Природа і людство
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Охорона природи Останні десятиріччя характеризуються несприятливою демографічною ситуацією, яка набула сталого характеру. Сучасне буття населення України супроводжується глибоким порушенням механізму його відтворення, погіршенням не лише кількісних, а й якісних характеристик.
Особливе занепокоєння викликає відсутність ознак демовідтворення, що створює певну небезпеку для держави . Згідно з останніми даними ВООЗ Україна займає останнє місце серед країн Євросоюзу за показником природного приросту населення
Нинішню екологічну ситуацію в Україні можна охарактеризувати як кризову, що формувалася протягом тривалого періоду через нехтування об'єктивними законами розвитку і відтворення природно-ресурсного комплексу України. Відбувалися структурні деформації народного господарства, за яких перевага надавалася розвитку в Україні сировинно-видобувних, найбільш екологічно небезпечних галузей промисловості.
Звичайно, така ситуація зумовлена особливостями репродуктивної поведінки та репродуктивної мотивації населення (системи дій, відносин та психічного стану особи, що спонукає її до потреби в дітях), яка залежить від економічного та соціально-психологічного стану населення держави.
Економіці України притаманна висока питома вага ресурсномістких та енергоємних технологій, впровадження та нарощування яких здійснювалося найбільш "дешевим" способом - без будівництва відповідних очисних споруд. Це було можливим за відсутності ефективно діючих правових, адміністративних та економічних механізмів природокористування та без урахування вимог охорони довкілля.
Сміттєва пляма Велике тихоокеанська сміттєва пляма, в англомовних країнах також відоме як Eastern Garbage Patch ('східний сміттєвий континент') - це вир антропогенного сміття у північній частині Тихого океану.
Як і інші зони Світового океану з високим вмістом сміття, Велике відро тихоокеанське пляма було сформовано океанічними течіями, поступово концентрує в одній області викинутий у море сміття.
Точний розмір області невідомий. Приблизна площа варіює від 700 тис. до 15 млн км ² і більше, (від 0,41% до 8,1% загальної площі Тихого Океану). Ймовірно, на цій ділянці знаходиться більше ста мільйонів тонн сміття. За оцінкою Чарльза Мура, 80% сміття відбувається з наземних джерел, 20% викидається з палуб кораблів, що знаходяться у відкритому морі.
Озонова діра в атмосфері На висоті 20-50 км повітря одержить підвищена кількість озону. Озон утвориться в стратосфері за рахунок молекул звичайного, двохатомного кисню ПРО2, що поглинає тверде УФ випромінювання. Енергія променів УФ-В й УФ-С витрачається на фотохімічну реакцію утворення озону з кисню:3ПРО2 -> 2ПРО3 і тому до поверхні землі вони не доходять, туди проникає лише значно ослаблений потік «м'якого» УФ-С.
Парниковий ефект За останні 120 років зміст цього газу в повітрі збільшилося на 17%. У земній атмосфері вуглекислий газ діє як скло в теплиці або парнику: він вільно пропускає до поверхні Землі сонячні промені, але втримує тепло нагрітої Сонцем поверхні Землі. Це викликає розігрівання атмосфери, відоме як парниковий ефект. По підрахунках учених, у найближчі десятиліття середньорічна температура на Землі за рахунок парникового ефекту може збільшитися на 1,5 - 2 (С. Ести людство не зменшить кількість забруднень атмосфери, і глобальна температура буде збільшуватися й далі, як це має місце протягом останніх 20 років, те дуже швидко клімат стане тепліше, ніж у який-небудь час на Землі за останні 100 000 років. Це викличе активне прискорення глобальної екологічної кризи.
Єдине, що можна порадити людству так це те, що природа потребує нашої охорони і без неї вона загине і ми разом з нею!!!
Використана література Мала гірнича енциклопедія. В 3-х т. / За ред. В. С. Білецького. — Донецьк: «Донбас», 2004. — ISBN 966-7804-14-3. Іваненко С.М. Проблеми охорони природи. – К., 2001. Підручник з екології. – К., 2000. Екологічний словник-довідник. – Харків, 2000.
Схожі презентації
Категорії