птахи мішаних лісів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
П Т А Х И Презентацію підготувала Білаш Людмила Павлівна, учитель початкових класів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10
Т Е Т Е Р У К Літає дуже швидко і невтомно. Піднімається в повітря з великим шумом, різко махаючи крилами.
Г О Р Л И Ц Я Птах — однолюб. Якщо загине один з пари, то другий сідає на дерево й оплакує своє подружжя. І більше не поєднується ні з ким іншим ніколи.
Д Я Т Е Л Лапи - короткі, з довгими пальцями й гострими кігтями. Два пальці спрямовані вперед, а два назад. Опорою при лазінні по деревах служить добре розвинене кермове пір'я хвоста
Д Е Р К А Ч Це пташка-скорохід. Він вирушає в свою далеку путь пішки. Бо бігає краще, ніж літає. Лише коли зустріне на шляху водний простір, тоді через нього перелітає. Зимує в далекій Африці – тож через море доводиться летіти.
ЖУРАВЕЛЬ СІРИЙ Місце перебування сірих журавлів найчастіше - на межі лісу й болота. Гніздо роблять ці птахи на купині чи на дернині, і до нього важко дістатись. Розмах крил 2,2 м.
Лелека — чадолюбивий птах. Коли самець приносить корм, то самка стереже пташенят. Вони по черзі годують пташенят, стережуть своє гніздо. ЛЕЛЕКА БІЛИЙ
Одуд звиває своє гніздо і вигодовує пташенят. Потім птахи линяють і робляться голими. Тоді виходить одне з пташенят і приносить їжу своїм батькам, поки вони не покриються пір'ям і не полетять обоє. О Д У Д
Ш П А К Шпак -майстерний співак та імітатор звуків. Робить це з задоволенням . Закидає голову, широко розкриває дзьоб, змахує крилами і взагалі поводиться дуже жваво.
С И Н И Ц Я Велика синиця пристосована до різних видів їжі. Взимку полюбляє насіння та сало, вона є майстром грабунку кухонь. На протязі сезону розмноження дорослі і молоді птахи живляться комахами, особливо гусінню.
С О Р О К А Сорока часто подає голос, видаючи характерне скрекотання - розмовляючи між собою, або помітивши небезпеку. Найчастіше сорока видає застережливий скрекіт-крик - це сигнал тривоги .
С О Л О В Е Й Це перелітний птах, співає він лише з квітня по червень, в той час, коли самка висиджує яйця. Співають лише самці. У своєму співі він висловлює свої почуття до самки, оберігає її. Співає він лише до моменту появи пташенят, а з часом перестає, щоб не привертати увагу недругів.
М У Х О Л О В К А Літній гість, що повертається у травні та відлітає у серпні-вересні. Часто гніздиться у великих садах, особливо в сільській місцевості, де є придатні місця для гнізд, наприклад, старі стіни.
З О З У Л Я Зозулі не вирощують своїх пташенят, а підкидають яйця в гнізда інших птахів.. Вибирає те гніздо, де вже є одне або кілька яєць господаря, і відкладає туди своє яйце. Одне ж з уже наявних у гнізді яєць зозуля відносить у дзьобі, щоб потім розклювати його і з'їсти. Все це займає не більше 10 с.
С Н І Г У Р Прилітає до нас із далекої півночі. Узимку їсть різні ягоди, насіння бур'янів. Коротким і товстим дзьобом снігур вилущує насіння ясеня, горобини.
З Я Б Л И К Мешкає в лісах і парках всіх типів, часто у самого житла людини. Гнізда будує на деревах, маскуючи їх мохом і лишайниками. Іноді кублиться двічі протягом літа
Гучна і рухома, зазвичай тримається в кроні дерев, переважно листяних. Нетовариські, зустрічаються поодинці або парами. Живиться гусеницями та іншими комахами, а також ягодами. В И В І Л Ь Г А
П О В З И К Селиться у дуплах, але сам не видовбує їх. Він займає торішні гнізда дятлів. Отвір дупла повзик замазує глиною настільки, щоб лише він міг прослизнути всередину. Це король спритності і акробатики, адже це єдина пташка , яка однаково швидко може повзати і вгору, і вниз.
Л Е Б І Д Ь Пара лебедів тримається до кінця життя. Якщо самець, чи самка помирає, то інший член сім'ї собі іншого / іншої не шукає. Потомство виводиться обома батьками, що опікуються своїм молодняком протягом року після народження.
К А Ч К А Д И К А Під час розмноження розбиваються на пари, але самець тримається біля самки лише до того часу, коли вона сяде на яйця.
Найближча родичка соловейка і дроздів, найкращих солістів наших лісових ландшафтів. Співочі здібності у неї не менші, хоча піснею вона відрізняється від своїх знаменитих родичів. Дуже активно співає в густих сутінках, а інколи і середночі при повному місяці. ВІЛЬШАНКА
Р Я Б Ч И К Типовий мешканець лісу, він має виняткову маневреність польоту в густому лісі. Характерний зліт з землі або дерева з шумом. Птах веде осілий спосіб життя.
К У Л И К Після прильоту до місць гніздування у бекаса починається шлюбний період. Токує бекас-самець в повітрі, піднімаючись на значну висоту, звідки різко пікірує вниз, причому пір'я крил і хвоста при падінні видають вібруючий звук, що нагадує мекання барана.
Схожі презентації
Категорії