X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загальні відомості. Особливості фізико-географічного положення. Дослідження і освоєння материка Південна Америка

Завантажити презентацію

Загальні відомості. Особливості фізико-географічного положення. Дослідження і освоєння материка Південна Америка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Південна Америка. Загальні відомості. Особливості фізико-географічного положення. Дослідження й освоєння материка. Південна Америка. Підготувала Личак Світлана Валеріївна вчитель географії Ташлицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Слайд 2

Актуалізація опорних знань і умінь учнів «Інтелектуальна розминка» Перелічіть материки, які ви вивчили на попередніх заняттях. Що вам відомо про відкриття Америки? На честь якого мореплавця Південна Америка одержала свою назву? Згадайте типовий план характеристики материка. Для чого необхідно знати географічне положення материка?

Слайд 3

Гра «Вірю - не вірю» Дайте короткі відповіді на запитання: Чи вірите ви, що Христофор Колумб був першовідкривачем Америки? Чи вірите ви, що береги Південної Америки омиває Північний Льодовитий океан? Чи вірите ви, що велика частина Південної Америки розташована у Південній півкулі?

Слайд 4

Чи вірите ви, що в теперішній час не має необхідності наукового дослідження Південної Америки? Чи вірите ви, що холодна течія, що проходить уздовж берегів Південної Америки, впливає на клімат узбережжя? Чи вірите ви, що Південна Америка є батьківщиною багатьох давніх цивілізацій? Чи вірите ви, що берегова лінія Південної Америки значно порізана? Чи вірите ви, що екватор перетинає Південну Америку посередині?

Слайд 5

Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів Ставлю я тобі питання: Чи не знаєш часом ти, Що Америки Південної Дивовижніш не знайти? Все, що хочеш, попроси, Всі дива, що є на світі, Небувалої краси, Тут зібралися усі. Що найвище чи найглибше, Хоч найменше, чи найбільше, І найширше, і найвужче, Рекордсменів тут за край, Все, що хочеш вибирай!

Слайд 6

Про Південну Америку в Європі стало відомо в 1498 році після подорожі Христофора Колумба.

Слайд 7

IV. Вивчення нового матеріалу 1.Самостійна робота (Слайд ) Охарактеризуйте географічне положення материка Південна Америка за допомогою карт атласу відповідно до плану характеристики (Див. додаток підручника с. 269). IV. Вивчення нового матеріалу 1.Самостійна робота (Слайд ) Охарактеризуйте географічне положення материка Південна Америка за допомогою карт атласу відповідно до плану характеристики (Див. додаток підручника с. 269). IV. Вивчення нового матеріалу 1.Самостійна робота (Слайд ) Охарактеризуйте географічне положення материка Південна Америка за допомогою карт атласу відповідно до плану характеристики (Див. додаток підручника с. 269). IV. Вивчення нового матеріалу 1.Самостійна робота Охарактеризуйте географічне положення материка Південна Америка за допомогою карт атласу відповідно до плану характеристики

Слайд 8

2.«Мозковий штурм» На півночі материка розташоване Карібське море, на сході – затока Ла-Плата, на півдні від Антарктиди материк відокремлений протокою Дрейка. Звідки з’явилися ці та інші назви материка?

Слайд 9

3.Географічний практикум а) Визначити координати крайніх точок материка. б) Обрахувати протяжність материка за паралеллю 10о пд. ш., протяжність за меридіаном 70о зх.д.

Слайд 10

Робота в групах Визначте : І група - відмінні, II група - спільні риси географічного положення Південної Америки та Африки.

Слайд 11

6. Прийом «Всезнайки» Мачу-Пікчу – високогірна фортеця інків

Слайд 12

Слайд 13

“Учитель – учень” Працюючи в парах ви познайомитесь із матеріалами підручника про дослідників материка: І – Олександром Гумбольдтом, ІІ варіант – Чарльзом Дарвіном. Потім один із вас стає «вчителем» та розповідає іншому те, що прочитав. Після чого обмінюєтесь ролями.

Слайд 14

Александр Гумбольдт Чарзл Дарвін

Слайд 15

. «Географічний крос» Закінчіть речення. 1. Південна Америка розташована у півкулях... . 2.Крайньою західною точкою Південної Америки є .... 3.Довжина Південної Америки з півночі на південь складає ... . 4.Південну і Північну Америку з'єднує .... 5.Першу кругосвітню подорож здійснив.. 6. Наукові дослідження материка здійснили .., ... .

Слайд 16

VI. Підсумок уроку «Мікрофон»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія