X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хімічні способи сучасного захисту рослин

Завантажити презентацію

Хімічні способи сучасного захисту рослин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконали: члени гуртка “Агрохімія” Керівник: Олійник Т. А. Брилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Слайд 2

Мета: дослідити хімічні способи захисту рослин. Навчитися розрізняти види пестицидів. Ознайомитися із способами їх застосування.

Слайд 3

План 1. Пестициди - хімічний метод захисту рослин. 2. Види пестицидів за об'єктом застосування. 3. Види пестицидів за способом проникнення в організм шкідників. 4. Фунгіциди. 5. Гербіциди. 6. Біологічно активні речовини. 7. Хімічний склад пестицидів. 8. Способи застосування пестицидів.

Слайд 4

малюнок

Слайд 5

малюнок

Слайд 6

Інсектициди — для захисту рослин від шкідливих комах; акарициди — для захисту рослин та продукції рослинництва від шкідливих кліщів; нематоциди — для захисту рослин від шкідливих нематод; родентициди — для захисту рослин від шкідливих гризунів; лімбациди — для захисту рослин від слимаків; фунгіциди — для захисту рослин від грибкових захворювань; бактерициди — для захисту рослин від бактеріальних захворювань; гербіциди — для захисту рослин від бур’янів; арборициди — для знищення деревинної та чагарникової рослинності; протруйники — для знезараження насіннєвого і садильного матеріалу від шкідливих організмів; дефоліанти — речовини, які викликають опадання листя; десиканти — хімічні речовини, які прискорюють висихання нескошених рослин

Слайд 7

За способом проникнення в організм шкідників пестициди поділяються на: кишкові — надходять в організм разом із їжею; контактні — надходять в організм через шкірні покриви; системні — здатні проникати в рослини, рухатись по їх тканинах і судинах та викликати загибель шкідливого організму при ушкодженні ними цих рослин; фумиганти — ті, що потрапляють в організм шкідників через органи дихання в пароподібному або газоподібному стані.

Слайд 8

Фунгіциди: В залежності від характеру дії збудників захворювань рослин фунгіциди поділяють на захисні (профілактичні) та лікувальні. За характером розміщення фунгіцидів відносно рослини вони класифікуються як контактні і системні (внутрішньорослинні). Контактні не проникають в рослини і діють на збудників хвороб, які знаходяться на поверхні. Системні засвоюються рослинами, переносяться в них і попереджують зараження або знищують збудників хвороб, які вже проникли в рослину.

Слайд 9

Гербіциди: За хімічним складом гербіциди поділяються на неорганічні та органічні, а за характером дії на культурні рослини — на речовини вибіркової (селективної) та суцільної (загальної) дії. За способом дії (характером пошкодження) гербіциди відносять до контактних і системних. За способом застосування гербіциди поділяють на ґрунтові (ті, що вносяться у ґрунт до сівби або до сходів культурних рослин) та гербіциди, які використовуються в період вегетації культурних рослин.

Слайд 10

Біологічно активні речовини Крім пестицидів, предметом дослідження вчених є використання в захисті рослин синтезованих біологічно активних речовин, які об’єднуються в такі групи: феромони — речовини, які виділяються комахами в навколишнє середовище для впливу на інших особин; атрактанти — речовини, які приваблюють комах та інших тварин (в сучасній практиці захисту рослин використовуються статеві та харчові атрактанти); репеленти — речовини, запах і смак яких відлякують шкідників (комах, кліщів, гризунів тощо); інгібітори — хімічні речовини, які пригнічують активність ферментів або обмінних процесів в шкідливих організмах; стерилянти — речовини, які при надходженні в організм призупиняють його здатність до розмноження; гормони — високоактивні біологічні речовини організму, які регулюють важливі процеси в його розвитку (наприклад, у комах — перетворення); ретарданти — речовини, які сповільнюють темпи росту рослин, що призводить до вкорочення стебел і пагонів та сприяє стійкості злакових культур до полягання.

Слайд 11

За хімічним складом діючої речовини пестициди поділяються на три основні групи: 1) неорганічні сполуки (сполуки міді, сірки, фтору, ртуті тощо); 2)пестициди рослинного, бактеріального та грибкового походження (піретрини, антибіотики, фітонциди бактеріальні та грибкові препарати); 3) органічні сполуки — велику групу штучно синтезованих пестицидів з високою біологічною активністю. За хімічним походженням вони в свою чергу поділяються на: хлорорганічні сполуки (гентахлор, ділор, поліхлорпінен, генсахлорциклогексан тощо); фосфорорганічні сполуки (хлорофос, карбофос, фозалон, антіо, Бі-58 новий тощо); похідні карбамінової, тіо та дітіокарбомінової кислот (севін, карбін, перимор, бетамал, ептам, полікарбацин, ТМТД тощо); нітропохідні фенолів (ДНОК, нітрафен, акрекс, каратан тощо); органічні сполуки ртуті (гранозан, меркуран тощо); похідні сечовини (монурон, діурон, которан, дозанекс тощо); сим-триазини (атразин, симазин, семерон, прометрин тощо); фтальіміди та інші речовини.

Слайд 12

Специфіка фізико-хімічних властивостей кожної препаративної форми пестицидів, біологічні особливості культури і шкідливих організмів та необхідність виконання гігієнічних вимог визначають наступні способи їх застосування. Обприскування — нанесення на оброблювальну поверхню пестицидів у вигляді розчинів, суспензій, емульсій. Токсикація сходів рослин — це спосіб протруювання, при якому під час оброблення насіння методом інкрустації до складу робочої рідини протруювача додається інсектицид системної дії. Фумігація — це введення до складу повітря пестициду в пароподібному або газоподібному стані, це один із найпоширеніших способів боротьби із шкідниками та збудниками хвороб запасів, захищеного ґрунту і садивного матеріалу.

Слайд 13

4.Аерозолі — це суспензовані дрібні краплини рідини або твердих часток пестицидів у повітрі. 5.Гербігація — додавання гербіцидів у поливну воду при застосуванні дощувальних установок. 6.Отруєна принада — це суміш, до складу якої входять таки компоненти: пестицид, як правило кишкової дії; принадлива їжа, яка найбільше поїдається шкідливим видом за конкретних умов середовища; харчовий атрантант і прилипач.

Слайд 14

Висновок: Ми дослідили хімічні способи захисту рослин. Навчилися розрізняти види пестицидів. Ознайомилися із способами їх застосування.

Слайд 15

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство