X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
охорона природи на землі

Завантажити презентацію

охорона природи на землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОХОРОНА ПРИРОДИ НА ЗЕМЛІ Підготувала вчителька початкових класів Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Марієнко Людмила Миколаївна

Слайд 2

Мета. Продовжувати формувати уявлення про необхідність охороняти природу, вчити виражати свої почуття через спілкування з природою; глибше осмислювати навколишній світ: виховувати відповідальність за природу; переконання у необхідності бережливого ставлення до природи і власної участі в посильній природоохоронній діяльності; розвивати пізнавальний інтерес. Обладнання. Карти, атласи, програмний засіб, довідкова література.

Слайд 3

ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ Лише дзвіночок забринить, Стаєш серйозним в цю мить, До роботи час, бо багато її в нас.

Слайд 4

ПСИХОЛОГІЧНА НАЛАШТОВАНІСТЬ НА УРОК Вправа «Спіймай свій настрій» - Посміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя.

Слайд 5

ПІДСУМКИ ФЕНОЛОГІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ Яка зараз пора року? Який сьогодні день? Яке число і місяць? Яка тривалість дня і ночі? Яким стало небо? Чи змінився його колір? Який дме вітер? Чи випадали опади протягом тижня? Які зміни відбулися в житті рослин? Чому? Що змінилося у поведінці птахів? Тварин? Яку корисну справу ви зробили для природи минулого тижня?

Слайд 6

ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ “Чиста дошка” Які материки найбільш заселені? Які найменш заселені? Чому населення Землі заселило материки нерівномірно? Які раси людей на Землі ви знаєте? Чому виникли раси? Який материк називають чорним? Який материк називають “льодовим”? Чому на ньому немає постійного населення?

Слайд 7

Слайд 8

ЧОМУ Ж МИ ТАКІ СХОЖІ Й ТАКІ РІЗНІ? На Землі живуть представники трьох рас негроїдної, монголоїдної та європеоїдної. Цікаво, чому так сталося? І хто саме поділив людство на раси? Антропологи, учені, які все (або майже все) знають про Походження людини, давно намагаються знайти Відповідь на ці питання. Остаточно вони ще не з'ясували, як утворилися раси. Але пропонують декілька варіантів того, як розгорталися події.

Слайд 9

ВАРІАНТ. У доісторичну добу великі групи людей жили усамітнено, на окремих територіях, які не мали спільних кордонів. Наші пращури не знали одне про одного, оскільки мандрівки на великі відстані у ті Часи були просто неможливі. Тож особливі кліматичні умови, притаманні тим місцям, де вони мешкали, сприяли формуванню їхнього зовнішнього вигляду. Так, у Африці люди “засмагли”, а в Монголії – “примружилися”. З плином часу людство приручило коня, винайшло колесо й почало мандрувати, воювати, укладати шлюби на чужині. Все перемішалося, і тепер рідко зустрінеш “чистокровного” представника якоїсь раси. Хіба що в незайманих джунглях Амазонки та в безкрайніх пісках розпеченої Африки збереглися часточки минулого – люди, які живуть у своєму маленькому світі без електрики, мобільних телефонів і метро.

Слайд 10

ВАРІАНТ. Деякі антропологи стверджують, що всі ми… космічні прибульці. Ці вчені мужі вважають, що життя на Землі виникло завдяки інопланетянам. І мабуть, були вони теж не дуже схожі між собою. Цікаво, правда?

Слайд 11

ВАРІАНТ. Дослідник Чарльз Дарвін. Як відомо, вважав, що людина – результат еволюційного розвитку мавпи. А його послідовники пояснюють расові відмінності тим, що люди походять від різних мавпоподібних предків. Тобто всі ми далекі нащадки мавп, але різних видів. Тож не дражни мавп у зоопарку – а раптом вони наші родичі!

Слайд 12

ПАМ’ЯТАЙ! Отже, остаточної відповіді на питання, чому ми такі різні, сучасна антропологія не дає. Можливо, вас так зацікавило питання походження рас, що через декілька років саме ви розгадаєте загадку, над якою билося не одне покоління науковців. А поки що пам'ятайте: хоч люди зовні й відрізняються одне від одного, та всі вони прекрасні, і треба поважати кожного.

Слайд 13

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Як діяльність людини впливає на природу? Як забруднюється повітря? Водойми? Ґрунти? У чому полягає негативний вплив людей на живу природу? Які шляхи охорони і збагачення природи на Землі використовує людство? Чи може одна країна вирішити екологічні проблеми всієї Землі?

Слайд 14

ТЕМА І ЗАВДАННЯ УРОКУ

Слайд 15

ОХОРОНА ТВАРИН

Слайд 16

ОХОРОНА ЛІСІВ

Слайд 17

БОРОТЬБА ІЗ ЗАБРУДНЕННЯМ

Слайд 18

ЗБЕРЕЖЕМО ПРИРОДУ ЗЕМЛІ РАЗОМ

Слайд 19

Слайд 20

МАЛЮНКОВИЙ ДИКТАНТ

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

ПІДСУМОК УРОКУ “Мікрофон” Що було нового для кожного з вас зокрема? Що найбільше запам'яталось? Що здивувало? Про що з цієї теми вам хочеться дізнатися іще? Чи можете ви сказати, що сьогодні знаєте більше, ніж учора?

Слайд 30

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 104 – 105 – у підручнику; С. 19 – у зошиті; відшукати додаткову інформацію з інших джерел.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство