X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Птахи навеснні

Завантажити презентацію

Птахи навеснні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Існує декілька варіантів традиційного українського віночка. Це зумовлено тим, що в різних місцевостях використовували іноді свої квіти, вязалии стрічки іншого кольору, мали на увазі свої варіанти символіки квітки, стрічки. Вінок належить до українських національних символів – оберегів. Українські дівчата влітку ходили з непокритою головою, обвиваючи її стрічкою,а на свята одягали вінки. Вінок у багатьох народів – це дівоча прикраса з живих або штучних квітів, колосків тощо. Вінки досить різноманітні. В Україні їх налічують 77 видів

Слайд 4

Починали носити віночок дівчатка з трьох років. Перший – для трирічної дівчинки – плела мама, змочувала у росах, коли на небі сонце зійде і купала його у росах сім днів, а тоді до скрині клала. У віночок вплітали чорнобривці, незабудки, барвінок, ромашку. Кожна квіточка лікувала дитинку: чорнобривці допомагали позбутися болю голови, незабудки та барвінок зір розвивали, а ромашка серце заспокоювала. У чотири роки плівся інший віночок. Усі кінчики пелюсток були вже розсічені, доплітався безсмертник, листочки яблуні. А для шестирічної доньки в вінок вплітали мак, що давав сон та беріг думку, крім того вплітали й волошку. Для семирічної дитини плели вінок із семи квіточок і вперше вплітали цвіт яблуні.

Слайд 5

Вважалось, що вінок з живих квітів захищає від напасників і лихого ока. Народ вірив, що дівчина, маючи на своїй голові вінок, володіє чарами. А ще вінок на голові і для здоров’я, тому є квіти, які потрібно обов’язково вплести. До українського віночка вплітали різноманітні квіти. А всього в вінку мало бути 12 різноманітних квіток. Кожна квітка у віночку щось символізувала.

Слайд 6

Барвінок – символ життя, він має довгі пагінці – безконечники, які стеляться по садочку, горнуться до оселі людської. Листячко цупке, не боїться суховію, з нього, нанизуючи одне на одне дівчата виготовляли стрічки – віночки, сколювали ним волосся, щоб не заважало у буденній роботі. Квіти барвінку нагадують зірочки на вечірньому небі. Використовували барвінок у лікуванні застудних захворювань, для поліпшення зору; ним хліб святковий прикрашали, виготовляли весільні букетики і вплітали до віночка

Слайд 7

Калина - символ України, символ краси та дівочої вроди. Це дерево нашого Українського народу. Колись воно повязувалось з народженням Всесвіту і назву свою взяло від давньої назви Сонця – Коло. Червоні ягоди калини із ягідками сердечками – то символ крові та невмирущого роду.

Слайд 8

У народі існує легенда ,що любисток і волошка колись були птахами і вчили людей любити одне одного, бути щирими і відвертими. А коли померли ці пташки, то проросли квітами, пахучими рослинками – любистком та волошкою. У них чудові лікувальні властивості: ними миють волосся, освіжають хату, миють маленьких дітей. Тому ці квіти у віночку є символом людської відданості, уміння бути корисними.

Слайд 9

Ромашку у віночок не вплітали дуже довго, поки не дізнались, що вона не тільки дуже красива, а й сильна своїми лікувальними властивостями, дає людям здоровя, доброту і ніжність, її вплітають у віночок поряд з кетягами калини, яблуні та вишні. Перевивають батіжками хмелю, бо він несе в собі значення розвитку, молодого буяння та любові. Вважають , що хміль – то весільна символіка. Як хміль вється прикрашаючи свої пагони духмяними бурульками. Так і хлопець має витись біля нареченої, бути готовим до одркження.

Слайд 10

Ніжна пелюстка маку несе в собі пам’ять роду. Дівчата, в сімї якій був загиблий , з любовю і сумом покладали на голову віночки із семи маків. Присягаючи цим зберегти і продовжити рід. А взагалі мак у віночку зявився дуже давно у ХVI – XVIIст. І він є не лише символом туги й печалі, а й дає сон і думку береже.

Слайд 11

Безсмертник у віночку дарує здоровя, загоює найтяжчі рани. І назва у нього символічна: без смерті прожити.

Слайд 12

В найперший віночок дівчатам вплітали чорнобривці, щоб гарними на вроду були, чорнобровими. Вірили в те, що ці квіти допомагають позбутися головного болю.

Слайд 13

Цвіт яблуні та вишні – це символ материнської любові. Пелюстки цих квіток збирали навесні, потім додавали до купелі немовлят, а чай з них знімає застуду. Тому й у віночку дівочому цвіту вишні та яблуні відведено почесне місце.

Слайд 14

Деревій – красива квітка, схожа на квітуче деревце. Де б вона не зявилась, обовязково порадує всіх своїм цвітом. Діти називають цю квіточку рибкою, бо форма листячка в нього має форму рибки,різьблена й приємна на дотик. Як символ нескоренності, деревій посідає центральне місце у віночку.

Слайд 15

Вінок обовязково оздоблювали стрічками різних кольорів. Стрічки вимірювали по довжині коси. Розрізали нижче коси, щоб її сховати. Найпершою по центру вязали світло – коричневу – символ землі; пообіч якої жовті - символ сонця; за ними – світло – зелені й темно – зелені – краса та молодість; голубі й сині – небо й вода, що надають силу й здоровя. Далі йшли - жовто-гаряча – символ хліба; фіолетова – мудрість; малинова – душевність і щирість; рожева – достаток. Білу вплітали лише тоді, коли кінці її були розшиті сріблом і золотом ( на лівому – сонце, на правому – місяць). Не вишита стрічка не повязувалась, це був символ памяті про померлих. Дівчата, що вплітали у віночок мак, підвязували до нього червону стрічку – симвл печалі й магічності.

Слайд 16

Дівчина – сирота вплітала в косу та у вінок блакитні стрічки. І люди при зустрічі обдаровували таку дівчинку подарунками, хлібом, грошима, бажали їй стати щасливою та багатою. Дівчина ж у вдячність дарувала тим людям стрічку з вінка.

Слайд 17

Народна етнічна спадщина – безцінний скарб кожного народу. Справжнє розуміння української культури не можливо без знання народних традицій та обрядів , без знайомства з національними символами і оберегами. Одним із таких символів – оберегів - є український вінок.

Слайд 18

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство