географічне розповсюдження. Походить із Пд. Африки і завезений до багатьох країн усіх континентів – Європи, Азії, Америки та Австралії. Шкодочинність. Відноситься до групи найбільш небезпечних і шкодочинних видів практично у всіх країнах, де вирощуються рослини, які вона вражає. Цей вид акліматизувався у Австралії і розвивається у двох поколіннях. Норми та порядок встановлення пасток з феромонами: червень-вересень, норми: 1п на 1га порядок виборок через 7-10 днів, для спостереженням за розвитком СТД+14-15*С, цвітіння персиків, абрикосів.

Слайд 6

Капровий жук Trogoderma granarium Ev. Рослини-господарі. Завдає шкоди зерну: пшениця, ячмінь, овес, жито, кукурудза; зернопродуктам,насінню олійних культур (арахісу), ячмінному солоду, бобовим та продуктам їх переробки, комбікормом тощо. Батьківщиною капрового жука вважають Індію, де він вперше був зареєстрований у 1894 р., його широке розповсюдження почалося ще в період караваннної торгівлі. Географічне розповсюдження.– Зх. Африкою, на сході – М’янмою. Шкідник мешкає у тропічних регіонах в межах зони, обмеженої на півночі 35* паралеллю, на півдні – Еквадором, на заході. Для виявлення вогнищ: червень-вересень, 1-2 п на 100 м2, для спостереженням за розвитком з встановленням СДТ+15*С, порядок виборок не менше 10 п. розміщують у різних місцях для спостереження за початком та динамікою льоту метеликів та кількість поколінь; спочатку оглядають пастки кожен день до виявлення шкідника, а потім 1 раз за 3 – 5 днів.

Слайд 7

Родина зернівки (Coleoptera, Bruchidius) Арахісова зернівка Caryedon gonagra F. Рослини-господарі: арахіс, квасоля. Географічне розповсюдження. Європа: Греція, Югославія; Азія: Ізраїль, Індія, Єгипет, Кенія, Ліван, Сенегал, Сомалі, Судан, Туніс. Неоднаразово завозилася до країн Європи та в Україну з продукцією бобових (горіхи). Шкодочинність. Завдає шкоди бобовим культурам у полі та складських приміщеннях, імаго іноді обгризають листки живих рослин.

Слайд 8

Китайська зернівка Callosobruchus chinensis L. . Рослини-господарі: горох, кінські боби, нут, соя, сочевиця, чина та інші зернобобові. Географічне розповсюдження: Великобританія,Греція, Італія, Франція,Азія, Африка,Центральна Америка, Австралія. Батьківщиною китайської зернівки є Південно-Східна Азія. Шкодочинність: Шкодить у полі та складських приміщеннях, заражене насіння нуту, різко зростає вміст сирого протеїну та вільних жирних кислот.

Слайд 9

Чотирьохплямиста зернівка Callosobruchus maculatus F. Рослини-господарі: віка, горох, кінські боби, маш, соя, квасоля, сочевиця, чина та інші. Географічне розповсюдження. Великобританія, Греція, Італія, Франція, країни Середньої, Пд.- Східної, Пд.-Західної Азії, Африка, Австралія та Океанія. Шкодочинність. Завдає шкоди переважно у складських приміщеннях, але можливий розвиток у полі. В одній зернині може розвиватися до 10 личинок.

Слайд 10

Азіатська багатоїдна зернівка Callosobruchus analis F. Рослини-господарі: різні види квасолі, боби, горох, сочевиця, нут, акація. Географічне розповсюдження. Азія: Бірма, Індія, Ірак. Неодноразово завозилася у країни Європи та Середньої Азії. Шкодочинність. Являється як польовим, так і комірним шкідником. У північно-західних штатах Індії утворює 9-10 генерацій за рік.

Слайд 11

Індійська квасолева зернівка Callosobruchus phaseoli Gyll. Рослини-господарі: вігна, віка, горох, каянус, квасоля, нут. Географічне розповсюдження. Європа: Франція, Італія; Азія: Індія,Бірма, Філіппіни, Центральна та Південна Америка. Шкодочинність. Завдає шкоди як у полі, так і в сховищах.

Слайд 12

Бразильська зернівка Zabrotes subfasciatus Boh. Рослини-господарі: акація, нут, квасоля, сочевиця. Географічне розповсюдження. Австрія, Англія, бельгія, Греція, Італія, Іспанія, Ірак, Іран, Китай, США, Мексика, Нова Зеландія. Батьківщиною бразильської зернівки є тропічні регіони Америки. Шкодочинність. Завдає шкоди продукції у полі та сховищах. Особливу небезпеку складає для опалювальних комор, складів та переробних підприємств, в яких утворює одне покоління за іншим.

Слайд 13

Єгипетська горохова зернівка Bruchidius incarnates Boh. Рослини-господарі: віка, горох, кінські боби, нут, сочевиця. Географічне розповсюдження. Європа: Іспанія, Португалія, Франція,; Африка: Єгипет, Туніс, Канарські острови. Шкодочинність. Завдає шкоди як у полі, так і в сховищах.

Слайд 14

Західний кукурудзяний жук Diabrotica virgifera virgifera Le Conte Рослини-господарі: небезпечний шкідник злакових, кукурудзи, бобових, гарбузових, складноцвітих. Географічне розповсюдження. Батьківщиною жука є Північна Америка: США, Мексика. Вид також зареєстрований у Центральній Америці: Коста-Рікі,Гватемалі, Нікарагуа. Шкодочинність. Дорослі особини багатоїдні, але спричинена ними шкода має другорядне значення.

Слайд 15

Західний квітковий трипс Frankliniella occidentalis Perg. Рослини-господарі: широкий поліфаг, зареєстрований на 244 рослинах, що відносяться до 62 ботанічних родин. У США виявлений в польових умовах на квітах абрикос, груш, нектарин, персиків, троянд, гвоздик, бавовнику, грейпфрутах, винограді. У Європі є шкідником рослин переважно закритого грунту і постійно розширює свій раціон. В основному є небезпечним для хризантем. Географічне розповсюдження. Вид походить із Північної Америки. Шкодочинність. Усі трипси-фітофаги: в ході живлення та яйцекладка спричинюють: Перфорацію (розрив) рослинних тканин ротовими органами; Ін’єкцію секрету слинних залоз у середину тканин; Висмоктування вмісту клітини; Розріз тканини яйцекладом і відкладання яєць у середину тканин.

Слайд 16

Американський білий метелик Hyphantria cunea Drury (Lepidoptera, Arctiidae) Рослини-господарі: вид завдає шкоди лісовим і плодовим породам дерев. Це шовковиця, клен американський, яблуня, айва, груша, бузина, слива, грецький горіх, виноград. Географічне розповсюдження. У Європу метелик був завезений випадково з вантажем з Північної Америки 1939-1940 рр. Шкодочинність. Дефоліація насаджень, викликана гусеницями, приводить до ослаблення та загибелі окремих рослин, особливо при багатократному пошкодженні. Метелик розвивається у двох поколіннях.

Слайд 17

Картопляна міль Phthorimaea operculella Zell (Lepidoptera, Gellechiidae) Рослини-господарі: картопля (бульби та вегетативна частина), баклажани, тютюн, томати, перець, паслін, дурман, беладона, фізаліс та інші декоративні пасльонові. Географічне розповсюдження. Батьківщиною картопляної молі є Північна Америка,зараз шкідник розповсюджений у країнах Європи: Іспанія, Португалія, Франція, Греція, Болгарія. Шкодочинність. Розмножується у полі та сховищах, в окремі роки шкідник пошкоджує до 80% картоплі. Бульби з ходами та екскриментами шкідника під шкіркою і в м’якоті погано зберігається, сильніше вражаються хворобами, втрачають товарний вигляд та якість.

Слайд 18

Каліфорнійська щитівка Quadraspidiotus perniciosus Comst (Homoptera, Coccinea, Diaspididae, Diaspidiotus) Рослини-господарі: яблуня, груша, абрикос, персик, вишня, слива, мигдаль, черешня, глід, айва, липа, акація,тополя, кизил. Географічне розповсюдження. Батьківщиною вважають Східну Азію та Далекий Схід. Шкодочинність. Найбільша шкодочинність спостерігається одразу після проникнення щитівки в сад, якщо умови для її існування сприятливі і не відразу вжито заходів захисту.

Слайд 19

Тутова щитівка Pseudaulacaspis pentagora Targ (Homoptera, Coccinea, Diaspididae, Pseudaulacaspis) Рослини-господарі: шовковиця, персик, слива, алича, мигдаль, бузок, смородина, аґрус, яблуня, груша. Географічне розповсюдження. Вид розповсюджений у країнах із помірно теплим кліматом та субтропічним кліматом. Батьківщина – Пд.-Сх. Азія, у західній Палеарктиці зустрічається на середземноморському узбережжі Європи: Греція, Іспанія, Італія, Франція,Швейцарія,Голландія. Шкодочинність. Широкий поліфаг. Завдає серйозної шкоди шовковиці в Італії, Франції; персикам, сливам та іншим кісточковим плодовим – в Афганістані,Уругваї; приводить до засихання плантацій чаю в Японії.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство