X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
птахи дендропарку Софіївки

Завантажити презентацію

птахи дендропарку Софіївки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

поглибити, систематизувати знання учнів про птахів парку, про екзотичних птахів, які зустрічаються в парку; формувати власне гуманне ставлення до природи; сприяти активізації дослідницько-пошукової краєзнавчої роботи учнів; виховувати бережне гуманне ставлення до природи парку

Слайд 3

тип проекту: творчий, груповий; об’єкт пізнання: птахи дендропарку «Софіївка»; провідна проблема: поглибити знання учнів та створити власне гуманне ставлення до об’єктів тваринного світу парку і взагалі до всієї природи; спосіб розв’язання проблеми: робота з довідковою літературою, спостереження за птахами парку; освітній продукт: створення колективних презентацій «Птахи парку «Софіївка»»

Слайд 4

виховання гуманного ставлення до природи; формування екологічної освіти, екологічної культури, екологічної свідомості кож ної особистості; удосконалення навичок проектної діяльності; розвиток пізнавальних інтересів, життєвої компетентності учнів; популяризація екологічного виховання, бережне ставлення до перлин України.

Слайд 5

мотивація значущості проектної діяльності з цієї теми; формування завдань проекту; обговорення ідей, щодо розв’язання проблеми та її представлення; використання довідникової літератури та інших джерел інформації; об’єднання в творчі групи, розподіл обов’язків між членами групи; вивчення та аналіз зібраної інформації; визначення деталей, які можна проілюструвати в колективній роботі; оформлення колективної роботи; аналіз роботи в групах учасників проекту; створення колективних презентацій «Птахи парку «Софіївка»».

Слайд 6

1. Створення колективної роботи «Птахи дендропарку «Софіївка»», 2. Презентація матеріалів проекту.

Слайд 7

Лебеді-шипуни – окраса парку. В агресивному стані може голосно шипіти, від цього і назва. Лебеді – хижаки, але полюбляють і м’які стебла рослин, кореневища, зерно. В парку лебеді проживають постійно. В квітні самка відкладає 7 – 9 зелених яєць. Висиджує кладку протягом 35 днів лише самка. Самець знаходиться весь час неподалік, охороняє гніздо. Молоді лебеді починають літати в кінці липня, а білими красенями стають лише в жовтні

Слайд 8

В парку гніздяться великий строкатий дятел і сірий дятел. Мають короткі і міцні лапи з чотирма пальцями з кігтями, жорсткий хвіст, який є своєрідною опорою. Сім’ї дятлів селяться одна від одної на відстані 400 – 700 метрів. В кінці квітня відкладають 5 - 7 білих яєць, а в середині липня вже вилітають молоді пташата. Дятли – лісові лікарі. Протягом зими вони дістають своїм довгим язиком (біля 15 см) шкідників, цим зберігають дерева здоровими.

Слайд 9

Ластівки бувають сільські і міські. За час будування гнізда пара птахів приносить у дзьобі до 350 грам глини, змочуючи її слиною. Будують його протягом 5 – 10 днів. Ластівка відкладає 4 – 7 білих з рудуватими цяточками яєць. Пташенята вилуплюються на 14 – 16 день. Вони швидко ростуть і на 15 – 20 день залишають гніздо. Батьки приносять пташенятам їжу 300 – 600 разів на день. Ластівка з’їдає за рік близько 2000 кілограмів комах, тобто заповнений кузов вантажної машини.

Слайд 10

Перше, що кидається в очі в зовнішності снігура – це яскраво-червоні груди. Голова, крила і хвіст у нього чорні, спина світло-сіра. На Україні, крім лісів Карпат, це зимуючий птах. У чашовидному гнізді снігура самка висиджує 4 – 6 світло-голубих яєць з червоно-бурими плямами, які утворюють віночок біля тупого краю яйця. Відлітають в березні – квітні для гніздування в ліси тайги Європи і Азії, можна зустріти його і в Північній Африці. Харчується ягодами рослин.

Слайд 11

В народі його називають вісником весни. Щорічно в парку гніздиться близько 30 пар, або одна пара на 5 га зелених насаджень. Серед пташиних гнізд, на думку орнітологів, гніздо зяблика є найдосконалішим. Птах добре його маскує. Доведено, що зяблик зазвичай “рюмкає” до дощу. Самка відкладає до 7 яєць, які висиджує 12 – 14 днів. Самець-господар дуже агресивно відганяє від своєї території інших самців-зябликів. Харчуються як рослинною так і тваринною їжею.

Слайд 12

Маленька пташка з характерним коричневим оперенням. Проте весною і літом у самця дуже помітна червона “шапочка” і яскраво червоні груди з жовтуватим животиком. Коноплянка – перелітна пташка, весною зустрічається в парку в квітні місяці. Будує гніздо у віддалених місцях, добре його маскує. Самка відкладає 4 – 6 зеленувато-голубих яєць розміром 18х13 мм. Розмножуються два рази на літо. Вигодовують пташат обоє батьків. Харчуються коноплянки насінням різних бур’янів.

Слайд 13

Невибагливі до умов проживання, перебувають у парку круглорічно. Мають дуже яскраве багатоколірне оперення. Крила і хвіст – чорні, на крилах яскраво-жовті плями, дзьб обрамлений червоною смужкою. Люблять гніздитися на фруктових деревах і каштанах. Гніздо будує самка протягом 10 – 12 днів, самець приносить їй будівельний матеріал. Харчуються щиглі насінням трав.

Слайд 14

Має яскраве забарвлення: у самця – яскраво-жовте оперення тулуба і чорні крила, у самки – зверху жовто-зелені, знизу бідо-жовті. Пісня самця є одною з найкращих у пташиному хорі, її можна чути майже все літо. З вильотом пташат з гнізда спів іволги припиняється. Кладка складає 4 – 5 рожевих яєць з чорними плямочками розміром 3х2,2 см. Висиджування продовжується 13 – 15 днів. Молодняк вилітає з гнізда в кінці червня. Харчується іволга комахами та їх личинками. Відлітає на зимівлю в кінці серпня на початку вересня.

Слайд 15

Метушлива сорока обережна, вертка, швидка, смілива і … нахабна. Живиться всім, що більш-менш придатне до їжі. Вона хижак – її здобиччю стають найчастіше миші, полівки, дрібні пташки. Селяться парами. Гніздо сплетене з дрібних гілочок, у вигляді кулі. Виконує роль санітара в природі.

Слайд 16

В парку зустрічається співучий і чорний дрозди. Прилітають ранньої весни в кінці березня. У співучого дрозда оригінальне гніздо: збудоване із тонких гілочок, трави, м’яке з середини, а поверхня тверда, гладка, змащена сумішшю глини і сухої деревини. Будують гніздо 3 – 4 дні, “штукатурять” – 1 – 2 дні. Гніздо будують обидві пташки. Розмножуються два рази за літо, висижування пташат продовжується до 12 днів. 10 днів після вильоту з гнізда батьки пташат навчають літати і відшукувати корм. Під час вигодівлі пташат батьки прилітають до гнізда до 200 разів на день. Харчуються комахами та їх личинками, із задаволенням також поїдають різні ягоди. Відлітають дрозди у вересні – жовтні.

Слайд 17

Оливково-бурий птах розміром з горобця. Привертає увагу своєю чудовою піснею. Співає соловей-самець, переважно на зорях і вночі, особливо заливається місячної ночі. Гніздо влаштовує в ямці на землі, будує його два тижні. У кладці 4 – 6 яєць оливкового, оливково-коричневого кольору, які самка насиджує близько 14 днів. Самець у цей період співає. Живляться комахами, гусінню. Починають переліт до Африки у серпні – вересні. Летять уночі.

Слайд 18

Красивий птах із строкатим забарвленням, з довгим, тонким, трохи зігнутим до низу дзьобом, великим рудим чубом на голові, якого він розпускає, якщо помітить щось підозріле. Прилітають на місце гніздування в другій половині березня – у квітні. Відкладають 4 – 7 яєць, які насиджують 16 – 17 днів. Годують пташенят великими комахами, приносячи їжу 75 – 100 разів на день. При появі ворога розпластуються по землі, піднімають до гори дзьоб і стають схожі на ганчірку. Одуд дуже красивий, але надто неохайний. Гніздо його брудне, має неприємний запах. Зимують в Африці, Індії.

Слайд 19

Хитрий кіт, сорока й горобчиха (казка) Жив собі дуже хитрий кіт. Якось одного дня вийшов він на прогулянку, і побачив, що на дереві сваряться сорока й горобчиха. - Я красивіша! - скрекотала сорока. - Ні, я красивіша! - цвірінькала горобчиха. Кіт подивився на них і голосно н'явкнув. Сорока й горобчиха помітили його. Сорока звернулася до нього: - Помири нас, котику! Ми не знаємо: хто з нас красивіший? - Так, так! Помири нас, - зацвірінькала горобчиха. А кіт і каже: - Я щось погано бачу, мабуть, уже старий став. Злетіть до мене на землю. Сорока з горобчихою, довго не думаючи, злетіли вниз до кота. А кіт - хитрюга тільки хвать, і їх вже немає! Ліг ситий кіт на сонечку і думає: „Краса - це добре, але розум - важливіший". Вівдич Марія

Слайд 20

З холодами прилетів до нас Снігур. Але Морозові не сподобалась сміливість маленької пташки. Він вирішив заморозити її. Снігур полетів до Сонечка за допомогою. Мудре світило не відповіло відважній пташці і пустило їй на груди червону плямку. З тих пір вона зігріває і захищає Снігура від Морозу. Каракай Іван

Слайд 21

Гарненька така перелітна пташина! Строкате забарвлення, Довга чуприна. Швидко скрізь цей птах літає, Безліч мошок поїдає, За вікном гніздо будує, Тільки в нас він не зимує. *** Ластівки заходилися лаштувати гніздо – на стійке тепло. Ластівки літають низько, граються – на дощ і вітер.

Слайд 22

Біла латка, Чорна латка По деревах скаче. До нас на літо прилітає, Яскраво-жовте пір’я має, Гніздо на дереві будує, Піснями гарними дивує, Ще й діточок комахами годує.

Слайд 23

Вірно людям я служу, Їм дерева стережу, Дзьоб міцний і гострий маю, Шкідників ним добуваю. ***

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство