X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
птахи мішаних лісів

Завантажити презентацію

птахи мішаних лісів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

П Т А Х И Презентацію підготувала Білаш Людмила Павлівна, учитель початкових класів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10

Слайд 2

Г Л У Х А Р В сильні морози глухар заривається під сніг. Так він зігрівається.

Слайд 3

Т Е Т Е Р У К Літає дуже швидко і невтомно. Піднімається в повітря з великим шумом, різко махаючи крилами.

Слайд 4

Г О Р Л И Ц Я Птах — однолюб. Якщо загине один з пари, то другий сідає на дерево й оплакує своє подружжя. І більше не поєднується ні з ким іншим ніколи.

Слайд 5

Д Я Т Е Л Лапи - короткі, з довгими пальцями й гострими кігтями. Два пальці спрямовані вперед, а два назад. Опорою при лазінні по деревах служить добре розвинене кермове пір'я хвоста

Слайд 6

Д Е Р К А Ч Це пташка-скорохід. Він вирушає в свою далеку путь пішки. Бо бігає краще, ніж літає. Лише коли зустріне на шляху водний простір, тоді через нього перелітає. Зимує в далекій Африці – тож через море доводиться летіти.

Слайд 7

ЖУРАВЕЛЬ СІРИЙ Місце перебування сірих журавлів найчастіше - на межі лісу й болота. Гніздо роблять ці птахи на купині чи на дернині, і до нього важко дістатись. Розмах крил 2,2 м.

Слайд 8

Лелека — чадолюбивий птах. Коли самець приносить корм, то самка стереже пташенят. Вони по черзі годують пташенят, стережуть своє гніздо. ЛЕЛЕКА БІЛИЙ

Слайд 9

Одуд звиває своє гніздо і вигодовує пташенят. Потім птахи линяють і робляться голими. Тоді виходить одне з пташенят і приносить їжу своїм батькам, поки вони не покриються пір'ям і не полетять обоє. О Д У Д

Слайд 10

Ш П А К Шпак -майстерний співак та імітатор звуків. Робить це з задоволенням . Закидає голову, широко розкриває дзьоб, змахує крилами і взагалі поводиться дуже жваво.

Слайд 11

С И Н И Ц Я Велика синиця пристосована до різних видів їжі. Взимку полюбляє насіння та сало, вона є майстром грабунку кухонь. На протязі сезону розмноження дорослі і молоді птахи живляться комахами, особливо гусінню.

Слайд 12

С О Р О К А Сорока часто подає голос, видаючи характерне скрекотання - розмовляючи між собою, або помітивши небезпеку. Найчастіше сорока видає застережливий скрекіт-крик - це сигнал тривоги .

Слайд 13

С О Л О В Е Й Це перелітний птах, співає він лише з квітня по червень, в той час, коли самка висиджує яйця. Співають лише самці. У своєму співі він висловлює свої почуття до самки, оберігає її. Співає він лише до моменту появи пташенят, а з часом перестає, щоб не привертати увагу недругів.

Слайд 14

М У Х О Л О В К А Літній гість, що повертається у травні та відлітає у серпні-вересні. Часто гніздиться у великих садах, особливо в сільській місцевості, де є придатні місця для гнізд, наприклад, старі стіни.

Слайд 15

З О З У Л Я Зозулі не вирощують своїх пташенят, а підкидають яйця в гнізда інших птахів.. Вибирає те гніздо, де вже є одне або кілька яєць господаря, і відкладає туди своє яйце. Одне ж з уже наявних у гнізді яєць зозуля відносить у дзьобі, щоб потім розклювати його і з'їсти. Все це займає не більше 10 с.

Слайд 16

С Н І Г У Р Прилітає до нас із далекої півночі. Узимку їсть різні ягоди, насіння бур'янів. Коротким і товстим дзьобом снігур вилущує насіння ясеня, горобини.

Слайд 17

З Я Б Л И К Мешкає в лісах і парках всіх типів, часто у самого житла людини. Гнізда будує на деревах, маскуючи їх мохом і лишайниками. Іноді кублиться двічі протягом літа

Слайд 18

Гучна і рухома, зазвичай тримається в кроні дерев, переважно листяних. Нетовариські, зустрічаються поодинці або парами. Живиться гусеницями та іншими комахами, а також ягодами. В И В І Л Ь Г А

Слайд 19

П О В З И К Селиться у дуплах, але сам не видовбує їх. Він займає торішні гнізда дятлів. Отвір дупла повзик замазує глиною настільки, щоб лише він міг прослизнути всередину. Це король спритності і акробатики, адже це єдина пташка , яка однаково швидко може повзати і вгору, і вниз.

Слайд 20

Л Е Б І Д Ь Пара лебедів тримається до кінця життя. Якщо самець, чи самка помирає, то інший член сім'ї собі іншого / іншої не шукає. Потомство виводиться обома батьками, що опікуються своїм молодняком протягом року після народження.

Слайд 21

К А Ч К А Д И К А Під час розмноження розбиваються на пари, але самець тримається біля самки лише до того часу, коли вона сяде на яйця.

Слайд 22

Найближча родичка соловейка і дроздів, найкращих солістів наших лісових ландшафтів. Співочі здібності у неї не менші, хоча піснею вона відрізняється від своїх знаменитих родичів. Дуже активно співає в густих сутінках, а інколи і середночі при повному місяці. ВІЛЬШАНКА

Слайд 23

Р Я Б Ч И К Типовий мешканець лісу, він має виняткову маневреність польоту в густому лісі. Характерний зліт з землі або дерева з шумом. Птах веде осілий спосіб життя.

Слайд 24

К У Л И К Після прильоту до місць гніздування у бекаса починається шлюбний період. Токує бекас-самець в повітрі, піднімаючись на значну висоту, звідки різко пікірує вниз, причому пір'я крил і хвоста при падінні видають вібруючий звук, що нагадує мекання барана.

Слайд 25

Ланцюжок живлення

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство