X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
мішані ліси

Завантажити презентацію

мішані ліси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Коваль Людмила Миколаївна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3

Слайд 2

Пташка ця у лісі проживає, усім своє ім’я називає. Гнізда свого не має, яйця іншим підкладає.

Слайд 3

Багаторічна трав`яниста рослина заввишки 25-35 см, стебло опушене, прямостояче, листки великі, квітка нагадує старовинний черевичок. Цвіте у травні – червні, плодоносить у серпні – вересні, розмножується насінням і кореневищем. Насіння зав`язується не щороку, а лише за сухої теплої погоди. Росте у розрiджених листяних і мiшаних лiсах, галявинах, узлiссях, лiсових луках, переважно на вапнякових грунтах Українських Карпати, Полiсся, Лiсостепу, Гiрського Криму. Занесено до Червоної книги України (1980).

Слайд 4

Слайд 5

Багаторічна трав`яниста рослина заввишки 50-150 см, стебло зелене, іноді з червонуватими цятками, листки гострі, квітки повислі, на довгих квітконіжках, ясно-пурпурові, з фіолетовими плямами, ароматні, зібрані у негусту китицю. Цвіте у червні – липні, плодоносить у серпні, розмножується насінням. Росте у листяних та мiшаних лiсах (здебільшого на галявинах, узлiссях) Українських Карпат, Закарпаття, Передкарпаття, Полiсся, Лiсостепу. Занесено до Червоної книги України (1980).

Слайд 6

Хто то: у воді водиться, З хвостом родиться, А як виростає, Хвіст відпадає?

Слайд 7

Розміри жаби невеликі – до 8 см у довжину. Верх сірувато-оливковий з темними плямами, вузька світла смужка ділить спину навпіл. Як і в усіх жаб, шкіра гола, вкрита слизом, крізь неї тварина дихає й поповнює організм вологою. Ропуха може втрачати вологи до половини своєї ваги. Ропуха живиться комахами, серед них багато шкідників. Восени ропухи очеретяні забиваються у глибокі ямки, нори й залягають у сплячку аж до квітня наступного року.

Слайд 8

Слайд 9

Мешкає у Дніпровських плавнях, у скелястих ландшафтах, часто селиться на горищах будинків. На відміну від лісової куниці, має горло та груди білого кольору. Довжина тіла — до 55 см, хвоста — до 30, маса — близько 2,5 кг. Полює на дрібних гризунів, птахів і плазунів. Охоче їсть ягоди та фрукти. Займає уособлену територію. Самка народжує 3—6 сліпих малят, які до осені стають самостійними.

Слайд 10

Під кущем калини ліг, Причаївся, став, мов сніг. Тільки має він мороку – Очі косять в різні боки.

Слайд 11

Біляк - більш древній вид, котрий в минулому мав великий за площею ареал, тепер зустрічається в Поліссі. Він більш чутливий до різноманітних захворювань, чим русак. Вага тіла коливається в межах 2,5 - 5 кг. Має велику опору лап і не може на суходолі розвинути високу швидкість достатню для втечі від переслідування. Біле хутро в умов України з частими малосніжними зимами вже не має такого важливого значення і виступає, як демаскуюча окраска.

Слайд 12

Слайд 13

Абориген України з давніх часів, населяє більшу частину її території по узбережжю Чорного та Азовського морів, на Поліссі, Поділлі. На Україні офіційно нараховувалося 258 голів зубра. Перебуває в лісах з вирубками, луками та болотами. Тримається невеликими (до 50 особин) стадами.

Слайд 14

Слайд 15

На Україні водиться в річках Полісся та Лісостепу. Хутро блискуче, темно-буре. Веде нічний спосіб життя, вдень спить в норі. Взимку тримається в незамерзаючих місцях річок. Живиться рибою, може поїдати жаб, раків, молюсків, водяних комах, полює на водоплавних птахів та мишовидних гризунів (водяних полівок). Спіймавши здобич, виносить влітку на берег, а взимку на лід. В травні самка народжує 2-5 малят. Через 6 тижнів вони починають виходити з нори. Живуть видри 12-15 років.

Слайд 16

Живе лише улітку він, Шовкові крила має, Із квіточки на квіточку Він весело літає.

Слайд 17

Найвідоміший денний метелик у фауні України. Махаони літають на відкритих галявинах, вздовж проїжджих частин і трас, в садах і на клумбах. Має 2 – 3 покоління на рік. Зимує лялечка. Поширений по всій території України.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство