X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ДЕ МИ ВТРАЧАЄМО ВОДУ

Завантажити презентацію

ДЕ МИ ВТРАЧАЄМО ВОДУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Де ми втрачаємо воду?

Слайд 2

А вода це справжнє диво! Як прожити без води? З нею ми завжди щасливі, З нею в нас нема біди. Є вода — ростуть рослини: Ліс, сади, рясні поля. Це чудово для людини І радіє вся Земля. Плавають в водичці діти, Риби у воді живуть. Розцвітають в лузі квіти. І рясні дощі ідуть. Кругообіг повсякчасно На Землі вода веде. Тож з водою всім прекрасно І біди нема ніде!

Слайд 3

Вода — одна із найголовніших речовин, потрібних для органічного життя.  Рослини та тварини містять понад 60 % води за масою. На Землі водою покрито 70,9% поверхні. Вода здійснює у природі постійний кругообіг, випаровуючись з поверхні й повертаючись на неї у вигляді опадів.

Слайд 4

Вода належить до найпоширеніших речовин на Земній кулі. Водою вкрито близько 2/3 поверхні земної кулі На воду припадає близько 60% маси тварин і до 80% маси риб. У деяких рослинах вміст води іноді перевищує 90% їхньої маси. Більшість запасів води на Землі  знаходяться в морях і океанах, прісна вода становить 2,5-3% від загального об'єму гідросфери.

Слайд 5

У природі вода відіграє надзвичайно важливу роль. Випаровуючись, вода переноситься на величезні віддалі і там випадає у вигляді дощу і снігу. 

Слайд 6

Вода має величезне значення в житті людини, тварин і рослин. Вона потрібна рослинам для розчинення поживних речовин ґрунту. Нестача води у ґрунті призводить до погіршення живлення рослин і зниження врожаю сільськогосподарських культур.

Слайд 7

Надмірна втрата води організмом (до 10 — 20%) може призвести до загибелі. Щоденна потреба дорослої людини у воді становить 2,5—4 дм3. Вода є одним з шести основних харчових елементів здорового харчування людини.

Слайд 8

Найбільшими забруднювачами вод України є:

Слайд 9

Вода у промисловості У промисловості вода використовується для виготовлення розчинів, охолодження і нагрівання рідин та газів, очищення розчинів і газових сумішей, для транспортування сировини, теплоенергетичних потреб, видалення відходів, миття обладнання, тари, приміщень тощо.

Слайд 10

Значну небезпеку для морських та океанічних акваторій становить перевезення нафти та нафтопродуктів танкерами. щорічно у води Світового океану потрапляє 12-15 млн. т нафти. Кожна тонна нафти вкриває тонкою плівкою приблизно 12 км2 водної поверхні і забруднює близько мільйона тонн морської води

Слайд 11

Вода у сільському господарстві Найбільшим споживачем води є сільське господарство. Тут найвищі безповоротні втрати води - 80 %. Досить зазначити, що для утворення 1 кг рослинної маси різні рослини в різних умовах використовують від 150-200 до 800-1000 м3 води. Индийский ребёнок, плывущий по "мутным" водам Ганга. Сільськогосподарські поверхневі стічні води, потрапляючи до меліораційних каналів, викликають цвітіння води На вирощування 1 кг зерна жита потрібно 750 л води. Гектар посіву кукурудзи за вегетаційний період "випиває" її 3 мли л і стільки ж 1 га капусти, а 1 га рисового посіву – 12-30 млн. л. Гектар зрошу на пої землі щосекунди поглинає 1 л води.

Слайд 12

Вода у повсягденному житті Природна вода, забруднена побутовими стоками, непридатна для водопостачання населення, бо шкідливі речовини та збудники хвороб, що містяться в ній, завдають великої шкоди здоров'ю людей, можуть викликати різні інфекційні захворювання (дизентерія, інфекційний гепатит, холера та ін.).

Слайд 13

Слайд 14

Наслідки Индийский ребёнок, плывущий по "мутным" водам Ганга. Массовое купание людей в Юго-восточной Азии Пластиковые бутылки, заботливо собранные дамбой Вача, около Болгарского города Кричим Цветение воды. Бурное развитие красных одноклеточных водорослей

Слайд 15

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Природознавство