X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Південна америка

Завантажити презентацію

Південна америка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Цікаве про Південну Америку П

Слайд 2

Слайд 3

Анди являються другою по величині гірською системою. Це молоді гори з найвищою точкою 7021м (гора Аконкагуа)

Слайд 4

Анхель — так називається найвищий водоспад у світі. Він знаходиться в Венесуелі. Висота водоспаду більше 1000 метрів. Знаходиться це диво природи у важкодоступних місцях, тому не кожному може пощастити його побачити.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

У північній частині держави Чилі розташована унікальна пустеля Атакама. Цікава вона тим, що протягом 400 років тут не було зовсім ніяких опадів. Тутешні гори, не дивлячись на значну висоту 7 км, не мають льодовикових шапок. Уявіть собі здивування місцевих жителів, коли в 2010 році природа обдарувала землі пустелі кучугурами снігу в травні.

Слайд 8

Чи знали ви, що південноамериканська країна Венесуела була названа на честь європейського міста Венеція? Флорентійський мандрівник Амеріго Веспуччі, вивчивши принцип побудови Венесуели (систему каналів, будинки на палях, на воді), виявив схожість з Венецією. Звідси і пішла назва цілої країни в Південній Америці.

Слайд 9

Колумбійська річка Каньо-Крісталес вважається однією з найкрасивіших у всьому світі. Унікальність їй додає велику кількість різнокольорових водоростей. Немов червоні, жовті й зелені нитки, вони наповнюють водойму дивовижними відтінками. Літні панамки були придумані в Еквадорі, а не в Панамі, як логічно можна подумати.

Слайд 10

Найбільшим джерелом гною у світі являється острів Гуано. Цей острів є домом для мілліонів птахів, які харчуються виключно рибою.

Слайд 11

Морякам усього світу відомо, що на березі Центральної Америки розташований вулкан Іцалко Його висота приблизно 2000 метрів. Кожних 8 хвилин відбувається виверження, яке створює стовп диму над кратером. Висота даного стовпа десь 300 метрів, що в свою чергу є надійним орієнтиром, в будь-яку пору року і в любий час дня і ночі. Цікаво, що дане виверження триває протягом 200 років.  

Слайд 12

На острові Тринідад, недалеко Венесуели, знаходиться найбільше озеро натурального асвальту — «Озеро Дьогтю. Густина озера настільки велика, що людина може ходити по його поверхні. Під час сезону дощів долина покривається шаром води, товщиною в один дюйм, який відзеркалює небо. Так-зване дзеркало творить неземну красу природи. Існує сумна легенда появи цього озера. На місці нинішнього озера раніше було поселення індіанців які були прокляті богами через те, що з'їли священну птицю колібрі.

Слайд 13

Ріка Амазонка-найбільша в світі річка. Її басейн, разом з притоками, займає 40% континенту. Свою назву річка отримала в 1542 році. Саме тоді мандрівники були змушені вступити в бій з індіанськими воїнами, яких очолювали жінки. Іспанцям нагадало це про жінок-войовниць — амазонок. Саме з цієї причини водна артерія отримала назву «річка амазонок»

Слайд 14

Амазонка — найбагатоводніша річка планети. Живиться Амазонка дощовими водами. В неї впадає більш як 500 приток. У нижній течії глибина становить понад 100 м. Щосекунди річка скидає в Атлантичний океан у 130 разів більше води, ніж Дніпро.

Слайд 15

Парана — друга за величиною річка Південної Америки, яку корінне населення називає «матір'ю моря». Каламутний слід річки помітний в Атлантиці на відстані 100—150 км від берега. Мальовничий водоспад Ігуасу спадає з висоти 72 м, розбиваючись на кілька сотень струменів. 275потоків 2700метрів Висота 60-80м

Слайд 16

 Льодовик Періто Морено, Кожного дня лід зсувається на 2 метри. Дивовижне видовище для туристів, спостерігати, як з великим гуркітом і бризгами лід валиться в озеро. Лагуна Колорада, «Кольорова лагуна»- це неглибоке місце, яке переповнене червоними водоростями. Дане місце стало цілим пасовищем і домівкою для рожевих фламінго.

Слайд 17

ГЕВЕЯ З перших днів відкриття в Південній Америці, коли іспанці-завойовники побачили дітей, що грають з гумовими кулями, стало ясно, що каучук володіє водонепроникністю та іншими цінними властивостями. Хоча каучукові дерева родом з Південної Америки, тепер вони ростуть у всіх тропічних країнах.

Слайд 18

Видобувають каучук таким чином: у певний час на стовбурі дерева робиться надріз, з якого виділяється білий молочний сік –Це латекс. Подібно соснової смолі, латекс стікає з надрізу на стовбурі гевеї. Його збирають, потім проціджують і розбавляють чистою водою. При додаванні кислоти розчин згортається і дає еластичну речовину – натуральний каучук. Його спресовують в листи і сушать. Натуральний каучук – прекрасна сировина для виробництва гуми, яка буквально оточує наше життя. Камери і покришки коліс, труби та … надувні дитячі кульки – все це колись було тропічним деревом гевея.

Слайд 19

Динне дерево папайя

Слайд 20

Слайд 21

Вікторія Регія позначає "царствена" або "чудова". Ім`я, за деякими відомостями, дано на честь правлячої на той момент британської королеви. У індіанців Колумбії рослина це відомо під ім`ям апон. З їх діалекту це можна перекласти як «пташина сковорідка Пташиної, можливо, її називають через те, що навіть великі пернаті спокійно можуть сідати на великі плаваючі листя цієї рослини посеред водойми Це водне тропічна рослина вважається найбільшою лілією в світі і за це занесено в Книгу рекордів Гіннеса

Слайд 22

Діаметр листа може досягати 2 метрів і більше. По краю в нижній частині він покритий гострими шипами. Це не дає можливості рибам та іншим водним травоїдним відгризати від листа частини. У природному середовищі рослина легко «зимує» і може прожити до п`яти років.. Укол голкою їх шипів заподіює біль, як від жала оси. Забарвлення квітки після розкриття бутона плавно змінюється. З ранку він виглядає білим, потім рожевим, малиновим, а до вечора стає фіолетовим

Слайд 23

Діти індіанців, племена яких мешкають на територіях басейну Амазонки, нерідко використовують в якості плавальних засобів велике листя такої рослини, як Вікторія Регія. Вони легко можуть витримувати вагу 8-10 кг і навіть більше (30-40 кг).Насіння латаття-рекордсмена їстівні. Індіанці збирають їх і сушать про запас. У смаженому вигляді вони нагадують за смаком кукурудзу. Кореневища також придатні для харчування. Їх дістають з мулу, сушать, розмелюють і роблять борошно для коржів

Слайд 24

Про какао знали ще стародавні ацтеки. Вони шанували цей продукт як священний дар богів. В Європу какао привезли іспанці, воно також стало доступно тільки найбагатшим верствам суспільства. Сьогодні для приготування напою какао використовуються какао-порошок. Перемелені боби какао пресують, отримують масло, яке є основою шоколаду, а сухий залишок перетирають в какао-порошок.

Слайд 25

Для виробництва 1 кг какао-порошку необхідно близько 40 плодів. Вважається, що шоколад шкідливий для зубів. Насправді шкідливий цукор Натуральний какао-порошок з плодів какао, згідно з дослідженнями, захищає зуби від карієсу краще, ніж фторид, який міститься в зубних пастах.

Слайд 26

Слайд 27

Південна Америка – батьківщина картоплі

Слайд 28

Помідорів Шоколадного дерева

Слайд 29

Мурахоїди – це звірі, які мають довгий липкий язик. Ним вони хапають комах. Одні мурахоїди живуть на деревах. Це карликові мурахоїди, що мають довжину тіла 15-18см. Велетенські мурахоїди (понад 1м50см) живуть на землі.

Слайд 30

Південна Америка — місце проживання найбільших у світі жуків (жуки-дроворуби), найменших мавп (ігрунки)

Слайд 31

найбільших метеликів (метелик -агріппіна), найнебезпечніших риб (піраньї).

Слайд 32

Анаконда вважається найбільшою змією. Середня довжина приблизно 5-6 метрів, Рекордний замір складає 11,43 м. Вага коливається в межах 100кг. Анаконда народжує близько 28-42 зміючок довжиною 50-80 см. Вона живе у воді.Там полює на тварин, які приходять на водопій. Анаконда добре плаває, пірнає і може довго перебувати під водою.

Слайд 33

Слайд 34

На даному материку мешкають «Скляні жаби». Їхнє черево практично прозоре і через нього можна розглянути серце, печінку і травну систему. Сам колір жаб є світло-зеленим.

Слайд 35

Найменша пташка на планеті-колібрі. При довжині 5,7 см, вага складає 1,6 грама. У пташок-бджілок дуже цікавий язик, він схожий на довгу трубочку. Серцебиття у них досягає 1000 ударів за хвилину. За добу пташка з’їдає вдвічі більше, чим вона важить сама. Харчуються колібрі квітковим нектаром.

Слайд 36

Лінивці – це звірі, довжина тіла яких близько 70 см. Вони живуть на деревах, ховаючись серед гілок. Живляться листям, пагонами та плодами дерев. При цьому висять спиною вниз. Так і відпочивають.

Слайд 37

 Терафоза Блонда – найбільший павук у світі! У середньому, гігантські птахоїди виростають до 25 см. В його харчовий раціон входять жаби, ящірки, миші і навіть невеликі змії. Мешкання його представляє собою глибоку нору, вхід в яку щільно закритий товстим шаром павутини

Слайд 38

Деревні квакші мешкають в лісах Південної і Центральної Америки.Виблискуючи всіма відтінками веселки, вони зливаються з рослинністю, будучи неїстівними для більшої частини представників фауни.

Слайд 39

Жовтий отруйний древолаз - найнебезпечніша у світі жаба- її отрута за один раз здатна вбити 10 чоловік. Мешкає на південному заході Колумбії, вважає за краще дощові тропічні ліси.

Слайд 40

Гримучі змії отруйні. Яд використовується для полювання і захисту від хижаків. Укус гримучої змії смертельний для людини. Максимальна довжина змії— 2,4 м. Гримучі змії іноді кусають, не виділяючи отруту. Цей тип укусу називається «сухим укусом». Гримучі змії чудові плавці. Гримучі змії здатні пережити заморозки.

Слайд 41

Слайд 42

страус нанду

Слайд 43

кондор

Слайд 44

В південній найхолоднішій частині материка мешкають пінгвіни та тюлені, а на островах, розташованих поблизу Південної Америки проживають гігантські прісноводні черепахи, що є найбільшими представниками цих видів тварин у світі.

Слайд 45

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство