Мішані ліси
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Але завжди пам’ятайте: Диво – ліс охороняйте!!! В зоні мішаних лісів є: природні заповідники; заказники; національні парки; пам’ятки природи; заповідні урочища.
Загальна площа його становить 2975,7 га. Заповідник розташований у північній частині Маневицького р-ну Волинської області на межі з Рівненською областю. В заповіднику збереглися малопорушені антропогенною діяльністю суцільні лісові масиви з унікальним еумезотрофним (перехідним дуже обводненим) осоково-сфагновим болотом.
Створений у 1968 р. на базі трьох лісництв: Копищанського (6935 га), Перганського (5665 га), Олевського, Селезнівського (7497 га) та Словечанського лісгоспзагу. Загальна площа становить 20097 гектарів. Охороняються реліктові та ендемічні види рослин і тварин.
Рівненський природний заповідник створений у 1999 р. за допомогою злиття чотирьох заказників загальнодержавного значення. Це об’єднання привело до створення найбільшого болотного заповідника країни загальною площею 470.468 км2. Тут представлені всі типи боліт, існуючих в Українському Поліссі.
Ша цький націона льний приро дний парк — національний парк в Україні, розташований в Шацькому районі Волинської області. Створений 28 грудня 1983 року для охорони рідкісних природних комплексів в районі Шацьких озер. Загальна площа парку — 48 977 га, з них у власності парку перебуває 18 810 га.
Національний природний парк «Деснянсько-Старогутський» створено 23 лютого 1999 року. Парк розташований у крайній північно-східній частині України, в Середино-Будському районі Сумської області в долині р. Десни. Його площа становить 16215,1 га, з якої 7272,6 га надані парку в постійне користування.
Геологічний заказник «Базальтові стовпи» розташований біля села Новий Берестовець Костопільського району Рівненської області. У червні 1972 року “Базальтовим стовпам” був наданий статус пам'ятки природи місцевого значення.
Базальтові стовпи - різновид базальту, який має в поперечному розрізі - форми від чотиригранних до семи- і навіть восьмигранних. Товщина стовпів від 0,6 до 1,2 м. Переважають з товщиною 0,8-1,0 м. Висота – від 3-х до 30 м. Це природні архітектурні колони.
Скеля Голова Чацького - це пам’ятка природи, що утворилася в результаті вивітрювання гранітних порід. Скеля Голова Чацького розташована в Житомирі, на лівому березі р. Тетерів. Є символом міста.
Значення мішаних лісів Кисень; зберігач вологи; житло для тварин; їжа для людей і тварин; ліки; сировина для промисловості.
http://uk.wikipedia.org/wiki/Деснянсько-Старогутський_національний_природний_парк http://uk.wikipedia.org/wiki/Шацький_національний_природний_парк http://uk.wikipedia.org/wiki/Рівненський_природний_заповідник http://uk.wikipedia.org/wiki/Черемський_природний_заповідник http://www.nedaleko.ua/sight/Геологічний_заказник_«Базальтові_стовпи».uk http://www.zhitomir.info/news_68660.html http://uk.wikipedia.org/wiki/Поліський_природний_заповідник Надія Красоткіна. Вірші “Ліс”, (krasotkina.com/content/вірші/Ліс.htm)
Схожі презентації
Категорії